Jump to content

Skoda news


BogMW
 Share

Postare recomandată

O masina.......uratica, parerea mea ca trebuiau sa se continue cu design-ul initial al Fabiei 1, o masina mult mai atragatoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia e versiunea rally S2000 my friends .. asadar, ce are de-a face cu Fabia 2 ? Fabia cea "comuna" care face vanzarile Skoda ... e sub orice critica, eu am fost si la test, am poze cu ea .. in ideea sa ma obisnuiesc .. dar nimic, pur si simplu e de ne-cumparat in opinia mea.

Sper ca macar sa bage 1.2 TSI si 1.6 TDI CR dupa Geneva pe Fabia 2007.

Sunt sigur ca au facut-o intentionat mai urata ca noaptea si desenata cu picioarele, astfel incat sa se orienteze lumea in special spre Polo si Ibiza, iar Fabia sa fie cumparata de cei pasionati de fiabilitatea demonstrata si preturile competitive, design mai putin.

Modificat de Razvanyke
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot o noutate, un pic in alta nota fata de ultimele posturi: cine asteapta livrarea unei masini noi trebuie sa stie ca din 2010 aceasta nu mai intra in tara decat dupa ce este achitata integral! Informatia am primit-o atat de la un dealer cat si de la importator - ar trebui deci sa fie corecta - este noua politica Porsche Romania...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia e versiunea rally S2000

...

Sunt sigur ca au facut-o intentionat mai urata ca noaptea si desenata cu picioarele, astfel incat sa se orienteze lumea in special spre Polo si Ibiza, iar Fabia sa fie cumparata de cei pasionati de fiabilitatea demonstrata si preturile competitive, design mai putin.

Da Razvane, stiu ce versiune e :P. Si aia pusa de Marlboro este modelul WRC dezvoltat de Skoda pe platforma mica. In fine :icon_thumright: ... de la pasiune se trage.

Cat despre partea cu designul... sa stii ca m-am gandit si eu la varianta asta. Ar fi o posibila explicatie dar.... dracu stie pana la urma cum o fi. E pacat c-au terminat repede cu succesul modelului 6Y :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmm, astept totusi cu mare interes a 3-a generatie de Skoda fabia si imi doresc tare mult sa fie cel putin lafel cu ce-a fost prima generatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
  • 5 months later...

cat de curand, anul acesta se pare o sa apara un facelift la skoda superb; din cate am inteles o sa o aduca cu stopurile cu led-uri asa cum este prezentata spre vanzare in china, DRL-uri tot cu led, un nou model de jante pe 18"; optiune de scaune ventilate si cam atat am inteles dintr-un articol tradus de google de pe auto.cz, nu il mai gasesc acum :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca e chiar un facelift,da ceva-ceva parca ii schimba si la yeti.

cat de curand, anul acesta se pare o sa apara un facelift la skoda superb; din cate am inteles o sa o aduca cu stopurile cu led-uri asa cum este prezentata spre vanzare in china, DRL-uri tot cu led, un nou model de jante pe 18"; optiune de scaune ventilate si cam atat am inteles dintr-un articol tradus de google de pe auto.cz, nu il mai gasesc acum :(

am gasit eu link-u despre care vorbeai ;)

Modificat de barcea_mare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Frumoase sunt liniile noului concept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

de pe www.drive-test.ro conceptul Mission L ce urmeaza a fi prezentat la salonul de la frankfurt de anul acesta.

............................................................................................................

skoda_popular_01.jpgskoda_popular_02.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pare caroserie de Audi A4. De fapt asa au facut si cu Seat Exeo, caroserie de A4 cu modificari Seat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...

Mai stie cineva care este line-up-ul pentru urmatorii ani la Skoda? Un link ceva?

 

Ma intereseaza ce se mai aude despre Snowman, care a cam pierdut startul acum cu Juke, Captur, Mokka, Trax, care imho vor fi mai cautate decat Tiguan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
da mie imi place si modelu asiatic skoda RAPID http://www.skoda-aut...s/pictures.aspx

 

Sunt singurul care a observat lipsa ciupercutei de la halogenele din faruri? Si rotile de 14 inch? La partea opusa, vad ca se poate manevra scaunul copilotului chiar si din spate, e prima data cand vad asa ceva la o masina, deci nota 10 pentru optiunea asta.

La capitolul air-bag iarasi sta cam prost, dar pentru indieni merge.

Modificat de Lucian M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

cam seamana cu Polo, linii mai drepte, muchii mai colturoase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

http://news.autoplus.fr/news/1487066/Citadine-Break-Prix-Skoda-Fabia

 

Interesante noile Fabia, mai ales varianta break care cred ca se apropie ca si dimensiuni de Golf 4 :P .

Dar preturile sunt un pic cam maricele as zice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!