Jump to content

Vopsitorie tinichigerie in cadrul dealerilor VAG


MOTANUL
 Share

Postare recomandată

Salut,

Am avut de vopsit 2 repere (capota si spoiler spate)

Tot ce incercasem pina acum era nesatisfacator PBN din experienta mea e cat de cat bine, PBA - AVIA mai rau, de PBV nu am verificat dar nu am auzit de bine.

Asa ca am tinut cont de parerea unui inspector de la generali in care am toata increderea si am ajuns la GENERAL SERVICES COMPANY 97.

Au lucrat si cu PBN si cu PBA in perioadele in care aveau amenajari/constructii la vopsitorie.

La primire / receptie stau prost (depinde la cine nimeresti) Unul din ei (care din fericire nu are computer si nici acces la internet) imi solicita sa vin cu masina sa vada zgarietura de pe capota si bandou - lucru cu care nu am fost deacord. Cand am dat de seful lui m-am inteles imediat si am stabilit sa vin doar cand are pe stoc bandoul ca sa stea masina imobilizata cat mai putin (i-am trimis scanat o copie la constatare generali si talon - ca sa comande bandoul de pe spoiler)

I-am zis ca nu ma grabesc si am stabilit data de 02.05 pt. programare.

Am acceptat 2-3 zile pina sa fie masina gata. O zi era mai mult pentru ceva neprevazut (80% au zis ca va fi gata in 2 zile).

Azi pe la 12.00 (adica dupa 1 zi jumate) am fost invitat sa imi iau masina :vaidecapulmeu: :D

Imi luasem 3 bilete de transport in comun si am folosit unul :D

Una peste alta recomand (daca sunteti asigurat la generali cu atat mai mult)

Modificat de MOTANUL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andREI

    7

  • Escape

    2

  • Buraddo

    2

  • rayn

    2

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok,dar o adresa exacta si niste nr de telefon ale service-ului ne dai si noua?:P

si mai important..ti-a iesit bine culoarea?la tinichigerie or fi buni?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok. cam asa sta treaba: vreau sa imi indrept aripa stanga fata, pragul care este lovit si sa-mi schimb portiera si pe langa toate astea vopsirea tuturor componentelor. recomandati-mi si mie un service bun rapid si serios. nu vreau valuri pe locurile indreptate si nici diferente fabuloase de nu ante la vopsit. pls help me!!!

post-11600-1180278046_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O faci pe CASCO sau pe banii tai? Eu iti recomand Lasting Service unde mi-am facut masina cand am avut accident. Gasesti in aria de service-uri topic deschis de mine cu datele de contact. Tot in topicul ala este si feedback...unii au fost multumiti...altii mai putin. Faci dupa cum crezi. Tot in aria aceea mai gasesti topic-uri si ale altor service-uri. Daca suni si vorbesti la Lasting, sa spui ca esti de pe forum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o fac pe banii mei nu pe casco. tocmai de aceea vreau sa fac ceva bun nu sa isi bata joc astia de masina mea. tin prea mult la ea ca sa nu iasa bine. merci de sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adresa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nr de tel 252.01.03,

Este pe str Ritmului in spatele Turbo Car Service

Ca si recomandari, am reparat A6 (model nou) al sefului de cateva ori acolo si am fost multumit de fiecare data!!

Modificat de bogdan2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Danluc Auto, calea grivitei nr. 371 Bis, 0741 110 059, super tari in vopsitorie, am scris un topic de recomandare, vopseaua a iesit exact la fel, si la preturi stau bine, nu se arunca aiurea, dupa cum am vazut eu au contract cu Cargus dar nu refuza clienti si fac un pret ca sa nu fugi. Una peste alta am fost extrem de multumit, mai ales ca am facut lucrarea cu bani din buzunar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cat cer sa vopseasca un element de caroserie(aripa,usa,capota) sau daca sti niste preturi??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti recomand Mitsubishi Motors....tocmai am scos masina de acolo..am avut-o lovita la aripa si portiera stanga. A iesit perfect!

Sunt foarte buni la asa ceva!! Daca te intereseaza da-mi un PM..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Midocar (pe soseaua de centura). Lucreaza super la tinichigerie. Iese ca nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu iti recomand Midocar lucreza super bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am fost eu pe la baieti in inspectie sa vad cum sta treaba si la tinichigerie cred ca se pricep, aveau o groaza de masini straine p-acolo..dar la vopsitorie..eu nu ma duc la ei..desi era super aglomerat..cica sa revin intr-o luna pt vopsitorie :) :) mi-au aratat un G4 abia scos de la vopsit ..ii vopsisera toata usa fatza pt o zgarietura..si chiar se cunoastea diferenta de culoare..asa ca...nu stiu daca chiar se pricep oamenii.

Cat despre costuri..100 eur/reper...adik 100 eur o usa,sau o capota sau o bara..deh..xcam asta e pretul pietei..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
ok,dar o adresa exacta si niste nr de telefon ale service-ului ne dai si noua?:icon_thumright:

si mai important..ti-a iesit bine culoarea?la tinichigerie or fi buni?

VOPSITORIE

021-252 01 03 tel si fax

0788 321 419

La mine culoarea a iesit f. bine (desi e neagru-metalizat eram convins ca nu o sa iasa la fel) Si a iesit.

