toni

bucuresti Aviamotors Bucuresti

1.485 postări în acest subiect de discuţie

Revin cu o nota: aseara am observat ca sub geamul inlocuit, in fata banchetei era cam jumatatede pumn de cioburi de la geamul inlocuit. Cum dimineata aveam treaba la ei sa ridic un accesoriu, am raportat si problema unui consilier de caroserie. Cel cu care tratasem eu nu era. Colegul lui mi-a raspuns ca nu e treaba lor, ca nu plateste nimeni (casco) curatenia, si daca doream atunci sau doresc acum, se poate face o operatiune de detailing contra cost. Si ca mecanicul a scos si el ce a putut, asa in mare. I-am spus ca mi se pare gresit si aiurea explicatia, precum si ca nu am fost informat de aspect.

Momentan am curatat singur cu mana, am sa mai dau si cu aspiratorul si le-am dat o bila neagra. Daca ma suna pt feedback am sa le zic, si apoi mai vad.

1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Dezamagitor raspuns si in acelasi timp tipic romanesc! 

0

Link către postare

Geamul ti-a fost spart inainte sa-l inlocuiesti?

De la a colecta niste cioburi pana la a face detaling interior mi se pare drum lung. Eu le-as face o reclamatie la receptie sau as cere sa vorbesc cu seful de service. Posibil sa se schimbe lucrurile in acelasi moment. Am facut acest lucru la 2 service-uri si instant lucruri ce nu se puteau face s-au rezolvat pe loc.  

0

Link către postare

Nu am facut pe loc intrucat ma grabeam. Dar o sa fac. Geamul a fost spart in timpul procesului de inlocuire.

0

Link către postare

Adica ei au spart geamul, au facut cioburi in masina, dar nu era treaba lor sa le adune?

0

Link către postare

Cu atat mai mult merita o plangere...Nu il lasa pe consultant sa scape asa usor, pentru ca astfel prind curaj toti.

0

Link către postare

Consultantul cu care am vb pt reparatie mi-a confirmat acum telefonic ca cioburile trebuiau strânse, iar colegul sau nu avea dreptate. Si-a cerut scuze si m-a chemat pt remediere. I-am spus ca am remediat deja cu mana si ca la următoarea abatere urmează reclamatie iar la a treia nu mai aduc masina la ei.

2

Link către postare

Sa nu ai cioburi și în panoul de ușa! Și sa înceapă sa zdrangane! :D

0

Link către postare
1 hour ago, laduncaag said:

Nu am facut pe loc intrucat ma grabeam. Dar o sa fac. Geamul a fost spart in timpul procesului de inlocuire.

Din experienta mea:

- daca te duci cu geamul spart deja: ti-l inlocuiesc, dar nu curata cioburile

- daca il sparg ei - e evident obligatia lor sa curete cioburile. Dar, pentru linistea ta/sanatatea/confortul tau, oricum ar fi trebui sa aplici in mare detaliu un aspirator si rabdare. E fantastic pe unde poti gasi cioburi, cat de departe ajung - pe bune

0

Link către postare

Posibili ca a inteles ca geamul era spart si de asta mi-a zis ca trebuia detailing. Oricum, atitudinea a fost gresita, trebuia sa se asigure ca a inteles bine.

Da, o sa ma duc maine de dimineata la omw, unde au aspirator puternic contra cost si fac o curatare serioasa.

1

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.