Jump to content

Modul comfort pt Golf 4 (pentru Cheie Briceag)


IoneLL
 Share

Postare recomandată

Nu are legatura. Ai verificat firele in mansoanele dintre usa si caroserie?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am verificat la ambele usi fata si toate firele sunt in regula.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe spate ? Si la portbagaj ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi dimineata m-am uitat la ușile din spate si la portbagaj, toate firele sunt bune...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

clar ai lipituri reci la placa yalei sofer, etc - dar asta nu arde siguranta

daca nu ai probleme la cablaj, atunci modulul inchiderii centralizate e de vina - probeaza cu altul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saptamana viitoare o sa imi ajunga switch-urile si o sa ma uit mai atent la toate firele de la usa soferului. Am uitat sa mentionez ca acum 1 an jumatate am schimbat switch-ul de la usa soferului cu unul original second, cei drept ma asteptam sa cedeze dupa 1 an.

Nu m-ati lamurit ce e cu sunetul de la modulul de confort, acel click repetat, e normal sa se auda asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

cine stie, cam greu de diagnosticat un sunet dupa descriere......

verifica firele dintre usa si stalp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare, din pacate am si eu o problema asemanatoare ,referitor la Modulul Comfort . Decurand am fost la electrician sa schimb acest modul deoarece ,din cauza unui scurt circuit s-a defectat .nu mai functionau geamurile electrice , asta in prima faza . am comandat un modul 1C0959799 de la dezmembrari , si acum functioneaza geamurile ,dar nu merge reglajul oglinzilor , si luminile de la butoanele usilor , masina e golf 4 Variant din 2001.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut,am pe mașină 1jO 959799AH,golf 4 hatchback.
Daca ma puteți ajuta cu o serie de modul compatibil cu acesta #la care sa rescriu doar cheile,fără eeprom,deoarece am doar vcds.
Mulțumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci cauta sa cumperi direct de pe masina...sa o gasesti pe ea, la dezmembrări. Golf 4 hatchback, 4usi, 2000-2001. 

Daca iti cauti dupa cod, poate sa fie si de Bora.....Passat..etc si o sa fie probleme la portbagaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc Florin,adică ar putea fi și o alta terminație atât timp cât are închidere din cheie  bric3ag OEM și exact caroserie ca la mine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, mai sunt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!