Jump to content

Probleme stergatoare/stropitoare


Tibi_Gheorgheciuc
 Share

Postare recomandată

Multumesc mult pentru informatii! Am inlocuit motorasul si functioneaza acum. Weekend frumos tuturor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    16

  • andrusel

    15

  • adrianf

    8

  • georgemarcu53

    8

Salutare tuturor! Stie cineva daca se poate regla ceva la mecanismul care actioneaza stergatoarele pentru a mari cursa sa stearga parbrizul peste tot? Pleaca din pozitia de jos normal si se opresc la vreo 20 de cm de lmarginea din stg si cea din dreapta a parbrizului de la un timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Nu, doar daca vrei sa misto bratul, bratele....câștigi intr-o parte, pierzi in cealalta, cursa fiind aceeasi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc pentru răspunsul referitor la ștergătoare, mai am o întrebare despre grila centrală stg pe unde nu suflă aer, ai idee ce poate fi? O clapetă blocată, sau ceva electric, un servomotor sau altceva. Menționez că prin cea din grila centrala dr. suflă normal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
SHARANMAN2018

Salut,

Ieri când mergeam cu mașina prin oraș PE PLOAIE am observat că ștergătorul spate nu mai funcționează la apăsarea în față a manetei (de fapt nu mai funcționează nimic nici de stropit nu mai stropește) .

In rest cele din față funcționează perfect, iar pe haion totul funcționează perfect (lumini / stop pe frână / închiderea / deschiderea electrica a acestuia) .

 

Am o întrebare :

Este posibil ca acesta să fie dezactivat din VCDS că am fost la cineva să-i fac ceva codări (gen să se stingă DRL când activez frâna de mană / să semnalizeze de 5 ori in loc de 3 / etc / chestii minore) ?

Si poate știe cineva cum pot dezactiva permanent funcția START / STOP că e enervantă rău dacă nu o dezactivez din buton .

 

Mulțumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!