Jump to content

Audi A4 B8 - Noua Generatie


Vlad MHL
 Share

Postare recomandată

Ce norme de poluare sunt pe B8, motorul 2.0 tdi?

Am citit undeva ca cele fabricate 2009 sunt si euro 4 si euro 5..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    30

  • glumaretzuu

    24

  • maryuskkk

    17

  • Thereau

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asa este, sanse mai mari sa gasesti euro 5 la inceput de 2009 la motoarele cu 120 CP. La fel de bine poti gasi euro 4 si la masini fabricate la finele lui 2009.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc tilu, dar un raspuns totusi mai explicit , le-au facut asa aiurea si euro 4 si euro 5?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate regula e ca nu e nici o regula pentru anul 2009, dupa cum ai norocul. Din ce stiu eu, in Germania, obligativitatea(nu stiu daca e exprimarea corecta) introducerii normei euro 5 a survenit undeva in trimestrul IV al anului 2009.

Pacat ca n-au anticipat introducerea taxei de poluare in forma actuala din Ro.

Eu am platit 7400 ron la euro 4...

Consulta mobile.de si te mai lamuresti, dar si acolo s-ar putea sa ai parte de informatii uneori "prea optimiste" in unele cazuri de declarare a normei de poluare. Succes

Modificat de Tilu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

As dori sa achizitionez un a4 b8,imi puteti da cateva sfaturi utile?(probleme des intalnite,cod motor..etc.)

In principiu as dori un 2.0 tdi.

Voi ce ati alege? a4 b8 sau a6 2009 facelift?

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

poate postarea mea e cam tazie fata de topic, dar:

am cumparat un a4/b8 120cp tfsi.

desi sunt ingarantie as vrea sa fac chiptuning sa-l urc la putere. cuplul este acceptabil.

ce recomanzi? unde? merita?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Va salut! Topicul cu "achizitionare a4b8 din pacate s-a inchis sa ma scuze moderatorii daca am postat gresit ce parere aveti de masina asta? Bogdan m-am uitat asa este ,au dreptate ,sunt masini si pe autovit chiar unele mai ieftine ca pe mobile.de ,masina asta arata super http://autovit.ro/anunt/audi-a4-b8-ID7GeLMr.html#75c48c1444

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca are rost sa transformam si acest topic in ce a fost celalalt. Toate discutiile legate de pret nu isi au rostul.

 

Ideea este sa se verifice masina atent, sa se citeasca eventual topicul celalalt pentru ce sfaturi au fost acolo si fiecare sa decida pentru el ce e scump sau ce nu, ce merita, ce compromisuri trebuie facute.

Daca dai search dupa nr de tel vei vedea ca omul aduce masini. A oferit toate acele informatii asa ca trebuie profitat de ele si investigati km, intrarile in service etc. Niciodata nu trebuie luate de bune.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un topic legat de pret samd cred ca ajuta pe multi cei care vor sa-si cumpere un a4,trebuie sa aplecam urechea sa ne informam de la acei care au experienta,nu o sa cumparam masina fara sa o verificam,am citit celalalt topic ,vreau sa spun ca am invatat multe de la voi cum sa cumpara o masina,etc,de ce nu are rost topicul?Voi dati o parere despre masina,dupa care tine de noi sa o verificam,iar referitor la masina de mai sus are doar 2 ani,e greu sa faci mai multi km decat are masina(nu e imposibil),cu respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca unii spun ca e scump si altii ca este ieftin ce informatii aduc in plus? Unii au luat masina cu 15.000, altii cu 10.000 si tot pare scump.

Apar doar contraziceri si discutii inutile prin care fiecare justifica de ce asa si nu altfel. Discutii irelevante pentru ca fiecare masina e diferita si fiecare cumparator are alte cerinte de la masina.

Topicul celalalt devenise "Vreau A4 B8 cat mai ieftin".

 

O decizie pt o masina sh trebuie sa fie si mai gandita la nivel individual decat colectiv fata de una noua.  Mai ales ca nu discutam de doua modele diferite, ci de un singur model.

Oamenii care isi dau cu parerea ca e mic, ca e mare pretul nu vor intretine ei masina aceea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut. As vrea sa achizitionez o masina in viitorul apropiat. Inclin spre Audi A4 B8. Am gasit ceva care mi-ar placea. E vorba de masina din anuntul http://autovit.ro/anunt/audi-a4-ID7Ggmid.html#db7723a44d Ceva pareri? Eventual a vazut cineva masina/o stie? Multumesc!

Modificat de Ener2k
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!