Jump to content

Carkit Touran


r4zv4n
 Share

Postare recomandată

Hello ,

Cine ma poate ajuta si pe mine , am un Touran si din fabrica are instalat carkit dar fara suportul de telefon ( nokia 6310 ) de unde pot cumpara suport pentru telefon ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Razvan Gavan

E mai ieftin sa cumperi un carkit nou pe bluetooth - il gasesti second pe la 2 mil. Nokia CK7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau incearca aici pe forum la anunturi online erau care vindeau kit complet dar poate vand si pe bucati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ r4zv4n

1. complecteaza profilul sa vedem din ce oras esti

2. da-mi pm ,te pot ajuta , eu mi=am facut upgarde la carkitul ck 91 ( pt 6310i) la 6230i si mi-a ramas holderul cu tot cu cabluri ,da-mi pm si discutam

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

touran-ul are din fabrica carkit dar fara holder , holder-ul arata asa

8f211tf2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am un carkit, ptr Nokia 6210-6310, la care am defacut holder-ul in care intr o mufa. Se poate gasi un alt holder ptr mufa asta astfel incat sa il folosesc cu alt telefon, chiar si nokia, mai nou?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ RaduMan in conditiile in care car kitul de pe masina e nokia car kit 91 sau 109 , da se poate dar cu mici modificari

si anume iti trebuie cablul nokia ca-55 si holderul mbc15 s de asemenea de la nokia mai multe detalii in linkul de mai jos

http://www.nokia.ro/nokiaweb/jsp/page.jsp?lid=1&cid=296

@ r4zv4n

holderul la care i-ai postat poza e holder de car kit Cullman ( doarea din fabrica ) asta insemana ca tu nu ai nokia ck 91 ca si

car kit pe masina ci ai Cullman , holderul din poza , nu e un simplu holder in el sunt inglobate mai multe componente , din pacate nu stiu exact de unde se comanda , doar daca gasesti prin schroturi holderul respectiv ,eu am doar de car kit 91 din acela mare si urat :icon_thumright: o sa caut o poza si postez

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ RaduMan in conditiile in care car kitul de pe masina e nokia car kit 91 sau 109 , da se poate dar cu mici modificari

si anume iti trebuie cablul nokia ca-55 si holderul mbc15 s de asemenea de la nokia mai multe detalii in linkul de mai jos

http://www.nokia.ro/nokiaweb/jsp/page.jsp?lid=1&cid=296

@ r4zv4n

holderul la care i-ai postat poza e holder de car kit Cullman ( doarea din fabrica ) asta insemana ca tu nu ai nokia ck 91 ca si

car kit pe masina ci ai Cullman , holderul din poza , nu e un simplu holder in el sunt inglobate mai multe componente , din pacate nu stiu exact de unde se comanda , doar daca gasesti prin schroturi holderul respectiv ,eu am doar de car kit 91 din acela mare si urat :( o sa caut o poza si postez

10x

am gasit pe ebay.de dar am pierdut la licitatie era mare bataie pe el , la reprezentanta VW dupa codul care l-am gasit in SOTE (1k0 035 705 B) costa 6 milioane de lei romanesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 years later...

Salut

De 3 sapatmani sunt nou posesor de Vw Touran dotat cu carkit  UHV 7LO 051 435 AT compatibil nokia .Am luat un Nokia 6200 in ideea ca o sa fac deviere de apel de pe smartphone si sa ma folosesc de carkit.Telefonul fuzioneaza cu holderul in sensul ca se incarca si apare o masinuta in mijlocul ecranului doar ca nu imi merge in boxe si in microfon.Datorita faptului ca am un Launch X431 am scanat carkitul si nu elimina nici un cod de eroare .Am testat functionarea butoanelor de pe volan si functioneaza toate mai putin cel cu imaginea cu telefonul.Nu am deocamdata nici o schema cu diagrama electrica.Daca credeti ca ma-ti putea indruma va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Va salut ! Intreb si eu ca unul mai tanar in electronica. Am un Touran 2007 si as vrea sa-i pun car kit, cum sa procedez si la cat m-ar ajunge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!