Jump to content

Schimbare Iluminare Bord


cata_76_isy
 Share

Postare recomandată

Salutari tuturor,

In sfarsit a venit masina, o minunatie neagra cu tapiterie de piele bej si o multime de optionale :icon_thumright:

Am citit cu ceva timp in urma cum ca cineva de pe forum si-a schimbat culoarea iluminarii instrumentelor de bord, al climatronicului, butoanele de pe usi...etc, erau si foto

Daca puteti sa ma ajutati si pe mine v-as fi recunoscator...eventual daca ma poate ajuta cineva cu link-ul catre acel thread, eu am cautat 3 ore si nu am gasit :icon_thumright:

Multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • garfield

    6

  • cata_76_isy

    5

  • sibianul

    3

  • Bobbytzu

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu unul nu m-as pune sa umblu in ea :ceuameni: sincer. pe urma te inscrii si tu in lista celor care se plang de zdranganeli in bord :D nici nu a venit bine si deja vrei sa o dai la dezmembrari :P fara suparare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-a mai discutat "problema"!!

poate te ajuta ASTA !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)) Ce dragut ! Sunt si poze cu interiorul masinii mele, dupa modificare. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-a mai discutat "problema"!!

poate te ajuta ASTA !!

m-am uita pe site si chiar am gasit ce caitam..multumesc mult

e o Octavia II alb/ros...minunata, vreau sa fac si eu asa, aveti idee a cui este ca sa pot sa cer mai multe detalii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu sunt sigur dar cred ca si @sonyscorpion a facut la ei!! din pozele de acolo si cele vazute pe forum chiar pare masina lui!!

;) Ce dragut ! Sunt si poze cu interiorul masinii mele, dupa modificare. ;)

Ai primit ceva ca ti-au folosit masina (vreo reducere :D )???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari tuturor,In sfarsit a venit masina, o minunatie neagra cu tapiterie de piele bej si o multime de optionale ;) Am citit cu ceva timp in urma cum ca cineva de pe forum si-a schimbat culoarea iluminarii instrumentelor de bord, al climatronicului, butoanele de pe usi...etc, erau si fotoDaca puteti sa ma ajutati si pe mine v-as fi recunoscator...eventual daca ma poate ajuta cineva cu link-ul catre acel thread, eu am cautat 3 ore si nu am gasit :P Multumesc mult
taticu' fi atent te ajut, dai si tu o bere ca ase e frumos, fi atent;am schimbat luminile la bord, la stream, usi, absolut tot,am iluminatul alb peste tot cu nuante de rosu(acele ceasurilor) e ozn ( te costa 1000 lei ron in bucuresti la reprezentantul firmei MILOTEC in Romania) Eu i-am uimit si pe cei din service ---se uitau ca tampitii ( apropo toate ledurile sunt originale sunt de la noul Audi A6) partea proasta este ca dureaza cam 2 zile sa ti le monteze -sunt in jur de 400-500 de leduri de montat---e munca de chinez batran...sa nu te duci mai devreme decat iti spune omul la service ca te ia capul---iti desface tot panou de bord...fi atent pe om il cheama DAN PODOABA si il gasesti la nr. de mob. 0744783547 sa nu mauiti cu berea!!!
eu unul nu m-as pune sa umblu in ea :( sincer. pe urma te inscrii si tu in lista celor care se plang de zdranganeli in bord ;) nici nu a venit bine si deja vrei sa o dai la dezmembrari :D fara suparare
...bai fratilor nu mai umblati cu "trancaneli la bord'...pai daca va duceti pe la toate garajele de cartier asa va trebuie...trancaneli...mergeti frumos la service autorizat, platiti suma fara cariala,aveti garantie la lucrare 2 ani si nu va mai trancane absolut nimic va las si o poza cu A MEA...lasa-mi o adresa de e mail si iti las toate pozele cu a mea...pe mine m-a costat cosmetizarea vreo 6000 E pana acum, dar nu-mi pare rau....schimba-i iluminatul ala anost de verde praz de la bord, baga-i niste jante pe 17-18...pune-i niste cauciucuri de minim 235 si ai sa vezi ce iese!!!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...mai bine-ti luai alta masina!! (poate aia cu lumini albe cu rosu)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...mai bine-ti luai alta masina!! (poate aia cu lumini albe cu rosu)

