Sign in to follow this  
Followers 0
loco

Folie auto

76 posts in this topic

Am o intrebare,

De curand m-am hotarat sa imi pun folie pe masina.

Problema e ca as dori sa o montez eu , pt ca am mai montat , dar neautorizate si de o calitate indoielnica .Si acum as dori o folie , nu neaparat autorizara dar cele llumar sau 3m sunt de o calitate foarte buna !

Problema e ca nimeni nu vinde folia fara sa montaj.Parca as cumpara droguri :rolleyes:

Stie cineva de unde pot sa cumpar folie llumar sau 3m fara sa montaj ????

0

De obicei, importatorii lucreaza cu distribuitori sau firme si mai putin cu persoane fizice (sunt interesati de vanzari en-gross nu en-detail)... De asta e mai greu sa gasesti.

Pentru Lumar incearca AICI sau AICI

Pentru 3M incearca AICI sau AICI

0

Daca tot cheltui niste bani ( multi fata de foliile no name ) si cumperi folie Llumar sau 3M , de ce n-o montezi la o firma autorizata ?

Asa ai capata si timbrele pe geamuri + certificarea RAR si scapi de targuiala cu politistii si de datul spagii ...

E mai scump dar merita . Parerea mea ! :rolleyes:

Edited by aryes13
0

Vorba lui aryes13...asta am uitat sa specific... Autorizarea RAR nu este numai pentru folie ci este data SI firmei care o monteaza. Numai asa se considera ca ea este conform aprobarii date de RAR. Ideea este ca pentru o astfel de autorizatie, firmele ce monteaza trebuie teoretic sa trimit angajatii la specializare si sa invete corect procesul de montaj. Daca o pui tu, asa cum a spus colegul mai sus nu o sa ai certificat de omologare RAR pt ca ala se da si pentru montaj. Si tot o sa ai probleme cu politia in acest caz

0

am uitat sa mentionez ca am ceva rude la RAR deci cu autorizatul nu ar fi o problema ! Mie pur si simplu mi-ar trebui folie de calitate forte buna :)

0

Bine mai loco...Tu si folia ta :D , abia astept sa vad cum arata cu folie, si sa mor de ma mai urc in masina ta ptr ca deja la a mea ii dau in gura de nebun, si totusi are numai 75 CP nu 130 CP....Vreau sa vad cum arata cu folie si sunt curios si cat te tine ca poate ma convingi si pe mine...dar auzi, nu gasesti la ceva dezmembrari geamuri fumurii poate iti merita....

0

Chiar nu stie nimeni pe cineva care vinde folii llumar fara montaj ???

0

@loco ce faci tu se cheama bump si este interzis pe ariile tehnice. Data viitoare iei warning.

0

cauta pe e bay sau pe okazii...is multi care aduc de dincolo si vand...du'te la firme care pun omologate....ca poate dai de cineva care scoate doar folii...dar cea mai buna solutie ar fi sa'ti pui omologata direct :banghead:

0

Salut. Stiti daca se gaseste si folie cu tenta aceea verde-inchis cum mai au unele golfuri?

0

La firmele serioase de detailing se poate face comandă pt folie av

0

Salut !!!As dorii si eu sa imi pun folie pe g meu.imi recomanda si mie cineva un service pt asa ceva sau un pret aproximativ.Poate stie careva mai ieftin.

Pe criza asta!!!!

0

in constanta pe i.l. caragiale nr 16 e super bine

0

Ti-ai fact tu acolo?Daca da cat te-a costat?

Ms

0

un telefon de la ei 0729 310993. au pus unii prieteni si au fost f multumiti.

0

Hmmm, m`ar interesa si pe mine daca a gasit cineva sau daca stie cineva de unde sa cumparam NUMAI folia, fara montaj...

Multumesc!

PS: folie Llumar sau 3M ca astea sunt mai bune calitativ.

0

Mi-am montat si eu inainte de sarbatori Llumar autorizata. Montajul (manopera) mi s-a parut destul de complicat si necesita ceva rabdare, daca stii sa pui singur inseamna ca esti bazat. Eu m-am plictisit uitandu-ma la ei. Sunt foarte multumit, nu se mai vede inauntru de afara, parca e putin mai racoare in masina, ambianta e mai placuta, nu ma mai deranjeaza in nici un fel luminile din spate. Singurul dezavantaj care l-am gasit a fost la parcarea cu spatele noaptea, e mai dificil.

0

Dar despre foliile antiefractie ce puteti spune? merita...ce preturi au si unde s-ar monta..a avut cineva asa ceva si a avut ocazia sa o "probeze"...m-ar interesa si pe mine sa pun folie antiefractie de la llumar dar...cat de eficienta este...si asta lasand la o parte secventa video de pe site..nu prea am incredere in media...multumesc

0

Singurul dezavantaj care l-am gasit a fost la parcarea cu spatele noaptea,
,

...si faptul ca la un accident poti muri din cauza foliei. Vazut cu ochii mei fata de 20 de ani :biggrin: care a murit ... :D

-1

cum poti murii din cauza foliei? ca pe asta nu o stiu... eu mi`am montat folie autorizata RAR de la ALFA ROMTRANS mi`au trimis folie DRK 3 abtipilde si certificatul de conformitate totul la 1 milion (lei vechi) folia am montat`o la "NEGRU" intr`un garaj ascuns in oras unde se pune folie la capul gol:)))

0

salut! in legatura cu folie de calitate eu am gasit in Germania FOLIATEC, o folie de buna calitate, un pachet mare la reducere a fost 75 euro, si a ajuns pe toate geamurile la touran, exclus parbrizul si cele din fata.

de pus am pus-o singur si e ok!

0

De unde imi recomandati sa-mi cumpar si sa-mi montez folie auto in Cluj Napoca?

merci

0

Ma gandeam sa imi pun si eu folie..dar nu stiu unde in Ploiesti sau in jurul Ploiestiului..stiti vre-un loc bun si eventual niste preturi? Multumesc

0

Eu am ales Lumarul. Pretul a fost 450 ron. Am ales inchis pe spate si luneta ( 95% ), si mediu pe fata. Faza e ca nimeni nu da omologare pe fata. Mare atentie in momentul cand se sterg geamurile. Se zgarie foarte usor.

Spor.

0