Jump to content

Cum Indreptam Tabla Infundata


uhu10uhu
 Share

Postare recomandată

Tipul care mi-a reparat-o e priten bun cu mine si nu am stat langa el sa vad ce face, dar stiu ca sunt scule speciale pentru asa ceva, si lampi cu (,) care vad toate defectele si defectul la care lucreaza in permanenta. Oricum ei au ochiul format.

O vopsire integrala profesionista te costa aprox 6000 RON. Poti alege intre a o vopsi integral, local sau indreptatul la rece. Eu am preferat sa o indrept la rece nu sa dau masina la vopsit integral. Oricum cei de la casco baiguiau ceva de reparatie si vopsire locala.

Sunt extrem de multumit, practic nu se cunoaste ca am avut acele probleme.

Sunt din Galati, au o spalatorie pe B-dul George Cosbuc. Tot acolo au si atelierul. Pot sa-ti dau nr de tel al unuia din sefi sa vb cu ei pe prv.

Modificat de gynel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:salut: n-am fost atent.. eu sunt din bucuresti...:P deci adio.. stie cineva un service asemanator in Buc? ma intereseaza doar indreptat la rece!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Nu stiu pana la urma daca primul filmulet a fost util ciuva, dar am gasit inca unul, despre cum pot fi remediate zgarieturile profunde din vopsea

Link

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am incercat cu sparay cu CO2. Am o indoitura de la grindina pe aripa spate si una provenita dintr-o parcare pe usa din fata. In fiecare situatie efectul a fost zero.

Voi incerca in zilele urmatoare cu un spray Frosted de la firma Com, spray pe care il folosesc frigotehnistii.

#systeam....cred ca problema ta se poate rezolva doar prin procedeul clasic: indreptat, chituit, vopsit.

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Stie cineva daca pot gasi in Romania de comandat asa ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

readuc topicul in actualitate....am nevoie de ajutor...si cred ca nu sunt singurul...Aseara in Tr Severin a cazut grindina si de 3-4 cm diametru...rezultatul masini indoite...printre care si ale mele. Am doua masini, un Passat B6 si un Megane si amandoua au urme de grindina...si pe pavilion si pe capota... La Passat sunt mai slabe (probabil tabla mai groasa) dar pe megane...zeci de indoituri...mai mari, mai mici, mai adanci, mai superficiale...

Dati-mi o solutie...nu vreau sa m-apuc de vopsit 2 masini...

Am vazut pe net ca e exista un fel de kit cu venzute "Ding King dent repair" :

http://cgi.ebay.de/DING-KING-PROFESSIONAL-...=item45f280bc5d

...merita cumparat, stie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Eu cred ca riscul de a dezlipi si vopseaua este destul de mare. nu asi incerca ceva de genul. Cel putin nu pe masina mea :icon_cool: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu indrept tabla infundata cu lingura ,unde suprafata e mai mica,iar unde suprafata e mai mare si tabla mai subtire gen plafon cu o ventuza de baie...

 

Stiu ca radeti de mine,dar rezultatele sunt spectaculoase.

Acum 2 luni am gasit portbagajul infundat putin cat 2 degete,eram cu un amic....asta zice"frate asta e naspa ca nu o mai scoti decat cu chit",am facut pariu pe o pizza ca in 20 min nu se mai cunoaste absolut deloc.Asadar,am scos capitonajul hayonului,am luat o lingura de ciorba si am inceput sa "roluiesc" lingura pe interior progresiv si cu perseverenta pana s-a indreptat complet.Abia se mai observa in lumina soarelui.

 

Mai tarziu poate cobor si fac si o poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu exista niciun risc sau paguba mai mare decat cea facuta pe masina.

Daca tabla nu are cuta, totul poate iesi aproape pefect.

Conditia este ca tabla respectiva sa nu fie chituita. Atentie. Doar in aceste conditii sare.

Am fost de fata la o asemeanea operatie.

Am vazut masina facuta tandari de grindina.

In cateva zile arata ca noua.

Am avut o problema la aripa fata si a facut inclusiv o mica cuta.

In proportier de 95% este ca noua.

Sunt mai mult decat multumit. Poate sta asa o mie de ani, este foarte putin vizibil (cazul meu).

Iar culoarea este neagra, adica una pretentioasa la asa ceva.

In Bucuresti probabil ca sunt mai multi care fac asta.

Eu am mers la cineva din Otopeni recomandat de un alt coleg de forum.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar ca acel cineva din Otopeni se pare ca nu mai lucreaza, a suferit un accident.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!