Jump to content

Montare bara spate OE Golf GTI pe Golf non-GTI


recoil
 Share

Postare recomandată

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    42

  • sol1

    27

  • Bobo Chill

    20

  • Radu C.

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da,moshule,stiu,eu iti spuneam doar cit costa in tara,nu ziceam ca ar fi intelept sa-l cumperi de aici.BTW,e in Azin,nu in ETKA.

Modificat de homeboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumright: acolo am cautat si eu, accesoriile nu le gasesi in ETKA ci in AZIN

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faza e ca unele sint doar piese de prima echipare,si atunci sint in ETKA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, vorbesc de aparatorile de noroi care vin prin spatele rotilor, prinse de aripi.Nu se potrivesc cele de la tdi la fusta de gti/r32.trebuie comandate si alea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este absolut necesar sa schimbi aparatorile, oricum sunt prinse in suficiente suruburi sa nu miste sau sa intre pe la roata! Oricum cei ce doresc sa le achizitioneze sunt in jur de 1 mil bucata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aviasol, ai idee cat e fusta individual? Nu de alta, dar eu am deja scoasa toba pe mijloc si nu as vrea sa mai stau sa refac traseul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este absolut necesar sa schimbi aparatorile, oricum sunt prinse in suficiente suruburi sa nu miste sau sa intre pe la roata! Oricum cei ce doresc sa le achizitioneze sunt in jur de 1 mil bucata!

Ba este absolut necesar pentru ca se vede extrem de urat cu aparatorile originale, si fusta de GTI, ultima fiind ceva mai iesita in exterior, astfel ramanand acolo un loc gol.Inafara de faptul ca intra apa si noroi pe acolo, mai da si un aspect urat, de neterminat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

prima imagine dupa montarea fustei GTI... urmeaza toba saptamana viitoare...

am inlocuit si aparatorile de noroi ca sa fie totul ca la carte...

iesirea de la tobe o fac la www.pilotauto.ro si nu vreau sa o fac cu tipsuri ci doar cu teava (inox) intoarsa in jos (model de diesel), ca la A3 SB

ce parere aveti?

nu vreau tipsuri ca sa nu arate tunata..... imi place sa fie cat mai discreta modificarea

nu schimb toba ci doar ii prelungesc iesirea astfel incat sa vina pe gaura...

post-3390-1185546442_thumb.jpg

post-3390-1185546465_thumb.jpg

post-3390-1185546743_thumb.jpg

post-3390-1185546765_thumb.jpg

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va arata precum un 4motion, zic eu, bine :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat ai dat in total pe toata treaba cu toba? (separat manopera si materiale daca se poate)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

170 materiale+manopera 30 la baiatu cu maini dibace (bonus), Teava de inox 57mm

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aviasol.Spune-mi te rog in final codurile pieselor ce ai comandat pentru modificare,fusta aparatoare si ce mai trebuia acolo.

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codurile exacte nu le mai stiu dar ti le scoate oricine din ETKA.

piesele necesare sunt:

1. fusta spoiler GTI (240 lei este chiar mai ieftina cu cativa lei decat aia standard)

2. dop carlig remorcare pt fusta GTI (fusta noua are decupaj patrat si deci dopul standard nu mai este de folos)

3. aparatori noroi GTI (2buc x 100lei)

apoi am fost la pilot auto si in 1,5 ore mi-au confectionat cele 2 tevi de evacuare final a tobei din teava de inox 57mm

pret 170 lei (manopera si materiale)

asta este tot.. nu e mare scofala...

Parerea mea este ca merita efortul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incomparabil cu spatele de R32&Borla - daca eu am vrut sa fac o replica de gti dintr-a mea, oare de ce m-am complicat de am sarit de 2000 de ron cu fundul ala obraznic? ;), cand de gti era asa de ieftin :D

Arata super aviasol - ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aviasol,mai spune-mi te rog cum e materialul la fusta se poate vopsi pe culoarea caroseriei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se poate vopsi ... e material lucios texturat.... nu exista bara GTI cu cod GRU adica pt vopsit. toate-s negre...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, imi poate spune cineva ce fel de fusta este aceasta? parca nu seamana cu cea de GTI

post-3324-1186330754_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

IIihhhuuu, ce aratare de masina.Si uite ca sunt si golf-uri 5 urate :icon_thumright:

Chiar daca nu este material pretabil la vopsit, fusta de GTI merge vopsita fara probleme.Chestia este ca trebuie adaugat acel lac protector din belsug, pentru a si rezista vopseaua. golf4tunat si-a vopsit toate spoilerele+pragurile originale de gti si dupa cca 8 luni vad ca arata la fel de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

thx aviasol, ai idee de unde o pot comanda mai ieftin decat la dealer`ul VW din Cta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai asa cum am aratat mai sus piesele-s destul de ieftine... 240+2x100lei = 440 lei + modificatul esapamentului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandeam ca cea de individual este mai scumpa, ideea este ca l`am intrebat pe volksman de fusta si mi`a zis ca e 950 ron :), banuiesc ca o fi inteles ca ma intereseaza toata bara.

odata cu noul look vreau sa schimb si evacuarea, am gasit pe ebay.de 4x100mm si 4x76mm, care credeti ca este mai potrivita?

Modificat de Boro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai, ce vrei tu sa faci e total alceva fata de ce am vrut eu. eu nu am vrut sa modific masina gen tuning ci numai sa o fac sa arate mai bine folosind piese originale vag si imaginea 4motion-ului...

ca sa pui tobele alea 4x trebuie sa tai din fusta... macar in partea dreapta.... parerea mea este ca va arata cam chicios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!