Jump to content

Cheie contact - procedura de recodare


robert r.
 Share

Postare recomandată

Daca ai sculele necesare , adica VCDS si pinul atunci o poti face singur acasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Am vcds. 

2. In curand aflu PIN-ul.

3. Asa arata ceasurile mele.  

Problema e : cheia din link e ok sau imi trebuie alta cheie ? sau unde pot gasi o cheie briceag?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am luat un instrument cluster de la dezmembrari si as dori sa aflu pinul SKC lui cum se conecteaza cu interfatza?

din conectorul albastru a clusterului fir rosu/purple, rosu, purple/rosu   se conecteaza cu nr 16 (+12) a interfetzei ?

din conectorul albastru a clusterului fir gri/rosu cu 7 (K line) a interfetzei?

 

 pin 4 si 5 a interfetzei se pune pe borna - a bateriei?

pin 16 a interfetzei se pune pe borna + a bateriei?

se poate face asa conectiunea intre cluster si interfatza ? Thanks a lot!

 

mufa cluster.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aditzu, Da, daca ai codul PIN si o interfata VCDS sau alt tester compatibil, poti scrie cipul cheii.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am asta pe masina :

Address 46: Central Conv.        Labels: 1C0-959-799.lbl
   Part No: 1C0 959 799 B

Ce chei pot sa cumpar ? Ce cod sa aiba? Eu m-am gandit la asta. Ce zici, e ok?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice cheie pentru vag, fabricat dupa 2001. Poti alege si modelul cu 3 butoane

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut,spuneti mi va rog daca pot folosi o cheie cu 3 butoane in locul celei actuale cu 2 care nu mai functioneaza ,este 1j0 959 753 N .

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce an este masina ta, ce cod are modul confort ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2001 , dar nu mai stiu in acest moment seria de la modul, sa ma uit mai tarziu cand ajung aks ,multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, F l o r i n said:

Orice cheie pentru vag, fabricat dupa 2001. Poti alege si modelul cu 3 butoane

Vor merge toate 3 ? Sau doar cele 2 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea de portbagaj nu are treaba la Golf 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 4 ore, darin a scris:

2001 , dar nu mai stiu in acest moment seria de la modul, sa ma uit mai tarziu cand ajung aks ,multumesc .

este cu AH final

Modificat de darin
revin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti face si pe masinile din 1999-2001 cu 3 butoane. Eu am avut 2 butoane si am putut face cu 3 butoane. Pe telecomanda cu 2 daca o desfaci ai loc de al treilea buton, tot ce iti trebuie e o cheie donatoare la fel la forma ca a ta, eu am luat de audi spre exemplu. Am dezlipit butonul de pe cheia donatoare si am lipit pe a mea, am luat si cauciucul de pe butoane si plasticele aferente si gata. Pentru  butonul 3 nu am facut nici o adaptare in cu vcds si merge prefect, deschid din tel haion iar cand il inchid se incuie singur automat. La fel am facut si pt doua golfuri din 99 si la fel functioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, nu am verificat acest lucru... o sa ma uit si eu. Oricum, functia nu ajuta cu nimic,  din pacate....avand in vedere ca doar descuie portbagajul - nu se ridica, etc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina mea e fabricatie 2001 dar model de 2002. Eu ce sa inteleg de aici? Pot sau nu ? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate... daca este 2002, atunci e mai simplu la tine - ai modul 1C0 959 799x - doar adaptezi o cheie cu 3 butoane in locul celei actuale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, spune-mi te rog, la mine ci AH la final ce telecomanda pot adapta?originala este cu N.  Mulțumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, darin said:

Florin, spune-mi te rog, la mine ci AH la final ce telecomanda pot adapta?originala este cu N.  Mulțumesc. 

Cea cu N sau alta cu telecomanda cu butoanele pe oval.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
george golf 4

Salutare colegi.cum pot adapta o cheie de golf 4 prin vag com daca cheia e normala ma refer ca nu e cu telecomanda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

17 minutes ago, george golf 4 said:

Salutare colegi.cum pot adapta o cheie de golf 4 prin vag com daca cheia e normala ma refer ca nu e cu telecomanda

daca te referi la scrierea cipului - asa cum ti-a raspuns deja Gokey - trebuie codul pin - acesta se poate afla din ceasuri, cu interfete dedicate... sau vag com si program vageep - dar nu toate vcds-urile merg... si nu toatete bordurile - sau cu alte interfete, din ECU - in functie de versiunea/HW acestuia.

dupa aceea, cu ajutorul codului pin, faci login pe ceasuri, mergi in 10-Adaptari, canal 21 - stergi cheile existente - bagi 0 la new value... intrii iar, bagi nr de chei care vrei sa le scrii - trebuie bagat nr de chei pe care le ai -...1...2....3... una dupa alta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul PIN catre cifre trebuie sa aiba ? Eu am primit codul si nu l-am testat: Acesta e 1606. Citisem ca e din 8 cifre dar am primit doar 4. Cand pun mana pe o interfata o sa incerc sa ma loghez pe ele sa vad daca merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!