Jump to content

Schimbare Toba - Sunet Mai Dogit - De Ce?


Postare recomandată

Recent am schimbat toata linia de esapament (saxofon, intermediar, final) si am constatat ca sunetul este mult mai dogit (are asa o tentatie de masina de curse :) :( ).

M-am uitat sub masina si am vazut ca intre toba intermediara si saxofon este un fel de garnitura metalica (acopera doar diametrul tevii nu si marginile de prindere dintre tevi) si e de cam 1 cm latime, care parca n-am avut-o la vechea toba.

Cei care aveti Felicia m-ati putea ajuta daca v-ati uita sa vedeti daca aveti si voi garnitura aceea.

E normal sa sune altfel (parca mai tare) o toba noua?

S-auzim de bine!

roby

Modificat de roby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tobe originale sau nu?

poate ca din economie de unde si un pret mic nu au toate sitele la interior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toata linia este de la Bosal.

Poate ca una originala (de Skoda) era mai buna dar si astea m-au costat aproape 5 miloane (cred ca suficient).

Daca baietii de la Bosal au "uitat" niste elemente asta e, nu mai pot face nimic si o sa ma obisnuiesc cu noul sunet :D :Driver:

S-auzim de bine!

roby

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!