Jump to content

Schimbare Bec Pozitie La A3


zoli_bsp
 Share

Postare recomandată

Stiti cum se scot triplele pentru schimbarea becului de pozitii? am gasit un surub de plastic accesibil printr-un capacel, care a eliberat farul in partea interioara ( spre mijlocul masinii) dar cred ca mai exista un surub care il tine pe exterior. Nu stiu insa cum sa ajung la acel surub. Modelul este ca in poza.

Orice ajutor e de are folos :rolleyes:

post-4686-1182880862_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • 3 months later...
http://www.jmaguire.com/blog/2006/02/05/stoplight.html

link-ul este pt A4, dar este f asemanator si la A3, aceeasi problema am avut-o si eu, desfaci primul capacel de sus si folosesti o cheie tubulara.

spor.

am schimbat eu la A3 modelul 8P cu doua usi, ca cel din poza, si "surubul" din exterior care tine ansamblul este de fapt un stutz metalic care intra intr-o garnitura de cauciuc. tragi cu incredere, si forta, de el, fara sa bruschezi f tare si iese. si mie mi-a fost frica la inceput sa nu se rupa, dar e facut asa si nu se rupe, cand o sa-l ai in mana o sa-ti dai seama.

PS: sper ca nu e tardiv raspunsul dar poate mai ajuta pe cineva in viitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

pt a3 8l stie cineva ...doar ca la faruri (vreau sa pun blue vision)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!