Jump to content

Radio Cd Player Vw Touran


Valineata
 Share

Postare recomandată

crysty_influential

Salut, abia am cumparat un VW Touran din 2004 si nu imi functioneaza boxa din partea dreapta. Vreau sa o inlocuiesc dar problema este ca nu stiu sa desfac portiera si nu vreau sa ma apuc sa o stric. Ma poate ajuta cineva sa imi explice cum se desface portiera? Multumesc !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Are cineva din Neamt,pe masina,RNS 315?

As dori sa-l vad si sa cer o parere,intrucat vreau sa-mi schimb RCDul 310,care nu are nici intrare AUX,nici slot card.

Avand in vedere ca merg prin toata Moldova,poate fi cineva si din alt judet.

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca idee - aux poti monta la RCD310

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,am vazut. Se monteaza in unul din locurile libere de langa schimbator,daca vorbim de acelasi lucru.Dar e la fel de practic si slotul pentru memorie.

Este posibil ca RNS 315 sa descarce bateria? Masina e din ianuarie 2010.

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e din 2010 nu o sa ai probleme cu descarcatul bateriei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna!! Sunt destul de noua pe aici dar am si eu o problema cu radioul touran-ului meu.Am avut un radio RCD 300 dar cd-playerul citea doar audio-cd (doar track-uri) asa ca am cumparat un RCD 210 cu mp3 player...Din pacate nici asa nu mereg...de fapt asta nu merge nici macar cu audio-cd. Imi da eroare pe ecran (sa verific cd-ul)...L-am sunat pe fostul proprietar si mi-a spus sa incerc cu diferite tipuri de cd-uri pentru ca nu merge orice fel de cd.Ce tip de cd imi puteti recomanda? Cum sa fac sa pot asculta mp3-uri?

Multumesc!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cel mai simplu, pui un modulator FM, cu cardul cu mp3-uri in el, alimentat la mufa de bricheta. Si asculti pe radio MP3-urile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa dau jos bateria de pe masina ,la remontare imi va cere codul casetofonul? preventiv am intrebat la reprezentanta daca pot sa imi dea codul dupa seria sasiu, dar mi sa spus ca trebuie si codul de pe cass deci acum intreb si : cum se demonteaza ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta pe youtube ca sunt tutoriale destule cum se da jos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi m-am lamurit , se scoate rama din jurul radioului apoi se vad cele 4 suruburi cu care e prins(asta pt altii care poate vor citi acest topic si au aceeasi intrebare ca mine)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe Touran-ul meu am RCD 310 si as vrea sa ii pun RCD 510 ar fi ceva probleme? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe Touran-ul meu am RCD 310 si as vrea sa ii pun RCD 510 ar fi ceva probleme? Multumesc

 

atata timp cat ai 310 - si nu ai avut treaba cu el/bateria - nu o sa ai probleme - banuiesc ca te gandesti la descarcarea bateriei in stand by - nu are treaba, o sa fie ok.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am radio ca in video (nu stiu ce model este exact) si as vrea sa ii pun cu dvd(RCD 510) pentru video, camera de mers inapoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare, am un radio RCD500  si as dorii sa il schimb cu asta http://www.aliexpress.com/item/Two-Din-7-Inch-Car-DVD-Player-For-VW-Volkswagen-POLO-PASSAT-Golf-Skoda-Octavia-With/32305176480.html?spm=2114.030010108.3.1.nE2eTt&ws_ab_test=searchweb201556_7_79_78_77_91_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9se va potrivi exact sau imi va consuma bateria sau nu ar functiona pe masina mea. VW touran 2006 1.9TDI 105cp? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are treaba cu consumul bateriei. Iti merge perfect. Sa tr gandesti doar ce faci cu garantia in caz de baiuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, eventual cu receptia radio, etc... sunt cam slabute, pe aceasta parte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit chestia asta pe un site.

Stie cineva daca functioneaza ok?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care chestie, nu ai ai dat nicio inormatie/link, etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai tu mufa aia pe unitatea ta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa ma uit... De ce? zici ca nu au toate rcd 300 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am rcd 510 prima varianta si nu am iesire usb ,ma indoiesc ca tu ai pe rcd 300 iesirea aceea de usb.bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa ma uit... De ce? zici ca nu au toate rcd 300 ?

 

nu, nu au.

 

acea mufa se gaseste in general, la unitatile chinezesti - RCD510 Delphi, etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!