Jump to content

Radare Mobile


godoroja
 Share

Postare recomandată

Simbata am avut chef sa ma plimb si am dat o tura pe Autostrada Soarelui pana la Lehliu si inapoi.

Cu vreo 10-15 km inainte de Lehliu (venind dinspre Bucuresti) o masina de politie statea trasa pe dreapta. Ce m-a mirat era faptul ca era un baietas care parlamenta cu ei la masina, dar nu se vedea nici o masina prin zona :P

Nedumerirea mi-a fost explicata cand m-am intors si pe sensul dinspre Lehliu spre Bucuresti erau oprite 2 masini. Nu stiu cum naiba ii filmau prin gardul despartitor de pe autostrada :P

Ma gandesc tot mai serios sa investesc intr-un detector de radar :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • godoroja

    11

  • Dudu

    6

  • mmneg

    5

  • Zorro Classic

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aseara intre Ploiesti si Baicoi, in afara localitatii, era un vento cu radar. Era pentru cei care mergeau spre Baicoi (eu mergeam spre Ploiesti), am vazut oprite masini pe stanga inainte sa vad radarul, care era pe partea mea dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe A2 mai stau pe undeva pe unde e o limita de 90 km/h .. Simbata erau acolo prezenti... Teoretic ar putea sa-i ia si peste gard, dar de departe (cca 500m-1 km ) si nu trebuie sa fie prostiile alea de protectie...

Eu sint curios cum de i-au oprit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aseara era radarul in rond la kiseleff intr-un logan galben...este posibil asa ceva ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arad... Intrarea dinspre Timisoara, un Logan rosu numere non-MAI!

Dupa trecerea de la nu stiu ce liceu... chiar inainte de podul peste Mures.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic
Pe A2 mai stau pe undeva pe unde e o limita de 90 km/h .. Simbata erau acolo prezenti... Teoretic ar putea sa-i ia si peste gard, dar de departe (cca 500m-1 km ) si nu trebuie sa fie prostiile alea de protectie...

Eu sint curios cum de i-au oprit :)

Acum mai stau si la capatul partii vechi a autostrazii, unde e podul spre Drajna. Este o restrictie, absolut inutila si ilogica, unde sta un cipandeil cu masina. Inainte statea la baza podului spre Drajna, acum sta pe autostrada, sub pod.

Modificat de Zorro Classic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot in logan rosu la intrarea in pasajul unirii in sensul catre Tineretului, dimineata :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aseara era radarul in rond la kiseleff intr-un logan galben...este posibil asa ceva ? :(

dupa feldrioara, spre sighisoara, logan galben cu radar. chestia e ca nu statea nimeni in masina, dar dupa 1 km, era un logan de politie oprit cu 2 militieni, care scriau amenzi pentru 2 participanti la trafic opiti pe dreapta.

loganu galben nu avea nici un insemn.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie radar!

Confirm cele spuse anterior. Politia a inceput sa puna radare pe masini care n-au nici o legatura cu ce stiam noi.

Am vazut (cred ca m-a si luat) radar pe un Logan rosu, sambata pe Bd Timisoara!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri venind de la Suceava am observat cu stupoare ca in localicatea Cosereni (undeva intre Buzau si Bucuresti, este o renumita piata de legume si fructe) politia a instalat radare fixe, genul celor de pe DN1. Asa ca mare atentie, nu stiu daca functioneaza sau nu, cert este ca vineri dimineata cand am mers spre Suceava, pe la 6:00 AM nu le-am observat, astept sa vad daca primesc poza sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi daca nu citesti forumul. Cosereniul deja e invechit....asteptam noi camere.

Loganul Galben - are la nr. AWA si e radar, mai e unul AJA - rosu parca

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic

Au aparut si camerele pe A2. Una este langa iesirea spre Lehliu. Am mai indentificat inca vreo doua, dar nu mai stiu localizarea lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au aparut si camerele pe A2. Una este langa iesirea spre Lehliu. Am mai indentificat inca vreo doua, dar nu mai stiu localizarea lor.

