Jump to content

Manual Utilizare


Craciun Darius
 Share

Postare recomandată

Craciun Darius

Ciao, nu stie nimeni unde pot gasi manualul de utilizare de la Fabia in lb romana si in format pdf?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bugsy_io

    10

  • cmircea

    7

  • B0gdy-

    6

  • ketu

    4

Top Posters In This Topic

Eu il am acasa dar nu e pdf..e carticica. Daca te ajuta cu ceva...sa o copiezi sau ceva..te ajut cu placere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Craciun Darius

m-ar ajuta dar eu sunt din Timisoara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Craciun Darius

de acord cu tine dar socru-miu ce face? el se uita la ea ca matza-n calendar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Craciun Darius: Ia legatura cu unul din "fabiotzii" din Timisoara, poate gasesti un Manual de Utilizare la cineva ! Acum imi vine in minte SABOTEUR, dar acolo sunt mai multi "colegi" :icon_thumright:

LE: Poti cunoaste mai multi colegi daca vei participa la intalnirile VWFORUM.RO din Timisoara ! Vezi: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=8712

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Deci nu exista scanat manualul de Fabia (cel de utilizare) in limba romana? Si eu caut tot pe cel din 2001 daca se poate :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca un membru de-al nostru "burga_b" ne-a promis ca o sa-l scaneze cum are timp la servici. Eu zic sa nu-l stresam si sa ajunga respectivul manual mai repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hm, parca am citit si eu despre scanarea respectiva...sunt 2 topic-uri cu acelasi subiect? Sa le unim! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU stiu daca va fi manualul care il cautati ca eu tocmai am cumparat masina de aproape 3 saptamani dar ma gandesc ca este identic. Deci nu promit in cat timp va fi gata dar sper ca foarte curand (e destul de gros). Nu am avut rabdare sa il citesc tot cap-coada intr-o zi dar sa il scanez tot intr-o zi. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu caut manualul de utilizare...cel in care se descriu butoanele din bord, etc :Driver: Nu manual de reparatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca inca astept publicarea manualului in ro pe net va pun cateva intrebari. Masina are inchidere centralizata fara telecomanda. Ca sa nu imi deschida fetita usa in spate in timpul mersului am blocat usile apasand tamburusul de la usa mea. Daca incearca sa deschida normal ca nu se mai deschide. Apoi dupa ce deblochez nu se mai poate deschide usa respectiva din interior. Este normal asa?

Si inca una mai off-topic. Masina nu are faruri de ceata si doresc sa imi pun. De unde gasesc asa ceva la un pret mai rezonabil. (Cred ca cele de ceata sunt acelea mici din spoilere).

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seteaza-ti inchiderea usilor la 15 Km/h si se rezolva cu blocarea usilor in timpul mersului. Apoi pentru a deschide usile trebuie sa tragi de doua ori de maner, sau sa o deschizi tu din butonul de pe usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seteaza-ti inchiderea usilor la 15 Km/h si se rezolva cu blocarea usilor in timpul mersului.
Adica sa apas butonul la 15km/h?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate programa calculatorul de confort al masinii sa-ti inchida usile singur cand pleci de pe loc si ai atins 15Km/h. de asemenea se poate seta sa-ti deschida usile cand scoti cheia din contact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate programa calculatorul de confort al masinii sa-ti inchida usile singur cand pleci de pe loc si ai atins 15Km/h. de asemenea se poate seta sa-ti deschida usile cand scoti cheia din contact.

Esti cam zgarcit la cuvinte. Cum pot sa fac aceasta. prin soft? sau de la computerul de bord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va rog sa continuati discutia despre inchidere centralizata in alt topic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poate nimeni sa faca niste poze cu digitalul ca merge mult mai repede cu manualul de utilizare in romana. Cu scanarea dureaza mult mai mult. Am inteles ca e vorba de 70 de pagini. Apoi le converteste repede in PDF. Thank's!

Modificat de bugsy_io
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Nu poate nimeni sa faca niste poze cu digitalul ca merge mult mai repede cu manualul de utilizare in romana. Cu scanarea dureaza mult mai mult. Am inteles ca e vorba de 70 de pagini. Apoi le converteste repede in PDF. Thank's!

Mai fac un apel disperat catre colegii de pe forum. E chiar asa de greu sa faci ceva poze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci,cu privire la ce te intereseaza : sa nu se mai deschida usile din spate din interior,in timpul mersului, daca am inteles eu bine ?

Deschizi usa spate,si undeva in dreptul broastei ,pe interiorul masinii,exista o fanta in care intra partial cheia de contact.Bagi cheia si rasucesti si usa nu mai poate fi deschisa decat din exterior.E un simbol pe acolo pe unde bagi cheia, referitor la sensul de blocare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

revin si eu cu cererea pt manual.

eventual daca e cineva din tg-mures dati un pm si daca se poate facem sa ne intalnim :D

multumesc. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Plusez si eu pentru un manual de utilizare format electronic. Chiar nu reusesc sa il gasesc nicaieri. Sunt foarte bune si niste poze -_-

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista asa ceva. Nici macar in engleza. Am discutat si la reprezentanta. Un coleg de-al nostru imi zice ca lucreaza la scanatul acestui manual cand are timp. Poate ca pana de Mos Nicolae il v-om avea. Speranta moare ultima....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!