Jump to content

Proprietari Seat Arosa


FiReBuRn
 Share

Postare recomandată

buna.

sunt din bacau si am si eu un seat arosa 1.4 tdi 75 cai. masina e din 2000. o am de vreo luna de zile si pana acum e totul ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FiReBuRn

    16

  • krisbujac

    6

  • Slick

    5

  • lupo_bv

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumoasa masinuta. Sa o stapanesti sanatoasa. Cati km are?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aproximativ 90000. cand am luat-o avea 88000, cica a avut-o o doaman in varsta in germania si nu prea mergea cu ea dar na... cice se mai umbla pe la chilometraj....oricum arata bine si cine a vazut-o a zis ca se poate sa fie chilometri ei reali...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sfarsit nu mai sunt singur :) Buna Ramona

Frumoasa masina .. desi o vand pe a mea.. o sa incerc sa fie tot Arosa urmatoarea masina, m-am cam atasat de ea!

Ai putea sa pui poze cu buburuza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

eu unul am un seat arosa .e destul de simpatik chiar daca e la mana a doua.merge destul bime chiar daca are motor de 1.0.e o buburuya jucausa cu care am mers pana la 130 km p ora. :vaidecapulmeu:

si eu sunt din bc si am un seat arosa din toamna dar e de 1.0.merge binisor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da...sunt masini dragute si nervoase pentru motorasul lor

merge si mai mult de 140 :) hehe...am testat-o eu si stabilitatea e super buna...am roti si cauciucuri de 195/55/ R 15

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa postati apasand butonul fast reply. Nu mai dati quote la mesajul anterior. Va multumesc pentru intelegere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut. Am luat si eu o buburuza rosie pentru sotie,dar l-am luat gata defect.Are motorul stricat. 1,4/16v/101 CP.

O mica bestie. Am dat anunt la "Cumparari" ca sunt in cautare de motor AUB sau ca ultima instanta de biele.

L-am luat pentru sotia mea. Chiar va rog,daca stiti pe undeva...va rog sa ma anuntati si pe mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Update: masinuta pentru sotie e reparata si inmatriculata si circula pe soselele patriei. Are aer conditionat, jante de aluminiu pe 15 cu anvelope 195/45, motorul de 101CP/1,4/16V, oglinzi electrice, geamuri electrice, 4 airbaguri, teava de esapament pe mijloc, stopuri tuning. Si e rosie !!! :) Urmeaza sa-i caut ceva faruri cu daylight, deoarece originalele au oglinda cam arsa deasupra becurilor. Banuiesc ca primul proprietar a montat becuri mult mai puternice decat 55W. Este din 2003, motor Euro 4, si aprox. 91000km.

Modificat de dany19940
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bucur ca ai reusit sa o aduci din nou pe strazi. Nu ar strica sa pui si cateva poze, in Romania Arosa e un model mai rar decat multe masini de lux.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu motorul ala este o mini racheta pe strazi :D se misca grozav :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Vin eu in ajutorul lui dany19940 cu cateva poze(sper ca nu te superi). Masinuta e super simpatica si intradevar o mica racheta.

av1yhlj9123efeddf6b056b.th.jpg pq1xrhli123efeddf6b056b.th.jpg av1yhpes123efeddf6b056b.th.jpg av1yifgr123efeddf6b056b.th.jpg gx152nbr123efeddf6b056b.th.jpg gx152v4s123efeddf6b056b.th.jpg gx1523ei123efeddf6b056b.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult. Chiar am incercat o vreme sa pun pozele, dar cum la mine merge foarte greu....bine ai facut ! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ma inscriu si eu cu una si il inscriu si pe tatal meu cu una (doua buburuze norocoase, mai ceva ca la loterie). Amindoua de 1.0, dar una are ALD, cealalta AUC, motoare euro2, respectiv euro4. Amindoua argintii. Lumea spune ca motoarele mici de 1.0 pe benzina nu sint fiabile, merg incet.... r***t. merg pina in xxx/h, cu intretinere cit de cit regulata am vazut exemple care la 196k, respectiv 213k mile (adica 315k km, respectiv 342k km) inca mergeau si aratau decent. Ale noastre au 25000, respectiv 96000 reali si se duc ca bolizii. Nici un tuning deocamdata.

