Jump to content

Noutati de la Seat


black_shadow
 Share

Postare recomandată

E superba! Abia astept sa vad pe viu noul galben de pe seat, e singurul lucru la care am emotii ca ar putea fi nasol!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pacat ca nu mai e acelasi galben, au pus galbenul care se regaseste si pe celelalte marci din grup, doar ca se cheama altfel. oricum, masina e ... visul meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, ma insel, dar din vina celor care “actualizeaza” site-ul seat.ro. ;)

Acolo am vazut afisat pretul CIP de 19.601,68 EUR pentru Leon FR (200 CP), dupa cum usor se observa pe penultimul rand al imaginii de mai jos.

Abia acum am vazut si fisierul le2.pdf, mult prea discret inclus in pagina de preturi a Leonului …

Faci urmatoarea greseala: pretul de pe site 19.601 EUR este fara TVA iar pretul CIP este cu totul altceva. In 19.601 mai ai incluse si accizele ptr. motorul de 2 litri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Front brakes 345 x 30

Rear brakes 286 x 12

Pe mine asta ma uimeste. Puterea este crescuta relativ putin fata de vechiul LCR dar franele au crescut bine de tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ca sa nu se faca vreo confuzie in poza de mai sus: Coloana din stanga e cu cupra si cea din dreapta e FR. Daca va uitati mai atent sunt ceva diferente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

diferente vizibile cu ochiul liber

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salivez deja :( ! Sunt curios asupra pretului... Arata demential in poze imi vine sa o cumpar tot pe galben desi ma hotarasem sa aleg altceva!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Pe mine asta ma uimeste. Puterea este crescuta relativ putin fata de vechiul LCR dar franele au crescut bine de tot.

si asta nu e decat de bine :)) crestem puterea cu peste 50CP si nu ne este frica de franele originale ca nu tin :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Optional se pot pune frane tot brembo si mai puternice: "and if that was not enough, the Cupra can also be fitted with an even more capable Brembo brake system as an option." :Driver: asta pt maniacii care vor sa o treaca de 300 de cp!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm

Cam ce concurenti ar avea Cupra cu motorasul asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

R32 si A3 dar nu S3 :rolleyes:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si nu are concurenti la pret. ;)

Modificat de black_shadow
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca pretul va fi pana in 30 de mii de euro CIP, daca se pastreaza traditia cu preturi piperate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Destul de mare pretul..cred ca cea mai buna alegere ramane totusi Leon FR!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wow....am inebunit! este bestiala si mai mult chiar!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Acceleratia nu mi se pare impresionanta pentru 240cp (6,8s). GTI DSG are 6,9 si 7,1 normal.

Se poate pune DSG pe cupra?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu se poate pune DSG, un gti cu DSG va fi mult mai rapid decat cupra. Si la reprize, pt ca schimba foarte repede si iti permiti sa faci kick-down la accelerari bruste, si la 400m. Am vazut niste filmulete unde un gti cu dsg bate masini cu mult mai multi cai si mai usoare. De cate ori cel cu cutie manuala schimba viteze de atatea ori pierdea "teren".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ar trebui ca pana la finele lui 2006 sa se fabrice 4.000 de bucati, si pentru 2007 sa se fabrice 47.201 de bucati din Altea Crossover.

http://www.motorpasion.com/archivos/2005/1...ssover-el-n.php

Seat Leon CC anuntat pentru 2008.

1.6 FSI de 115 cp

2.0 FSI de 150 cp/1.4 TSI 170 cp

2.0 TFSI de 200 cp

2.0 TDI de 170 cp.

http://www.motorpasion.com/archivos/2006/0...-confirmado.php

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!