Jump to content

Radare Mobile


godoroja
 Share

Postare recomandată

A`nebunit lupul prahovean... ;)

Azi la ora 12.30 pe DN 1 la Paralela 45 (mai exact imediat dupa) era radar pus pe un Seat inchis la culoare... ;)

Cred ca de data asta am furat-o,aveam cam 130 ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • godoroja

    11

  • Dudu

    6

  • Bogdan_wrc

    5

  • razdan

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe soseaua colentina aproape de D-na Ghica un logan rosu mascat f bine printre celelalte masini din parcare.E aproape in fiecare zi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

viorel..si eu am trecut pe la 4 dupa masa pe acolo si nu am vazut nimic...

acel Seat..vezi ca am mai vb de spre el..

vezi in topicul Radare fixe la postul #493

statea la Nistoresti ieri... foarte ciudat asezat..adica exact unde nu a mai fost pus pana acum.... exact pana la iesire din localitate spre Comarnic..unde e linie mai dreapta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic

In Agigea, de vreo 2 luni, este o masina de politie care sta pe la jumatatea localitatii si urmareste sensul de venire spre Constanta. Este, aproape invariabil, intre ora 9 dimineata si ora 6 seara acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Una bucata vento (cu radar, normal) la Tisita, inainte de rond ,pe sensul dinspre Marasesti (Vrancea E85). Mai exact, la coborarea podului de peste calea ferata. Locul e perfect si masinuta am vazut-o acolo 2 zile la rand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si bineinteles, nelipsitul radar de pe A2, in zona iesirii spre Slobozia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ala functioneaza 24/24; si la 2 noaptea si la 5 dimineata si la 3 ziua l-am intalnit acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi dimineata un taxi (adica logan galben) cu radar intre grozavesti si cotroceni. pozitie clasica as zice, ca si cea de pe sensul celalalt spre grozavesti.

azi dupa-amiaza pe soseaua pandurilor dupa razoare spre cotroceni. de data asta un vento.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

atentie mare ca intre ploiesti si campina,aproximativ prin dreptul bisericii aleia penibile din lemn, pe partea opusa, baga in parcarea aia mica de acolo un radar pe un seat albastru cu numerele MAI-ului...numerele il dau de gol dar ma indoiesc ca are cineva vedere atat de buna incat sa le vada inainte de a fi detectat de radarul buclucas :beerchug: :)

si ca sa va lamuresc mai bine: nu dati talpa intre plo si campina (cum obisnuiesc eu de 2 ori pe saptamana cand fac buc-campina), ca am observat des radarul ala si credeti-ma pe cuvant ca e pus strategic si stiu din surse sigure ca doar in politie lucrez :P :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe ruta asta stau astia cu radare mobile prin sate, sa fi atent pri Ucea, Avrig, Sambata in rest de cate ori am fost nu am vazu picior de "militean" pe acolo, dar oricum sunt sate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

he he giuliana azi am vazut un seat albastru cu numere de mai parcat la tatarani. eu fac zilnic ploiesti-bucuresti. si ca sa nu mai zic ca acum vreo 2 saptamani am mai vazut in uradar tot pe acest drum, intr-un renault negru, break si cu geamuri negre pe spate. asta nu mai are numere de mai :lol:.

Despre asta ce ne poti spune? eu l-am vazut de 2 ori, de fiecare data eram in fuga :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vazut radar (Logan Rosu) azi noapte al ora 1 pe partea dinspre izvor spre unirii ,cand am trecut pe langa ei aveau deja 2 clienti opriti :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot un Logan rosu am vazut si eu de curand pe splai intre Graozavesti si podul de la Cotroceni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

loganul rosu cu pricina este acelasi care sta zilnic dimineata si pe calea grivitei langa podul grant sau in parcarea mare dinaintea podului inpsre gara de nord. nu are numere de MAI (asa cum ii obliga legea), dar pe asta il muta prin mai multe zone (asa cum ati remarcat si voi). eu il vad zilnic dimineata la ora 8 cand ma duc spre birou :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

daca sunt mobile va dati seama ca ii intalnim in tot bucurestiul, pana acuma am vazut :

logan galben B-23-AUB

logan rosu B-21-AUW

solenza alba

seat nu am apucat sa vad de care e ( asta in afara bucurestiului ....)

