Jump to content

Montare bara spate OE Golf GTI pe Golf non-GTI


recoil
 Share

Postare recomandată

planul este sa pun un spoiler inferior spate de gti pe un golf 5 4motion. n-am inteles exact daca trebuie modificate prinderile. aveti idee? mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    42

  • sol1

    27

  • Bobo Chill

    20

  • Radu C.

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poti sa pui linistit. Nu trebuie modificat nimic. Eu ma pus de GT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa cum tiam rassp si in pm, nu trebuie modificat nimic

sa pui poze dupa ce termini

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

punem punem - mersi frumos

istef edit: Te rog nu mai folosi quote la mesajul anterior. Citeste regulamentul aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

spoilerul spate de gti vine pachet cu niste prelungiri care servesc la prinderea spoilerului de contraaripa spate? am comandat si am dus la service spoilerul si nu e suficient de lung, nu ajunge la gaurile de prindere de contraaripa (lipsesc 2-3 cm) si mi-au zis baietii ca ar lipsi niste prelungiri care vin impreuna cu spoilerul. a mai montat cineva asa ceva? aveti idee daca asa e? mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

in primul rand nu prea inteleg ce vrei tu sa zici prin contraaripa..

in al doilea rand,singura diferenta intre "spoilere" consta in fusta spate...care are decupaj pentru cele 2 iesiri ale tobei si are nervura aia specifica gti-ului.

fusta se prinde sus de spoiler in cleme si jos de "fusta" de tabla a masinii prin aceleasi 2 picioare identice ca la orice fusta.

diferenta care probabil,ma gandesc eu ca iti apare consta in faptul ca nu-ti mai ajung aparatorile de noroi de sub aripi in colturile fustei.vezi tu,asta de gti are colturile mai pronuntate,pe cand cea de tdi e rotunjita,standard...drept pentru care trebuie sa schimbi si aparatorile alea de noroi de carton mochetat,pasla,ce material o mai fi ala neaparat cu altele de gti. altfel ... nu prea ai alte sanse.

astea sunt problemele pe care le-am intalnit eu si sunt sigur ca sunt singurele care apar la aceasta modificare ca sa zic asa. nu stiu ce alte probleme mai ai tu,sper sa te fi lamurit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi mult, la asta ma refeream si eu, am intrebat la pbn, unde am pus spoilerul si mi-au zis ca imi trebuie nu stiu ce prelungiri pentru fusta aia, ca s-ajunga la aparatori. niste cretini. acum nu stiu daca e nevoie sa schimb alea sau le pot lasa asa... le-as inlocui, sa fie treaba facuta ca lumea, sa se pupe cum trebuie.

salut, inca o data, mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu le inlocuiesti,in primul rand o sa-ti intre noroiul,in al doilea rand o sa arate ca naiba..ca se vede oleak zona aia,si in al treilea rand...o sa falfaie aparatorile alea in vant...ca doar nu le mai prinzi acolo...

sfatul meu e sa-ti cumperi aparatorile alea de gti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le-as comanda si le-as lua sa le pun in alta parte, nu la pbn. stii cumva, sunt din mai multe bucati cum e-n fata? sa inlocuiesc doar partea care ajunge in dreptul fustei sau trebuie sa inlocuiesc tot? daca sunt ca in fata, sa fie din mai multe bucati, le comand si le montez in alta parte, ca n-as mai lasa masina acolo.. nu-mi inspira incredere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bai,esti durere...uita-te mai intai si apoi gandeste-te... is dintr-o singura bucata,din materialu ala interesant care mie-mi seamana a carton mochetat ;) si se prind extrem de usor,iti ia 10 min sa le montezi singurel acasa...ce tot atata greutate...ca sa le comanzi,ca sa le montezi...de oriunde le-ai lua,ia-le sa fie de gti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Continui aici discutia inceputa pe club golfV referitoare la spoilerul de GTI

am primit un info din Germania...

adaptorul original VW - 1K0071911 pt tbe nu merge cu bara de GTI pt ca iese prea jos.

