Jump to content

Carlig remorcare


livium1966
 Share

Postare recomandată

  • 1 month later...

Buna ziua,

caut un releu de remorcare pt. Skoda Fabia 1.4 tdi : 014-209 flash control.

De unde as putea sa-l cumpar?

merci

 

 

IMG_5836.JPG

 

 

Modificat de lucian2014
multiplicare nejustificata
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
zaharia catalin

Sunteti amabili sa-mi spuneti daca un carlig de passat,Audi A6,se potriveste la un golf 4 Variant?

Acesta este carligul:

carlig.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua,Am carlig detesabil Westfalia pe al meu Golf 4 de cand am cumparat masina, acum vreau sa dau joc cuiul pentru ca intr-un an si cateva luni nu l-am folosit niciodata, deja apare rugina pe el si e inestetic.Problema este ca nu am cheia, si nu stiu exact daca e incuiat sau nu.Trag de rotita, iese putin, rotesc in sus iar cuiul se misca cativa milimetri stanga-dreapta, dar nu vrea sa iasa.Ce solutii am?Multumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Fara cheie, n-ai nicio sansa sa dai jos carligul. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 24.02.2016 at 21:38, zaharia catalin a scris:

Sunteti amabili sa-mi spuneti daca un carlig de passat,Audi A6,se potriveste la un golf 4 Variant?

Acesta este carligul:

 

Nu.are găurile din lateral la golf 4.la passat vin de deasupra. 

 

On 10.03.2016 at 11:22, ionutMK4 a scris:

Buna ziua,Am carlig detesabil Westfalia pe al meu Golf 4 de cand am cumparat masina, acum vreau sa dau joc cuiul pentru ca intr-un an si cateva luni nu l-am folosit niciodata, deja apare rugina pe el si e inestetic.Problema este ca nu am cheia, si nu stiu exact daca e incuiat sau nu.Trag de rotita, iese putin, rotesc in sus iar cuiul se misca cativa milimetri stanga-dreapta, dar nu vrea sa iasa.Ce solutii am?Multumesc! 

Singura soluție e sa dai complet carligul jos și sa lucrezi la el așa. Sau poate îl duci la ăști ce fac copii de cheie și poate reușesc și Îți fac o cheie.sau îl vinzi și pui altul care are cheie.succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, Marian said:

Fara cheie, n-ai nicio sansa sa dai jos carligul. :)

Se pare ca nu e asa D-le Marian.

Al meu tocmai ce a disparut acum vreo doua saptamani :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare nu trec si pe la mine;)))...Chiar nu stiu ce o sa fac, o sa incerc sa ii fac cheie, nu l-as da jos complet, poate in timp o fi bun la ceva, tinand cont ca am si priza la el, cineva s-a chinuit sa il monteze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
în urmă cu 4 ore, taz21 a scris:

Se pare ca nu e asa D-le Marian.

:biggrin:

Sa nu imi spui ca s-au specializat in descuierea carligului cu speraclul...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca da.

Ma gandeam totusi, ca daca cine l-a luat nu stie ca nu se potriveste la toate modelele , poate mi-l a aduce inapoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut am si eu o problema daca ma puteți ajuta. am montat un carlig de remorca original si vreau sa fac daca se poate cand e cuplata remorca sa nu mai funcționeze senzori de parcare si daca se poate activa becu din bord pentru remorca  .   multumesc mult masina e G4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru bec din bord trebuie schimbat releul de semnalizare.

Pentru a decupla senzorii de parcare, firul de la lampa dem mers inapoi trebuie trecut prin acel switch ce este in cupla de la remorca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut. As avea și eu o întrebare la care mă chinui sa găsesc răspunsul. Am citit forumul, dar în mintea mea tot nu "găsesc raspunsul" sa zic așa.  Am un golf 4 1.9 130 cp. Și vreau sa aduc din anglia un t4. Am găsit platforma cu 2 axe, frână și tot. Dar tot nu știu dacă pot sau nu sa trag cu mașina ăsta. Legal mă refer ca mașină o da tragă,  de permis nu e problema. Dar nu vreau sa iau amenda.. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu golf 4 ai max cred~1400- 1600 kg în funcție de motorizare, dacă e 4motion voie sa remorchezi.având în vedere greutatea la trailer de vreo 400-600 kg...Ai cam voie sa incarci maxim vreo 1200..Riști prea mult și amenda te lasă chel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amenda ca amenda,dar te pune sa descarci masina....ca pui traficul in pericol

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e chiar asa.în Germania nu te mai lasă să circuli dacă depasesti cu 20% peste greutatea autorizata pe cârlig.De ex dacă ai 1000 pe cârlig, cu 1201 trebuie sa descărci marfa.Bineînțeles ca ai parte și de amenda. Plus ca se ia și apăsarea pe cârlig care pt Golf 4 cred ca e 75 kg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am înțeles.  Va multumesc băieți. O sa găsesc alta solutie. O seara faina și mulțumesc din nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!