Chiar vroiam sa intrebdespre radarele puse pe A2. Au instalat sau vor sa instaleze radare fixe pe A2? Sau doar camere de monitorizare de trafic?

Am mers pe A2 marti si joi insa nu am observat nimic in genul cutiilor de pe DN1. Doar un radar intr-un Logan intr-o zona din portiunea cu limitare. Daca au pus... ii bai :lol: o sa se crizeze mama cand o sa vada cu cat am mers pe amenzi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...Doar un radar intr-un Logan intr-o zona din portiunea cu limitare...

MAAARE teapa am luat cu asta! :lol: astept cu interes sa vad cum am iesit in poza :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut (cred ca m-a si luat) radar pe un Logan rosu, sambata pe Bd Timisoara!

Acum 30 min. am trecut pe b-dul Timisoara si pe sensul spre Razoare era un Logan rosu cu radar - oprisera pe cineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic
MAAARE teapa am luat cu asta! :lol: astept cu interes sa vad cum am iesit in poza :)

Sta tot timpul acolo! 7 zile pe saptamana! Orea nu se plictiseste? Sau e un loc asa de bun de pescuit?

Oricum, reducerea aia este complet aiurea: de la reducere pana la locul in care se unesc sensurile mai e mai mult de un km!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MAAARE teapa am luat cu asta! :lol: astept cu interes sa vad cum am iesit in poza :lol:

A functionat avertizarea cu flashuri a colegilor din trafic :D ca daca nu... zburdam si eu pe acolo de iesea numarul cu blur-motion in poza :D :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in Sectorul 1 logan rosu cu B 21 AOE, bd aviatorilor capatul spre piata victoriei, doua zile la rand

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Splai, intre Mihai Bravu si Autovit, Logan galben, pe trotuar (destul de ferit, oricum te gandesti ca poate e un taxi..), sa vedeti cu ce viteza iese politistul din masina cand e cazul..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In drum spre litoral am descoperit noile trucuri ale politiei romane dotata cu Loganuri noi, dar fara radar. Drept pentru care invelesc un PET de apa minerala intr-o cola A4 si o pun pe bord simuland existenta radarului. Genial. Urmeaza probabil sa-si faca masini de carton si uniforme ca la mort, doar cu material in fatza si pantofi origami, bastoane reflectorizante taiate la traforaj sau girofaruri din funduri de PET-uri colorate de Pepsi Gold sau Sprite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la Gara de Nord era un logan cu radar in el B 11 AJA - mascat intre taxi-uri, logic de aceeasi culoare :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ca tot spuneai de panda, au inceput iar "baietii" sa puna radare pe alte masini decat cele de politie. Cel putin eu, nu am mai vazut in ultima vreme asa ceva, pana aseara; pe Dr. Taberei (la Fvorit), purtator de radar era... un Logan ROSU. :angry: In asta conta, probabil, caracterul PREVENTIV. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristy_snacks

In Pitesti radare fixe sunt in Nord pe B-dul Nicolae Balcescu, pe B-dul Fratii Golesti aproape de gara si pe B-dul Petrochimistilor aproape de vama

Din cele mobile nu cunosc prea multe. Stiu ca este unul in comuna Albota pe E785 care face legatura intre Pitesti si Slatina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bun topic .. foarte bun !! am si eu o informatie si nu stiam unde s`o postez, mai exact e asa cum spunea un coleg aici : Politia a schimbat masinile cu radar .. pe Blvd. Unirii am vazut cu okii mei si era sa fac si poza daca nu se facea verde si se uitau la mine, un Logan alb intr-o seara si un Logan galben in alta seara .. chiar ma uitam de la distanta, ca mergea pe banda de autobuz incet .. si zic "ce dreaq de taxi fantoma e asta cu politzai in el?" si cand m-am apropiat .. aveau aparatele pe bord.

So watch out forumistii .. nici nu stii de unde te pupa amenda in micul Paris :D!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!