Jump to content

Montare bara spate OE Golf GTI pe Golf non-GTI


recoil
 Share

Postare recomandată

Dragos_Borcanea

am si eu o intrebare. Fusta spate care vine standard pe un GT sport 4motion se poate vopsi???

Multumesc pt info aviasol!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    42

  • sol1

    27

  • Bobo Chill

    20

  • Radu C.

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

In principiu nu, ca sa iasa o treaba buna, implica foarte multa munca si o vopsitorie cu pregatitori buna. Daca vrei sa o faci fara sa se mai vada brobonitele alea (sa iasa ceva gen individual) sau poti sa iti cumperi de la dealer, direct model vopsibil. Mai simplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragos_Borcanea

stimabilul Voinea a spus ca ma trimite el undeva unde iese bine(mi-a zis ca dureaza cam 2 zile).....preferabil ar fi sa o vopsesc.....

Intrebarea e daca se poate aplica vopsea pe plasticul ala....ma gandesc eu ca trebuie sa se poata cumva

Ma gandeam ca a mai facut cineva asa ceva deasta am intreabat :cheers: pana una alta sa vina masina si imi spun cei de la vopsitorie(oricum cred ca un vopsit de calitate e mult mai ieftin decat o bara de-a gata)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aviasol, arata foarte bine.

in poze am observat un fel de protectie pe bara ta, unde pui bagajele in portbagaj. ce este? din ce material este?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te superi daca iti raspund eu? :cheers: :este un ornament cromat care se poate comanda de la dealer si se pune pe spoiler ca sa il protezi de zgarieturi..si pentru design

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate aplica vopseaua, in prealabil se face o pregatire a spoilerului cu plastikgrundfuller, in functie de cat de bine fac treba pregatitorii, ar trebui sa iasa treba buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie la midocar mi-au zis ca in compozitia materialulu fustei de golf e ceva siliconic si ca nu pot da garantie la vopsirea lui .. la cea mai mica piatra se desprinde indiferent de cat grundfuller dai pe el...

ornamentul ala nu este cromat este inox neslefuit ca sa nu se vada zgarieturile pe el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci 4abc, ma gandeam si eu, se cam poate zgaria vopseaua daca nu esti atent... cam cat cost ? se aplica cu autoadeziv?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie la midocar mi-au zis ca in compozitia materialulu fustei de golf e ceva siliconic si ca nu pot da garantie la vopsirea lui .. la cea mai mica piatra se desprinde indiferent de cat grundfuller dai pe el...

ornamentul ala nu este cromat este inox neslefuit ca sa nu se vada zgarieturile pe el

Eu nu vorbesc de Midocar, eu lucrez tot la dealer (Serpico-Craiova) si pe departamentul Vopsitorie-Tinichigerie, si cand spun ca merge, inseamna ca am si facut, vorbesc din experienta nu din auzite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca posesor de fusta de GTI vopsita la Serpico ma declar multumit de lucrarea efectuata! O am deja de 4-5 luni si vopseaua nu a dat nici un semn ca nu mai vrea sa stea pe spoiler!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@woodoo: orientativ, cam pe la cat s-a ridicat distractia? Ma bate si pe mine gandul sa fac modificarea asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e... si pe noi ne bate gandul... dar Radu se gandeste doar la masina lui sa arate bine :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ei se refera la vopsire, nu la piese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@darius: normal, ca a mea tre sa fie cea mai frumoasa :angry:

@bamse: da, doar la operatia de vopsire in sine ma refer! Cat ma costa sa am vopsita fusta spate in culoarea caroseriei? Asta ne intereseaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce sa se intample? ...nik! daca nu se intampla nik la spoilerul standard de ce ar fi daunator unui decupaj in spoiler?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca te uiti atent in prima mea poza o sa vezi ca nu e evacuarea facuta... am facut-o dupa 2 zile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am bara spate de GTI de un an de zile, vopsita ...nu am avut nici o problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, la Shtrumf2k a fost si mai simplu ca la mine pt ca are 4motion si toba avea deja tevi prin bara standard

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

deci sa revenim la subiectul asta :tomato:

unde comand si eu in bucuresti fusta aia de gti si unde am posibilitatea s-o vopsesc profesional fara sa am emotii ca-mi sare vopseaua de pe ea ulterior?

4abc, ai facut ceva pana la urma?

Shtrumf2k, ceva poze se poate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am comandat-o dar nu a venit inca...cand va veni o vopsesc la un service aici in Iasi...nu va sari vopseaua,mai am prieteni cu cele stock vopsite si nu a sarit... :tomato: ....asta daca o vopseste un profesionist

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La dealerul vw din Iasi,la pretul de 240 ron.Mai trebuie sa cumpar carenajele la aripi ca nu se potrivesc cele vechi..mai sunt si alea vreo 100 ron bucata insa le voi lua mai tarziu dupa ce vine fusta si o vopsesc sa fie gata de montat.Evacuarea va mai dura ca nu sunt fonduri...o sa o montez asa deocamdata si nici nu este nici o firma specializata in acest domeniu in Iasi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!