Modificat de Ovidu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Haideti sa facem macar o lista cu masinile cunoscute de radar.

1.Logan galben B-23-AUB

2.Logan rosu B-21-AUW

3.Logan galben B-11-AJA

4.Logan rosu B-21-AOE

5......................

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

saptamana trecuta(29.01 - 4.02) joi, vineri si duminica am vazut pe drumul de la vaslui la iasi, imediat ce treci de vaslui, logan galben cu radar fara nici un inscis pe el. din pacate nu i-am retinut numarul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doua din masinile cu radar din Tg Mures:

Logan Galben cu barile negre (nevopsite) B-06-BOJ

Logan Alb B-04-EIU .

Cred ca ar mai fi inca o alta masina sau chiar mai multe. Acum am vazut ca nu mai au doar din acela cu un cilindru alb, ci si cu o camera neagra (cel putin asa arata).

Modificat de shimano
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Continuam:

1.Logan galben B-23-AUB

2.Logan rosu B-21-AUW

3.Logan galben B-11-AJA

4.Logan rosu B-21-AOE

5.Logan Galben cu barile negre (nevopsite) B-06-BOJ

6.Logan Alb B-04-EIU

7.Logan rosu B-41-AIJ (pe Cheile Dambovitei)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

logan rosu AOE pe calea Victoriei imediat dupa semaforul de la Politia Capitalei azi noapte pe la 3. Era pe Stanga, noroc de yoda si de detectorul meu ca au tipat amandoi.Yoda prin statie :) . Ala din Logan deja dadea flashuri, a zis ca prinde el pe cineva.....dar n-a fost sa fie. Oricum cat am stat si eu la semafor i-am bagat faza lunga si i-am lasat-o asa, macar sa-l deranjez cum m-a deranjat si el pe mine.

Yoda prin statie :D . Oprit, dat actele, nu bausem nimic, asta-i interesa si am dat mai departe :D

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut si eu azi Loganu B 11 AJA. Erau 2 politisti in interior si s-au oprit in fata Spitalului Colentina in timpul intalnirii motociclistilor ca un memorial in cinstea bikerului omorat de unu care n-a dat prioritatea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ieri noapte la vodafone la apaca.

am parcat fata in fata cu ei si am plecat la tenis :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reflections Detailing

acel radar seat cu geamuri fumurii de care pomenea giulialna nu sta numai acolo.

Locul mentionat de giuliana (in dreptul bisericii penibile ---nu e frumos ce ai zis) este de fapt la 1km de centura orasului baicoi(unde sunt restaurantele multe).

radarul mai poate fi intalnit si in localitatea NISTORIESTI. Mare atentie ptr cei ce merg la munte.

de asemenea pentru cei care vin de la munte el mai sta imediat dupa centura baicoi(restaurante),in sensul de mers spre Ploiesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Pe mine ma avertizeaza detectorul Bel 945 pe banda K ..la radarul fix din Cosereni.

Si pe voi ?

Atentie la Cosereni sint 2 radare fixe la distanta de citeva sute de metri !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Pe E85 pana la Buzau, gasim de obicei radare(in afara de fixele de la cosereni) pe la limpezis (benzinarie Nelu Galbenush... btw, cum sa te cheme Nelu Galbenush!??! :vaidecapulmeu: ), caldarusanca (in fata buticului satesc, pe dreapta, mai inainte de han), costesti (dreapta in coborare), spataru (mai rar, e cunoscuta localitatea) si, mai nou, prin cioranca - mai ales noaptea

Dupa Buzau, atentie in Maracineni, Posta Calnau si Oreavu, apoi dupa Rm Sarat, la Dumbraveni, Urechesti, Popesti sau Golesti (stiu, stiu, vrancenii-s pusi pe treaba rau de tot) si dupa Focsani, Garoafa, Bizighesti, Tisita sau Haret

Dupa Adjud, intotdeauna Sascut si Racaciuni

In deosebita capitala, dupa-amiaza in multe zile logan rosu B51..., pe Dambovita, dinspre targ Vitan spre podul M. Bravu si mai nou, dupa IML pana in Oltenitzei

Modificat de dudu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!