Jump to content

Platit avans pt. masina pe stoc...


vanwil
 Share

Postare recomandată

salutare.

dupa lungi cautari si multe apeluri telefonice la dealerii skoda din toata tara, in urma cu o saptamana, am gasit in cele din urma o octavia tour PE STOC, cu aproximativ dotarile pe care mi le doream (lipsea cotiera, am zis "e ok...punem mai incolo").

dealerul mi-a spus ca a gasit o masina la un alt dealer si ca este disponibila.

m-am bucurat, am platit avansul.

urmeaza ca zilele astea sa o ridic.

si problema mea este: vazand ca toata lumea de pe forum a dat comanda in fabrica si a asteptat n saptamani, ma intreb de ce oare nu au facut si altii ca mine, adica sa caute insistent una care sa fie pe stoc?!... exista un motiv anume pentru care oamenii se feresc de cele disponibile, pe stoc, sau pur si simplu am avut eu noroc?

practic eu ma tem sa nu cumva sa aiba vreo problema aceasta masina, sa nu cumva sa fi fost refuzata de cineva, pentru te miri ce motiv...

ce spuneti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Nu cred ca masina are probleme, singurul motiv pentru care clientul asteapta cred ca este dorinta de a achizitiona o masina configurata asa cum si-a dorit-o.

Masina care este pe stoc are o echipare standard in general.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si problema mea este: vazand ca toata lumea de pe forum a dat comanda in fabrica si a asteptat n saptamani, ma intreb de ce oare nu au facut si altii ca mine, adica sa caute insistent una care sa fie pe stoc?!... exista un motiv anume pentru care oamenii se feresc de cele disponibile, pe stoc, sau pur si simplu am avut eu noroc?

practic eu ma tem sa nu cumva sa aiba vreo problema aceasta masina, sa nu cumva sa fi fost refuzata de cineva, pentru te miri ce motiv...

Importatorul si dealerii cu vanzari mari comanda masini si in afara comenzilor clientilor. Acele masini sunt mediu echipate si in general au dotarile cele mai uzuale si medii ca pret.

Sunt clienti care vor sa cumpere "pe loc" o masina, fiind mai permisivi la culoare si dotarile masinii. Si atunci aleg ceva din oferta de pe stoc.

Chiar si asa cred ca se da un termen maxim de livrare de 2 saptamani. Altii prefera sa o configureze personalizat... si atunci dureaza.Oricum, asta e unul din avantajele masinilor VAG fata de cele japoneze (unde nu poti opta decat intre nivele de echipare).

Este putin probabil ca respectiva masina sa fie refuzata de cineva pe motiv de defectiune.

Te asteptam cu impresii dupa ridicare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parca m-am mai linistit :-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu mi-am luat masina tot de pe stoc. De cand am semnat actele pt leasing si pana am luat-o, a durat fix o saptamana. Masina a fost noua, o vazusem si inainte de livrare,murdara, cu husele pe scaune, pe podea, si cu acei buretei pe la colturi. De atunci si pana acum am 7600 km, si nici cea mai mica problema.

Nu cred sa ai vreun motiv de ingrijorare, ca ai optat pentru ceva de pe stoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, sper ca va fi ok :-)

multumesc pentru incurajari! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!