El e proiectat sa iasa sub spoilerul standard deci sub decupajul pe care-l are bara GTI. Cred ca voi fi nevoit sa fac o adaptare la tevile mele pentru ca deja e comandat spoilerul de GTI si cred ca va arata super bine pe masina...

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper ca ti-ai comandat si capacelul de la carligul de remorcare ... al tau e rotund iar la GTI e dreptunghiular ... spoiler-ul nu vine cu tot cu capacel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, sigur ca l-am comandat... nu-s chiar incepator :lol: daca m-am interesat eu si in DE de adaptorul ala de care nu auzise nimeni pe aici....

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce adaptor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avia spune mi un pret la fusta de GTI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

280 lei parcabamsemad, VW - 1K0071911 - e un adaptor cre se prinde pe toba originla de TDI si scoate tevile sub fusta standard

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-ai comandat si aparatorile de noroi de la aripi? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De adaptorul ala nu stiam nimic, poate imi arati o poza ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baga codu' in Etka,e probabil un ornament de toba.Capetii de la diesel is curbati in jos,probabil se taie din ei si se pride adaptorul acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt acasa si nu am ETKA :)

Bagai codul in AZIN si imi arata ceva gen ...

Da, din ce vad sunt ornamente ...

post-11233-1183888475_thumb.jpg

post-11233-1183888553_thumb.jpg

Modificat de bamsemad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma tenteaza si pe mine bara spate de gti + nishte jante pe 18 de gti...vrea cineva un schimb ceva...?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@liviuxp2000, ce aparatori de noroi? te referi la oalele alea de plastic de deasupra rotii? ce nu merg cu bara de GTI? ca cel de la Midocar nu a zis nimic de ele... ma duc sa ma uit pe etka da asta al meu de acasa nu-i prea nou...

@bamsemad din poza atasata de tine se vede ca ornamentul iese in bara nu sub bara... nu mai inteleg nimic... cred ca o sa ma duc la undealer care-l are (in Germania) sa faca o proba cu el pe Touran (ca nu ma duc cu Golful).... din cate citesc eu acolo zice ca-i pentru fusta 1K0071610A9AX ... care-i asta?

1K0071610 9AX - Hecksch

post-3390-1183897287_thumb.jpg

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul care l-ai spus tu este ceea ce se vede in poza atasata de mine. Am introdus codul in catalogul de accesorii si aia mi-a dat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da am citit in poza pusa de tine ca e pt fusta cu codul ala apoi am cautat fusta aia si mi-a dat ca-i aia de individual deci poza care e in catalogul de accesorii e aiurea ca acolo golful ala rosu are tobele care ies prin bara deci nu are fusta de individual... asta-i concluzia mea.. ce parere ai? de fapt e clar ca e aiurea pt ca golful ala rosu e un GTI si ala nu are nevoie de adaptorul respectiv pt ca e din fabrica cu tobele iesite.... :icon_thumright: confuzeaza clientii astia de la VW

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bamsemad- :icon_thumright: ,nush' cum naiba am avut dreptate iar! :)

@aviasol-nu stiu de ce bara aia de spate imi arata a ABT sau ceva de genul ala...cit despre fusta spate de 30 Edition,daca cauti bine in ETKA,o gasesti cu cod GRU,chiar livrabila in culorile de baza.1K0071610 9AX-asta imi arata a cod cu piesa la schimb,deci piesa de schimb.Tre' sa fie in ETKA.Gasesti tot ce vrei daca stii cum sa cauti.Chiar am comandat pentru cineva kit-ul Blue motion ptr. 9N mai ieri.Si nu e oferit pentru romania.BTW,la fusta aia e 2018.68+tva pretul de romania,si dau cu ea doar trei ornamente de toba.

Modificat de homeboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!