Jump to content

Cine A Trimis Email La Vw Germania ?


HappyRed
 Share

Postare recomandată

Si eu le-am scris la acea adresa de mail. Prima data mi-a raspuns automat, apoi mi-au zis ca au trimis mai departe la Skoda Cehia, care nici dupa 1 luna nu a raspuns. Dupa alta sesizare nu au mai raspuns deloc. Niste lepre!

PS VW ma trimitea la Porche romanica..alte jeguri..Asa ca m-am intors de unde am plecat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai scris in germana? intr-adevar vw te trimit la porsche din romania dar le trimit ei reclamatia celor de aici cu numar de inregistrare. Pe mine m-au sunat de la porsche chiar a doua zi sa ma intrebe care a fost problema.

QUOTE inutil

QUOTE / REPLAY (citatul) ajuta cand se doreste citarea unui pasaj din alt post. Acest lucru are sens doar daca acel post nu este chiar ultimul, in caz contrar este inutil si interzis de regulament.

Foloseste te rog butoanele ADD REPLY sau FAST REPLY.

Multumesc!

aryes13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu le-am trimis 2 mailuri in germana (traduse cu google) dar de fiecare data m-au retrimis la porsche care mi-a rsapuns simplu: nu se poate. Asa ca le-am mai trimis un mail alora din germania in care le-am spus despre neseriozitatea porsche ro dar nu mi-au mai raspuns nimic. Cred ca aia de la vw germania stiu ce lepre sunt astia de la porsche romania dar nu iau nici o masura cu ei. Pur si simplu se complac in letargia asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@PUCA ...am scris in engleza. Insa dupa cum au sesizat si colegii de mai sus..murim cu dreptatea in mana. Vai de noi si de masinile noastre, caci cu acesti indivizi importatori nu rezolvi nimic. Mie nu au reusit sa-mi demostreze legal ca QG1 este interzis in Romania. Pentru asta mi-am pus 507.00 in masina si adio service din 15 in 15.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
-am trimis , degeaba , ma trimeteau la cel mai apropiat dealer VW.

In decursul timpului am trimis la Vw Ag 4 mail-uri pe diferite teme.

In primele 3 le-am spus ca sunt "pripasit" de ceva vreme in DE si-i rog sa-mi scuze germana precara.

Mi-au raspuns de fiecare data cu lux de amanunte si cu adnotari ca pentru un noobie.

In al patrulea (pentru ca doream ceva clarificari referitor la schimbul uleiului la 7500 km asa cum cere PoRo) le-am spus ca sunt din rromanica.

Raspunsul a venit repede: am transmis solicitarea dumneavoastra catre PoRo si ei va vor contacta ca sa va raspunda".

A doua zi m-a cautat cineva de la PoRo si m-a lamurit... nu.

Cred ca asta e politica celor de la Vw Ag: daca nu esti din zona, te trimit catre cel mai apropiat dealer zonal al lor si cu asta cred ei ca totul s-a rezolvat... :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A incercat cineva sa scrie la Porsche Austria? De cand s-au impartit "zonele", estul Europei e sub tutela austriecilor, cred ca mai degraba au sa se simta cei de la de la PoRo scriindu-le sefilor directi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bleunightdanger

E normal sa ne trimita la importator ca doar n-o veni neamtul sa-mi indrepte mie portiera indoita sau ambreiajul bulit din fabrica.... ar fi ideal asa dar e imposibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum cateva zile m-au sunat de la dealer sa ma intrebe ce problema am avut eu cu POrche. Eu le-am zis ca am trimis mail la VW AG si problema despre care nu pot sa zic decat ca a ramas in coada de peste, am luat-o ca pe o nesimtire din partea lor. Confirm ca VW refuza sa zica lucrurilor pe nume daca se prind ca nu suntem din zona si ne trimit la PORChe.

Nu pretind mare lucru insa de ce QG1 nu e pentru Ro?Atata timp cat constructorul a aprobat o masina pentru Ro cu acest interval nu vad care e problema porche. Nu mai zic ca nu sunt in stare sa raspunda la un mail si nici nu cred ca pricep ceva engleza.

Eu unul m-am lecuit si de VW AG si de PORCshe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Are cineva o adresa de e-mail la Volkswagen Germania pentru ca vreau sa le trimit o sesizare legata de proasta calitate a pieselor auto. Mai precis sa ma plang ca la o masina luata in 2009, la 28700km a trebuit sa-i schimb pompa de inalta presiune. Dupa spusele mecanicului auto de la reprezentanta VW, din cauza acestei piese a intrat benzina in baia de ulei si riscam sa explodeze motorul.

Sfatul meu este sa nu cumparati aceasta marca de masina,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

In caz ca mai intereseaza pe cineva: am trimis mail la VW Germany, la adresa asta: vw@volkswagen.de      Mi-au raspuns dupa 7 zile.

Ma asteptam sa ma trimita la Porsche Auto Ro (ceea ce au si facut), insa nu m-au expediat imediat, ci au avut rabdare sa-mi trimita un raspuns mai elaborat.

 

Sunt curios in cate zile ma contacteaza acuma cei din Bucuresti, ca cica "S.C. Porsche Romania will also inform us about the outcome of this matter."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!