Jump to content

Cei Mai Multi Km Prinsi Pe Camera La Un Vw


vlady_zch
 Share

Postare recomandată

Da acum am 275000 si mai am de mers cu masina din semnatura inca 4 ani si 4 luni,dupa toate calculele mele o sa fac undeva peste 600.000 km,de stricat se va strica cam toate dar nu le las,o vorba intre taximetristi spune:"ala a scapat-o din mana",mi se pare normal daca nu o tii din scurt...o pierzi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vlady_zch

    23

  • DANNY VW

    7

  • DZI'S

    4

  • Ebi

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Omul zice ca a facut 1 mil de km in 4 ani , adica o medie de vreo 700 km zilnic , sincer imi vine cam greu sa cred chiar si pentru occident, cu atat mai putin in romania ; si acea medie de 700 km a iesit calculata pentru absolut fiecare zi din an , dar mai sunt sarbatorile, zile cu diferite probleme , etc ;chiar si reviziile facute la 25 000 km si tot inseamna vreo 40 de zile mancare.

Modificat de Vlad1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie mi se pare trasa de par. Un fel de reclama ieftina. Dupa poze masina aia n-are 1 mil km plus ca pozele cu individul nu vad ce rost aveau acolo. "eu stiu cum am facut primul meu milion de km, cu o masina buna". Demential

Pai domnule, ia spune-ne si noua :( Prosteala pe fata.

Revenim on-topic cu km reali va rugam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
hangyouridols

274 000km la masina din semnatura,are 12 ani si merge brici :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DACA si numai daca Skoda aia are 1.000.000 km eu o mananc bucata cu bucata

sa fim seriosi domnilor...totusi trebuia sa arate si ea un pic mai...ca parca si noi avem masini si stim cum se fac dupa 3-4-500k km ca doar "Traim in ROMANIA...si asta ne ocupa tot timpul" vorba lui MIRCEA. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

nu se poate sa aibe 1 mil de km :icon_thumright: sunt tiruri care abia fac 1 milion de km in anii aia ! .. revenind on-topic, am vazut un transporter cu 380 000 de km:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Iexact! da' totusi cam putini kilometri avea transporteru' ala :lol:

Modificat de liviu_petrasc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ca ar fi cei mai multi ...

mi-a placut f mult cand am facut poza :D

asa ceva prinzi doar o singura data in viata :D

Am prins-o si eu :rolleyes: tot asa, dar cit m-am chinuit sa prind momentul ala... numai eu stiu :lol:

post-23830-1221563014_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super tare cum ai reusit sa prinzi kilometrajul ... cred ca te-ai oprit intre 2 semafoare dintr-odata :icon_cry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa dar cu mare greutate sa stai ceva timp cu ochii in bord pt.ca tre sa fii pregatit si sa faci foto ff rapid :angry:

ma intreb ce or fi spus aia din spatele meu cand am oprit brusc si fara motiv sa fac poze la bord :offtopic: :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motor 1z,passat 95,470000km,nici macar nu au fost atinse suruburile de la chiulasa.s-a rupt surubul de la pinionul de la arbore si acum s-a desfacut motorul.stupoare...nu are nici-un fel de uzura la cilindri.parca acum a fost fabricat.pe interiorul cilindrilor inca se mai vad urmele de honuire.pistoanele sunt cota standard.manca 300g ulei de la schimb la schimb[10000km]indiferent de regimul de mers.

post-22549-1221758781_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e o veste buna pt posesorii de 1z :icon_thumright: ;al meu are 265 000km si vreau sa-l mai tin 4ani si 100 000km,imi dai sperante ca-i si ai voi face acesti km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ionut, ce zici daca, km nu sint reali si in realitate are vreo 600000km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce as putea sa mai zic?eu am cateva motoare vw desfacute pana acum,in general 1,6d si td,care stiu ca au fost motoare rezistente,dar sincer la asta nu ma asteptam.pentru cine are 1z[nu stiu la ahu daca s-a folosit aceeasi prindere deficitara a pinionului]mare grija cu surubul de la arbore,nu se permite niciun fel de bataie a fuliei de la accesorii.multi km pt toti !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Am gasit odata pe mobile un polo din '96 sau '97 care avea un milion de km.Masina apartinea unei firme de intretinere a drumurilor publice si avea acea culoare specifica portocaliu-caramiziu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?su...=1&Submit=1

sper ca merge linkul... un golf cu aproape un milion de km...

si nu cred ca e greseala din 2 motive:

masina e cam prea veche pt a putea spune ca a incurcat cu 97.000 km

in descriere acolo spune ca a schimbat nu stiu ce la ''810000''...GOLF 4

este cea la 3.790 euro, cu prima inmatriculare 08/1999 din caras severin.

Modificat de liviu.vw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

volnick1986

in anul 1 (acum vreo 4 ani) cand nu aveam masina am fost cu un taxi passat din 97 1.9 tdi. l-am luat ca asa ceva avea si tata la vremea aceea. si cand ma uita in bord vad: 460.000 km. atunci il intreb pe nene.. cati KM are masina.. sun reali.. la care el zice mandru: mai adauga vreo 300.000 ca or fost dati inapoi. am ramas masca! masia avea cam 760.000 si motorul mergea perfect! in schimb la schimbatorul de viteze pielea aia zici ca era roasa de soareci, inauntru era super uzata si porbabajul deabia de deschidea sa imi scot de acolo bagajuc ca tocmai venisem de acasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Mai urmareste cineva topicul asta?Chiar vreau sa mai vad masini cu km multi :))

ON : Dacia Logan 1.5 dci 365 k km taxi usile trebuiau trase ca le trenurile vechi:)) a mea.288 k km max 400-500 g ulei..la mers combinat..opel zafira 2001 2.0 dti 460k km si se simteau :icon_geek:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

cam ce am vazut eu cu cei mai multi km....

- B5 - peste 600.000km, motor AJM - torcea......

- B5,5 - peste 480.000km, motor AVB - mergea ok - pe bord 80.000 :lol: .. asta e, daca nu scanezi inainte de cumparare....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

... in Autovit, pana in 100.000 km..... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba esti nebun? Cum arata tata :icon_redface: ! si cand te gandesti ca ia plimbat pe aia atatia km:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea 2 daca ti le prezinta la 60-100k ii si crezi pe "prim proprietar"-i :))

Un A4 din 2003 cu ~400000 km am scanat si eu. E al unui prieten si merge bine masina.

Am mai scanat si un golf V din 2005-2006 cu 380k si pe bord cu 180k.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scanat de curand un polo 2001, 1.4 tdi luat din targ anul trecut. 140.000 pe bord; 670000 reali:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!