Jump to content

Audi A4 B8 - Noua Generatie


Vlad MHL
 Share

Postare recomandată

Am facut rost de preturi. Nu sunt rele deloc.

1.8 TFSI - 160 CP - 28.679 euro DDP

3.2 FSI quattro - 265 CP - 39.865 euro DDP

2.0 TDI - 143 CP - 29.631 euro DDP

2.7 TDI multitronic - 190 CP - 35.879 euro DDP

3.0 TDI quattro - 240 CP - 42.126 euro DDP

Printre dotarile standard avem: climatizare automata, ESP, computer de bord, proiectoare de ceata, cotiera fata, geamuri electrice fata/spate, radio Chorus cu 8 boxe, covorase fata/spate etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    30

  • glumaretzuu

    24

  • maryuskkk

    17

  • Thereau

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

in sfarsit geamurile electrice pe spate in dotarea standard, era si timpul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi fae cu ochiul rau de tot 2.0 TDI - 143 CP - 29.631 euro DDP

Am impresia ca voi scoate tiu tiul actual la vanzare :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti vreo idee de cand se vor putea comanda modele quattro echipate cu tiptronic/multitronic ?

Oare de ce aplica Audi aceasta strategie, de a nu pune la dispozitia clientilor toate variantele de motor-transmisie; avand in vederea ca concurenta nu este deloc de neglijat (4matic+7gtronic) Am vazut ca si in germania sunt disponibile aceleasi variante ca si la noi. Interesant, cel putin pt mine. :)

Modificat de shy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate spatele seamana cu seria 3 de la Bmw. Si A5-ul seamana cu coupe-ul de la seria 3. Sunt putin disperati, ca pe plan mondial Bmw i-a devansat si pe Mercedes si pe Audi.

=)) ya right , mai informeaza-te 1 audi 2 bmw 3 mercedes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reusita masina ! Urmatoare masina as vrea sa fie A4 1.8T :vaidecapulmeu: ... sper sa si reusesc.. daca nu noua macar SH :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Eu sunt mai nou pe acest forum, nu stiu daca se stie ...dar lansarea si livrarile pt noul A4 au fost amanate, asa ca prima masina se va livra undeva la inceputul lui Februarie.

Eu am facut comanda, masina trebuia sa ajunga undeva in decembrie, dar din pacate asteptarea se va prelungi. Oricum, din punctul meu de vedere merita....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti cumva daca exista vreuna expusa in vreun showroom din Bucuresti ? Am inteles ca pentru SIAB au adus doar una in RO.... Stiti cumva daca exista vreuna pentru test drive ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista inca in showroom si nici pt drive-test pt ca nu a fost lansat oficial in Ro.

Din cate stiu, masina expusa la SIAB a fost adusa special pt eveniment si trimisa inapoi dupa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact. Mai avem ceva de asteptat. Zilele astea au plecat cativa jurnalisti romani la lansare in strainatate, nu mai stiu exact unde. Cred ca prin noiembrie la sfarsit va fi lansarea si la noi. Exista, insa, preturile si se poate comanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa.....sfarsitul lui noiembrie, sau inceputul lui decembrie...

Aproximativ cu 2 luni a fost amanata lansarea oficiala, se pare ca Ro a fost lasata din nou printre ultimele... :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suntem mai amanati noi , da ce sa'i faci , important este ca o sa apara prin decembrie la inceput iti dai seama . moarte de om !:X

Modificat de Georgik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Da de A4 avant stie cineva ceva, vreo data de lansare ca s-ar putea sa nu mai am rabdare si sa comand o berlina. Frumoasa masina, berlina, am vazut-o in germania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

=)) ya right , mai informeaza-te 1 audi 2 bmw 3 mercedes

Mda...era normal sa fie audi pe locu 1 dupa parerea unora de pe forumu VW...lol doar sunt "acasa". Mie imi ajunge acasa BMW E91 saptamana aceasta luni sau marti si crede-ma nu m-am dus ca orbu la reprezentanta si l-am comandat ci dupa 2 luni de teste si comparatii intre eternele rivale BMW, Audi si Mercedes. Aici e un lung sir de dezbateri si polemici in care nu am pofta sa intru acum...ce pot sa spun ca da...Mercedesul C Class 200 CDI a fost mult sub asteptarile mele...iar in noul A4 nu am avut inca sansa sa urc...dar am intrat in A5-ul (iar A4 B8 este copia fidela a A5-ului atat interior cat si exterior cu mici modificari) celor de la Autoworld Cluj repr. VW iar ca detalii calitative interioare...nu m-i s-a parut absolut deloc diferente care sa impinga Audi sau BMW unul in fata celuilalt...aici intervine din nou gustul...eu sincer nu as da Angeleyes niciodata pe linia LED-urilor de la Audi...gustul din nou...deci pe scurt sunt multe comentarii de facut pe baza acestor 2 modele deocamdata seria 3 a castigat titlul de masina anului 2006 desi nu acesta a fost criteriul pt. care am ales-o iar de Audi am doar cuvinte de lauda...dar pur si simplu un e pe gustul meu...dar in nici un caz nu fac afirmatii pripite de genul: "ya right , mai informeaza-te 1 audi 2 bmw"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

era vorba de vanzari!!!????(eu la asta m-am referit) cand spui "devansat" la ce te referi la tehnica???? sa nu o dam in versus ...ok!9am si grafice la vanzarile celor 3 dc ai nevoie de ele le postez)

Modificat de dorobantun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca era vorba de vanzari atunci te rog sa accepti scuzele mele...nu am fost eu foarte atent :)

Modificat de BogdanS
Renunta la QUOTE la postul anterior.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Se inmatriculau la PBN doua A4 argintii. :icon_bounce: Unul era 2.0 TDI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai este si un 3.0TDI, negru la PBN, dar din cate am inteles sunt pentru importator nu pentru dealer.

Oricum...a mea vine in ianuraie :vaidecapulmeu: , desi inital o asteptam pana de sarbatori..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista vreunul in bucuresti in showroom sau si mai bine pentru test drive ?

Vlad, stii cumva care este statutul celui de la pbv2 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista la PBN in showroom unul argintiu. Nu cred ca pentru drive test sunt inca disponibile la nici un dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Polus Mall ( Cluj-Napoca), asteapta un A4 sa fie ... descoperit :vinemosul:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista vreunul in bucuresti in showroom sau si mai bine pentru test drive ?

Vlad, stii cumva care este statutul celui de la pbv2 ?

Este in showroom, de vanzare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Polus Mall ( Cluj-Napoca), asteapta un A4 sa fie ... descoperit :vinemosul:

Poti sa te sui in el? Sau e inchis?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!