Jump to content

Roomster Scout


DRAPAR
 Share

Postare recomandată

@DORU_14: Ai informatii despre Roomster-ul Scout ? Exista vreun dealer in Buc. care sa aiba masina in showroom dar si pentru drive-test ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Bucuresti nu stiu sa fie vreunul, dar in Satu-Mare exista in showroom unul de vanzare, motorizare 1.9TDI !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare nu exista interes pentru Scout ? Mie mi se pare haioasa si as fi vrut sa o vad si in realitate... Si m-as si da cu ea ! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu, Brady nu a vandut nici un Scout pe Roomster iar Avia doar unul, parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am creat topic separat pentru a putea discuta despre varianta de echipare Scout, pe care o consider o masinuta funny.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Mergand la Porsche Bucuresti Aviatiei am vazut ca au un Roomster scout 1.9 tdi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lucius_1982: Si ce parere ti-a facut ? In ochii tai de "fabiot"... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata parca un pic mai bine decat Roomster-ul simplu. bandourile de pe lateral i dau un aer mai "salbatic", dar doar atat. garda la sol nu e foarte ridicata,asa ca mai mult de o iesire cam pe unde intra si Fabia nu prea da sa poata.

si pentru ca am auzit si motorul mergand: 1.9 TDI nu e asa bine izolat ca la octavia. din afara se aude destul de tare (deci mai trebuie lucrat la izolatie).

cand o sa am timp am sa maprogramez sa fac si un drive-test.

parere personala: masina are arata bine si cam atat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Masina este disponibila pt drive-test la Brady, in versiunea de motorizare 1.4TDI-PD 80CP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Vazut luni la Porsche Bucuresti Vest 1 un Roomster Scout, probabil este disponibil si pentru drive test :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Nu vreau sa tai elanul nimanui vis-a-vis de Scout, dar la asa nume trebuiau macar sa-i puna o tractiune integrala ca la Panda. Cum vine asta: auto cu "inclinatii" offroad si tractiune 4 x 2. Parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@themircea: Ai dreptate ! Am ajuns la aceeasi concluzie dupa ce l-am vazut la Brady. Fata de un Roomster "obisnuit", Scout-ul nu impresioneaza cu nimic :P

Poate doar cu pretul ! :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca e doar un exercitiu de imagine, un motiv sa apara cu ceva "nou" fara investitii mari.

Tot respectul pt. cei care aleg aceasta masina. E chestie de optiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!