Jump to content

Modul comfort pt Golf 4 (pentru Cheie Briceag)


IoneLL
 Share

Postare recomandată

Salut!

Golful meu nu are cheie briceag; se deschide doar cu cheie obisnuita.

Asa este facut din fabrica.

Asta inseamna ca nu are Modulul Comfort , care faciliteaza aceasta functie. Cica este plasat undeva sub volan.

Am posibilitatea sa cumpar unul foarte ieftin, de la o masina dezmembrata lovita . Modulul este functional.

Ce probleme implica montarea unui asemenea modul?

Poate fi integrat in sistemele masinii astfel incat sa fie recunoscut fara probleme de catre ECU?

Se poate programa o cheie briceag sa functioneze cu acest modul? Unde? Cum ? La ce pret?

Astept sugestii si pareri.Poate cineva a facut asta si stie.

Multumesc.

Ps: am folosit functia "search" si nu am gasit nimic asemenator pe forum. Daca stiti ca este, dati-mi un linK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modulul trebuie programat , sincronizat ,

se poate programa cheie tip briceag ( cu cheie te pot ajuta eu )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebiue sincronizat modulul cu cheia?

O poti face chiar daca cheia are chip si trebiue sa o recunoasca immobilizer-ul? La ce pret?

Asta inseamna ca pot sa cumpar modulul?

Modificat de lapa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu modulul primesti si cheie tip briceag ?cheia tip briceag este 350 ron si este originala vwpretul include copierea si programarea cipului , modulul trebuie programat pe masina pentru a fi recunoscut de ecu si dupa aceea si cheia in modulul de confort , , trebuie sa ai si geamuri electrice

modulul sa fie de vw

Modificat de gokey
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu primesc cheia , numai modulul si atat.

Cine poate programa acest modul pentru ECU si la ce pret?

Am geamuri electrice. Toate 4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modulul trebuie sa fie de pe o masina cu datele asemanatoare masinii tale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut!In legatura cu masina din semnatura.

Vreau si eu sa stiu daca am acel calculator confort pentru cheie briceag.Mentionez ca la coborarea si ridicarea geamurilor,butoanele au 2 click-uri,adica daca apas sau trag pana la al II lea click imi cobora si ridica geamul fara sa mai tin apasat pe butoane.Nu asta inseamna calculator confort?

Am gasit sa cumpar cheie briceag SH?Cum se adapteaza aceea cheie la masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca masina este dotata din fabrica cu cheie tip briceag atunci poti sa mai adaptezi la masina si o alta cheie de acest tip

daca ai cheie tip briceag atunci automat ai si modulul confort

Modificat de gokey
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt multe topic-uri pe aceasta tema

Foloseste Search :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cheie normala!Modulul ala unde se monteaza?cat costa acel modul?

Modificat de Alex_golf4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai cheie normala atunci nu ai modul care sa recepteze semnalul telecomenzii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cheia tip briceag se pot inchide/deschide toate geamurile sau ramane tot varianta clasica ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

varul meu are golf 5 si din cheia briceag deschide si inchide geamuri ....

ma ajuta si pe mine cineva cu informatii despre acel modul...montare,unde se afla,cat costa?

Modificat de Alex_golf4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit acel modul si o cheie briceag de pe un golf 4 GTI din 2000.

Oare se potrivesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in mod normal trebuie sa se potriveasca

modulul trebuie adaptat pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca s-a mai discutat, ca sa deschizi/inchizi geamurile din cheia briceag trebuie sa ai modulul confort si sa fie activat cu vagcom-ul

era cineva pe aici care activa aceasta optiune pt. 20 ron

geamurile mai pot fi deschise/inchise cu ajutorul cheii in felul urmator, la mine asa merge,

descui masina - bagi cheia in butucul usii si invarti cam 45 grade spre deschis (stanga) si se tine asa cam 1-2 sec - geamurile se vor deschide

pt. inchis geamurile - se tine 45 grade spre inchis (dreapta)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut baietii!Am verificat dotarile masinii pe un site si primul lucru mentionat a fost: A8C comfort equipment.

Mentionez ca nu am cheie briceag!Cand am luat masina am primit 2 chei la ea una cu led si buton si una simpla,cheia de urgentza nu am primit-o.

Am modul confort sau nu?Pot sa ma duc la reprezentantza si sa imi fac cheie briceag ca sa deschid/inchid masina din buton?Astept raspuns!.Multumesc.

Cu stima,

Alex Filip [DJ 27 KID]

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Eu am cumparat cheia tip briceag cu telecomanda de pe www.ebay.de. Merge f bine, dar nu actioneaza si geamurile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da e originala ptr VW Golf IV sau Passat. Arunca o privire in ebay, sunt f. multe ptr toate tipurile de masini!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Poate sa-mi spuna si mie cineva exact unde se afla modulul comfort la un Passat B5.5 din 2002 ? Cum arata , o poza daca nu cer prea mult ? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

La volkswagen la reprezentanta cam cat m-ar costa un modul comfort original + cheie briceag? are careva vreo idee? si-a mai pus careva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca s-a mai discutat, ca sa deschizi/inchizi geamurile din cheia briceag trebuie sa ai modulul confort si sa fie activat cu vagcom-ul

era cineva pe aici care activa aceasta optiune pt. 20 ron

Eu unul nu am avut geamuri electrice de fabrica. Sunt puse aftermarket. Si doresc sa pun sa se inchida din telecomanda. Singura varianta este, un releu\modul de 30 de lei, alimentat de cu + de la inchiderea centralizata. In momentul cand ti apasat pe inchis, geamurile se vor ridica. O sa revin cu amanunte!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut

stie cineva daca modulul ridicare geamuri care se comercializeaza in comert(se gaseste pe f multe siteuri online)se poate folosi pt geamuri electrice aftermarket?

o zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!