32893717.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit o stire pe Automarket ca Seat Arosa va reveni in productie din 2010-2011, pe platforma noului VW Up. Asta nu poate decat sa fie o veste foarte buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

schimb haion Lupo cu Arosa....vrea cineva?

fac cinste cu vopsitul pt doritor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma inscriu si eu cu una si il inscriu si pe tatal meu cu una (doua buburuze norocoase, mai ceva ca la loterie). Amindoua de 1.0, dar una are ALD, cealalta AUC, motoare euro2, respectiv euro4. Amindoua argintii. Lumea spune ca motoarele mici de 1.0 pe benzina nu sint fiabile, merg incet.... r***t. merg pina in xxx/h, cu intretinere cit de cit regulata am vazut exemple care la 196k, respectiv 213k mile (adica 315k km, respectiv 342k km) inca mergeau si aratau decent. Ale noastre au 25000, respectiv 96000 reali si se duc ca bolizii. Nici un tuning deocamdata.

32893717.jpg

din ce an sunt masinutele ?

arata-le si cu spatele pls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce an sunt masinutele ?

arata-le si cu spatele pls

GL1 Seat e din 2000, GL2 Seat e din 2001.

Am observat ca moderatorii au sters viteza cu care merg Arosele de 1 litru. Am recitit regulamentul si se mentioneaza undeva ceva apropo de a nu ne lauda cu viteze maxime atinse. Aici nu era vorba de asa ceva. In Germania pe autostrazi poti circula legal cu orice viteza doresti (cu exceptia portiunilor limitate). Exista oameni care se "dau" cu 300, 250, 200 la ora (cu masini mai puternice bineinteles) in conditii de siguranta si perfect legal. Prin comparatie cu ei, buburuza mea merge ca melcul. In conditii legale, poate atinge unele viteze la care majoritatea nu ar crede ca se poate ajunge cu un motor de 1 litru. Daca spuneam ca atinge 20km/h mai eram cenzurat? Aici era vorba de performante superioare celor presupuse, in termeni de acceleratie si viteza maxima.

schimb haion Lupo cu Arosa....vrea cineva?

fac cinste cu vopsitul pt doritor

adica vrei un haion de Arosa??? Am un prieten care are un Lupo TDi Sport cu absolut toate optiunile din fabrica si pica la aspectul estetic, pentru ca arata mai docil decit Arosa la haionul rotunjit si la farurile alea plangacioase de ursulet. :)

post-10066-1254498861_thumb.jpg

post-10066-1254498939_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GL1 Seat e din 2000, GL2 Seat e din 2001.

adica vrei un haion de Arosa??? Am un prieten care are un Lupo TDi Sport cu absolut toate optiunile din fabrica si pica la aspectul estetic, pentru ca arata mai docil decit Arosa la haionul rotunjit si la farurile alea plangacioase de ursulet. ;)

Da vreau sa schimb haionul cu unul de Arosa. (stii tu de ce ;))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da vreau sa schimb haionul cu unul de Arosa. (stii tu de ce :beerchug:)

Numa' haionul vrei sa-l schimbi? Ce triple ai? Cambridge sau...? Adica le ai complet rosii sau cu semnalizare portocalie? Eu am avut pe una triple rosii si arata naspa, (zic eu), le-am schimbat cu cele cu portocaliu luate de pe o alta Arosa mai veche pe care am avut-o mai demult.

Haion n-am. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numa' haionul vrei sa-l schimbi? Ce triple ai? Cambridge sau...? Adica le ai complet rosii sau cu semnalizare portocalie? Eu am avut pe una triple rosii si arata naspa, (zic eu), le-am schimbat cu cele cu portocaliu luate de pe o alta Arosa mai veche pe care am avut-o mai demult.

Haion n-am. :icon_thumright:

masina e aici

http://vwforum.ro/index.php?showto...0&start=180

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

inca un proprietar de seat arosa ,masina este in suceava dar vine la bucuresti la facultate.:beer: super gandac mergi degeaba cu el tin sa precizez ca al meu este un diesel 17 sdi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Te asteptam si la intalniri cand vii in Bucuresti, ca de obicei cu Arosa doar eu sunt :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare.Ma gandesc sa-mi iau si eu un Arosa de 1 litru din 98'.Imi puteti spune care ar fi problemele la el,aparitia ruginii,puterea motorului,costul pieselor,fiabilitate in general?Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!