Jump to content

Duze stropitoare Octavia 2?


ALiCE
 Share

Postare recomandată

Din fabrica au venit duze de un fel. La un moment dat una din ele nu mai mergea bine si am comandat altele de la reprezentanta. Surpriza a fost ca cele noi difera ca forma, sunt putin mai mari si mi s-a parut ca imprastie apa mai prost (fata de perdeaua fina aplicata de cele originale la cele noi seamana mai mult a jeturi fine).

Daca imi aduc bine aminte, le-am lasat pe cele vechi intr-o solutie apa cu calgon (cred ca in urma cu vreo 4-5 ani), iar a doua zi am curatat mecanic cu un ac de seringa foarte subtire + jet de la seringa. Rezultatul a fost remarcabil, merg la fel de bine ca atunci cand erau noi, chiar si acum. Suplimentar am luat sita pentru vasul de lichid, care chiar face diferenta. Pe celelalte le tin rezerva, deocamdata nu am nevoie sa le schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

 

Weekendul asta m-am uitat mai atent la duzele de la stergatoare. Suportul duzei pare a fi dintr-o bucata si inauntru este partea care se regleaza, nu am vazut nici un clips. Am incercat sa o desfac cumva pe cea care nu merge ok, am tot tras de suportul acela, dar nu iese afara, nu imi dau seama cum sa o desfac. Sa incerc sa bag o lama de cutit sub suportul duzei ?

Asa arata la mine duza respectiva:

20170223_181439.thumb.jpg.77a546fddd1cc5eec581d09b154d7929.jpg

@Al Bundy, @KimDiesel , puteti sa-mi explicati va rog cum sa procedez sa o desfac ?

Modificat de Laurentiu M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

desfaci masca de plastic de sub stergatoare si o sa poti desface usor. Pregatesti si alta duza sa o inlocuiesti.

1Z0955985 este codul

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!