Jump to content

D & C


MikeRG
 Share

Postare recomandată

dragilor, din ciclul "MI-AM LUAT GOOOOOLF!", pot sa spun ca am avut o (prima) experienta foarte placuta cu cei din Oradea

http://www.dcvw.ro/

nedorind sa astept tzaspe luni, am urmarit stocurile si, in urma cu doua saptamani am reusit sa gasesc ceva potrivit pentru mine; in urma unei recomandari, am luat legatura cu D & C Oradea, prin persoana domnului Vlad Abrudan

punctez pe scurt:

- punctualitate in intocmirea documentelor pentru contractare, pregatirea terenului pentru incheierea hartiilor cu PLR, transparenta in oferirea de informatii cu privire la situatia si localizarea autoturismului comandat;

- fermitate in onorarea termenului de livrare;

- disponibilitate in a fi prezent inclusiv in Bucuresti pentru drive-test, explicatii etc;

recomand!

coordonate de contact: 0724.277.313

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vlad a 'pastorit' f multa lume de pe forum (si toti prietenii mei) este absolut minunat acest om, f punctual si f serios, recomand din tot sufletul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar din pacate, orice padure are si....uscaturi. Experienta mea cu D&C nu este una fericita.

Mi-am cumparat 2 masini din Oradea, de la dealerul Seat, Iberica, unde totul a decurs mai mult decat impecabil. Plecand la drum cu incredere, crezand ca firma mama, D&C poate oferi servicii ireprosabile, am apelat la dansii pantru a 3-a si cea mai scumpa masina. Un Audi A4. Cel care s-a ocupat de mine (nu-i dau numele ca nu vreau raul nimanui) nu parea decat un pusti neexperimentat si indiferent la ceritele clientului. Am aflat de amanarea livrarii de la colegii de la Iberica, el tacea malc. Comunicarea este esentiala in asemenea cazuri. Intr-un final mi-a fost livrata masina in sila cu 1 zi mai tarziu, si asta doar ca am amenintat cu refuzul masinii pt ca se depasise termenul contractual. Masina a venit fara trusa, fara stampila in cartea de service....dupa aceea am aflat eu, client, ca nu era omologata rar...scandal...dar nu am avut cine sa ma asculte, pustiul avea el o explicatie pt orice. Am rezolvat personal problema omologarii cu ajutorul celor de la compania de leasing si celor de la Porsche (era responsabilitatea dealerului omologarea si cheltuielile aferente). Pe scurt, tratati dealerul cu circumspectie. Categoric ca nu compania este vinovata de nefericirea mea, ci un individ angajat al ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa ca sa-ti vanda masini toti sunt numai miere si lapte, dar cand te duci si le zici ca ai o problema cu masina se schimba treaba!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am avut legatura cu D&C Impex Oradea si am fost foarte multumit de rezultat.

Totul a decurs conform cu ce am stabilit cu Vlad Abrudan, persoana care a reprezentat D&C Impex si serviciile au fost de nota 10.

Si in cazul meu a fost nevoie de omologare a masinii si cei de la D&C Impex mi-au spus acest lucru si m-a intrebat daca vreau ca sa omologheze ei masina sau sa mi-o trimita si sa ma ocup eu de omologare. Am preferat sa mai astept 2 zile si au rezolvat ei cu omologarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E...si eu poate as fi asteptat, dar aici este problema mea cu ei. Pustiul respectiv nici macar nu avea cea mai vaga idee ca trebuie omologata individual, am aflat eu de la importator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Si eu am luat masina de la D&C Oradea si am numai cuvinte de lauda pentru cei de acolo , in special pentru dl. Ovidiu Vancea, reprezentantul acestei societati in cazul meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot cu Vlad Abrudan am facut treaba buna si eu. Am luat asta toamna Golf V de la D & C - Oradea. Mi-a gasit pe stoc 1,6 tiptronic :))) cei de la Porsche au spus ca e imposibil...

Am avut nevoie urgent de alta masina la munca (mi se furase cealalta in budapesta) si totul a fost very fast. Masina a fost livrata in Bucuresti (adusa pe platforma). Toata treaba asta am facut-o numai din telefon si curier si a durat 3 saptamani.

Recomand si eu :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

si eu am cumparat masina tot de la Vlad, in decembrie anul trecut, prin programul rabla. golf V - 1.6 benzina. totul a mers ca uns si in plus am primit si o reducere (cateva optionale in plus gratis :D ). masina a fost livrata pe platforma in Cluj

il recomand cu incredere pe Vlad!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Vad ca foarte multa lume il recomanda pe acest domn Vlad Abrudan si as dori sa ma ajuti si pe mine cei care ati apelat la el sa imi spuneti daca il pot contacta numai telefonic sau are si user pe vwforum ?? intreb asta pentru ca vreau sa imi cumpar un al doilea Golf si nu vreau sub nici o forma sa mai apelez la PBN care la ultimil Golf luat de la ei au fost execrabili ...

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-am dat eu nr lui de mobil pe PM (sper sa mai fie ala).

LE: acum am vazut ca e acelasi cu cel postat de mikeRG in primul post :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
Si eu am luat masina de la D&C Oradea si am numai cuvinte de lauda pentru cei de acolo , in special pentru dl. Ovidiu Vancea, reprezentantul acestei societati in cazul meu.

Multumesc mult!!! :) ...Orice problema oricand! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Bogdan Romulus

Si eu mi-am luat Golf-ul de la D & C si sunt foarte multumit si de masina si de serviciile oferite de baieti, eu am facut toata treaba cu Sorin Flonta.

Si prima revizie tot la ei am facut-o, la fel totul a decurs impecabil !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!