Dau bulina neagra la omuletul care e sef la vopsitorie (i-am zis ca bandoul e zgariat superficial si el tot insista sa vin cu masina). I-am zis ca nu sunt tampit sa pierd 2 ore in trafic pt. atata lucru. Cand am sunat a 2-a oara am dat de patron si cu el m-am inteles imediat. (i-am trimis pe mail nota de constatare si m-a programat direct).

Bulina alba: m-au programat peste 4 zile si au terminat in 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut,

Spuneti-mi va rog, din experienta, ce service-uri bune sunt in Bucuresti pentru vopsire bandouri. Am gasit masina lovita in parcare, e zgariat bandoul de pe bara spate, iar inainte sa merg la Casco as vrea sa stiu incotro sa ma indrept pentru revopsit.

Cred ca sunt mai multi forumisti preocupati de lucrul acesta, poate reusim sa facem aici o lista a service-urilor OK pentru asa ceva.

Multumesc,

Vlad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Spuneti-mi va rog, din experienta, ce service-uri bune sunt in Bucuresti pentru vopsire bandouri. Am gasit masina lovita in parcare, e zgariat bandoul de pe bara spate, iar inainte sa merg la Casco as vrea sa stiu incotro sa ma indrept pentru revopsit.

Cred ca sunt mai multi forumisti preocupati de lucrul acesta, poate reusim sa facem aici o lista a service-urilor OK pentru asa ceva.

Multumesc,

Vlad

sal

fara sa fac reclama,pentru mine,GRAND GARAJ Militari e OK

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca trece drept reclama... doar am cerut o parere din experientele voastre. Ai fost tu la ei? Cat ti-au luat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

bandourile le-am vopsit la Lasting service, a iesit impecabil si dupa 2 ani arata bine, nu e vopseaua umflata sau scorojita.

Incearca sa vb cu Ardei_iute ca au si ei vopsitorie la Auto One

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut,

Tocmai mi-am luat masina de la vopsit/tihichigit si cum a iesit foarte ok si pretul a fost destul de bun, m-am gandit sa va zic si voua, poate sunteti interesati sa va rezolvato micile zgarieturi, urme de chei, indoituri .. etc.

Eu am facut asa :

- 2 zgarieturi de cheie pe toata partea dreapta de la un capat la altul -> vopsit toata partea dreapat superioara

- aripa dreapta infundata -> indreptat, vopsit toata aripa

- prag dreapta din fibra spart -> reparat prag + vopsit

- capac oglinda dreapta de vopsit

- bara fata zgariata in partea dreapta -> vopsit partea dreapta

- prelungire bara fata fibra sparta in 2 locuri -> reparat + vopsit

asta a fost 16 mil, si mi-am mai vopsit si 4 jante de 18' din aliaj si am mai dat 4 mil, totul ok, cu acte.

A iesit foarte ok, au cuptor .. tot ce trebuie.

Service-ul e in Mihailesti nr. 337 (spre Alexandria, dupa Bragadiru)

Eu m-am intalnit cu tipul in Bucuresti, poate sa duca/aduca masina el, nu e neaparat sa va duceti pana acolo.

Daca sunteti interesati puteti sa il sunati : 0726.256.065 ; 0722.210.156

Sper sa nu fie considerata ca reclama, am postat ca sa ii ajut pe cei care ar avea nevoie de asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca dupa revopsire am gasit fire de praf/par(?), mai multe asa, in vopseaua uscata pot sa le cer sa imi revopseasca piesa ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca dupa revopsire am gasit fire de praf/par(?), mai multe asa, in vopseaua uscata pot sa le cer sa imi revopseasca piesa ?

Well, eu am dat doar un avans mic, si banii la final, daca nu imi convenea ceva nu dadeam, dar a iesit impecabil. Oricum tipul care are service-ul e foarte ok, eu i-am zis exact ce vreau, unde sa fie atenti ... initial doar m-am intalnit cu el, undeva pe langa Mariott, a venit cu un vopsitor, s-au uitat la masina, apoi mi-a facut o oferta de pret si dupa ce m-am decis am dus masina in service.

Dar ca idee, daca nu faceau treaba de calitate nu postam.

Eu am dat de el printr-un tip care a avut un golf si mi-a recomandat mai demult un vopsitor f ok, dar pe care nu l-am mai gasit acum cand am avut nevoie, si noroc ca il aveam si in lista de mess, ca omu intre timp si-a luat bmw si nu prea mai frecventeaza vwforum, si asta e vopsitoria unde isi duce el masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Si eu am facut niste lucrari acolo si a iesit bine....la un pret destul de bun....adica mai mic decat la alte service-uri.

Recomand!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut tuturor,

 

Trebuie sa aleg o vopsitorie in preajma Bucurestiului din lista celor de la Uniqa.

 

Nu gasesc cei la care am mai vopsit, va rog sa spuneti rezultat / pret / unde / ce ati vopsit la partenerii lor.

 

http://www.uniqa.ro/repository/media_cnt/UNIQA-Romania/lista~20service-uri~20iunie~202013_hcm0048724.pdf

 

Multumesc pentru raspunsuri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu te duci la Avia sau la Brady? Macar sunt cunoscuti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu te duci la Avia sau la Brady? Macar sunt cunoscuti!

 

La Brady am vazut un mix de plangeri si aprecieri(probabil ca peste tot) iar la Avia nu stiu cum vopsesc. La Brady fac un element la ~700Ron.. si cum eu vreau sa fac toata masina m-ar costa prea mult pe linga asigurare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!