taicule..poate nu toata lumea are de dat 60000 pe aia cu lumini "albe cu rosu"..asa ca unii dintre noi mai cumpara si din alea la 20000 si pentru o suma cat de cat poti sa o faci sa arate mai bine...parerea mea :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

taticu' fi atent te ajut, dai si tu o bere ca ase e frumos, fi atent;am schimbat luminile la bord, la stream, usi, absolut tot,am iluminatul alb peste tot cu nuante de rosu(acele ceasurilor) e ozn ( te costa 1000 lei ron in bucuresti la reprezentantul firmei MILOTEC in Romania) Eu i-am uimit si pe cei din service ---se uitau ca tampitii ( apropo toate ledurile sunt originale sunt de la noul Audi A6) partea proasta este ca dureaza cam 2 zile sa ti le monteze -sunt in jur de 400-500 de leduri de montat---e munca de chinez batran...sa nu te duci mai devreme decat iti spune omul la service ca te ia capul---iti desface tot panou de bord...fi atent pe om il cheama DAN PODOABA si il gasesti la nr. de mob. 0744783547 sa nu mauiti cu berea!!!...bai fratilor nu mai umblati cu "trancaneli la bord'...pai daca va duceti pe la toate garajele de cartier asa va trebuie...trancaneli...mergeti frumos la service autorizat, platiti suma fara cariala,aveti garantie la lucrare 2 ani si nu va mai trancane absolut nimic va las si o poza cu A MEA...lasa-mi o adresa de e mail si iti las toate pozele cu a mea...pe mine m-a costat cosmetizarea vreo 6000 E pana acum, dar nu-mi pare rau....schimba-i iluminatul ala anost de verde praz de la bord, baga-i niste jante pe 17-18...pune-i niste cauciucuri de minim 235 si ai sa vezi ce iese!!!
Cu berea...nu se pune problema, de fapt berile voiam sa spun :D Pe Dan Podoaba il stiu, ca spun asa, lucrez la un dealer Skoda si ...mai colaboram pt una alta dar sincer sa fiu nu stiam ca vand si asa ceva...pot sa spun ca am vazut niste kit-uri pt exterior de cazi pe spate.Lucrand la un dealer, am si colegi electricieni :D , chiar am un coleg care lucreaza f atent si atent la detalii, problema ar fi...ledurile. O sa vb luni cu Dan sa vedem de cate am nevoie si cat costa bucata pt ca mi s-a pus pata..NU MAI VREAU VERDELE ALA SUB NICI O FORMA.Te rog mult sa imi trimiti niste fotografii cu masina ta la catalin_sv@yahoo.comMerci mult si sper sa o rezolv cat mai repede...si sa iasa frumosapropos, are jante 16" originale si anvelope 205/55 si ...eu zic ca arata f bine, nu zic ca 17' sau18' nu arata absolut superb dar....din pacate drumurile sunt jalnice si e mai bine asaa mea are xenon si as vrea sa pun pe proiectoare becuri blue vision sa aiba aceeasi tenta albastra...a ta cum e, cum ai procedat cu becurile?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

taicule..poate nu toata lumea are de dat 60000 pe aia cu lumini "albe cu rosu"..asa ca unii dintre noi mai cumpara si din alea la 20000 si pentru o suma cat de cat poti sa o faci sa arate mai bine...parerea mea :D

Poti lua una cu "alb si rosu" si cu 30.000 (daca pastrezi clasa,tu ai sarit o clasa la cea de 60 :D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau si eu pozele cu masina. mariusc[at]macosoft.ro

Sunt curios cum arata dupa modificarile facute. Ma intereseaza si interior si exterior. Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu te rog, la cbodnara[at]yahoo.com.

Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti lua una cu "alb si rosu" si cu 30.000 (daca pastrezi clasa,tu ai sarit o clasa la cea de 60 :)) )
"alb si rosu" sa iei tu la 30.000...eu nu merci, prefer lucrul nou...nu are rost,gusturile nu se discuta :Driver:
si eu te rog, la cbodnara[at]yahoo.com.Merci!
rugati-l pe "cata_76_isy" i le-amlasat lui pe mail...nu va suparati pe mine, dar chiar imi este f. lene...cu becurile a fost cam greu. din pacate eu nu am putut rezista 3 luni (atat dura sa-mi aduca masina facuta dupa sufletul meu) si asa ca mi-am luat un ellegance cu dotarile respective cu pdg ...am muncit mult sa o aduc acolo unde este acum...xenon i-am pus de 6.500 Klumeni pe faza scurta-1500 lei, iar pentru proiectore tot la aceiasi firma din Constanta am pus xenon de 4000 klumeni-850 lei cu reducere 15%.pentru proiectoare sunt niste becuri ffff ciudate H8 daca nu ma insel si sunt cam greu de gasit... mi se pare ca firma se numeste ceva de genul proxenon...persoana de contact Ionut Nita...inceraca pe google
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bobbytzu, sa stii ca nu am primit nimic pe mail.... catalin_sv@yahoo.com, am verificat de 100 de ori de ieri pt ca m-ai facut super curios :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mmmmm....arata bine!! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata...SUPERB, felicitari :icon_thumright: , sa-ti traiasca si sa mearga fara nici o problema macar...1.000.000 km :evil:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Super misto !!! Nu se pierde garantia la masina pt schimbarea luminilor de bord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut domnilor

Dupa parerile dumneavoastra este indicat sa schimbi iluminatul bordului in perioada de garantie sau dupa?

Intreb asta cand ma gandesc la service "" stiti din aceasta cauza ati pierdut garantia"" parca si aud fraza....

Ce combinatie de culori ati recomanda? De exemplu mie unul imi place bordul cu albastru de la VW sau rosu de la AUDI; dar poate aveti ceva pareri mai bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Misto combinatia de culori.. ca la audi .. dar unde a fost facut ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa parerile dumneavoastra este indicat sa schimbi iluminatul bordului in perioada de garantie sau dupa?

Intreb asta cand ma gandesc la service "" stiti din aceasta cauza ati pierdut garantia"" parca si aud fraza....

Ce combinatie de culori ati recomanda? De exemplu mie unul imi place bordul cu albastru de la VW sau rosu de la AUDI; dar poate aveti ceva pareri mai bune.

Bineinteles ca indicat e dupa perioada de garantie (pierzi garantia),deabia asteapta aia sa te scoata de pe lista!! :offtopic:

Combinatia de culori...rosu -alb ca la Audi parca da mai bine!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

o intrebare si un sfat le cer colegilor de pe forum.

Ce leduri trebuie sa achizitionez pentru schimbarea acestora de la bord in alta culoare si ce recomandati pentru Skoda Octavia 2.

Daca ma duc la un magazin specializat ce leduri sa cer ?! ....

Citeam undeva ca unele persoane nu au fost multumiti de ledurile achizitionate de la Zextar , ca nu ar lumina tare si bla bla...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din contra eu consider ca ledurile de la Zextar sunt foarte puternice si deranjante noaptea.

Eu am ales sa iau bord de vw si sa iau ledurile de pe el pt ca imi place mult albastrul de VW.

Ei bine...a iesit asa ceva:

PS: ledurile de la comenzile de pe volan sunt Zextar. Urmeaza sa le schimb.

post-13747-1251991575_thumb.jpg

post-13747-1251991653_thumb.jpg

Modificat de Calin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misto a iesit... DAR CE LEDURI TREBUIE SA COMAND EXACT , CA NU MI-A RASPUNS NIMENI ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!