Jump to content

Numere Inmatriculare


koon
 Share

Postare recomandată

cristy_snacks

Asta e nu ? :D

post-3636-1178826452_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • XTI

    10

  • SHARANEL

    9

  • Dudu

    8

  • Executron

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Administrator
Publicat (modificat)

Executron

stiu ca circula poza respectiva pe net... dar tipul masinii nu-l mai stiu... deh, de la o varsta...;)

Daz, te mai mira ceva in Romanica?? Pe mine unul nu... pe langa B X0 PEL, s-au mai intalnit si cazuri de X X6 OLF sau X 10 NUT, X 10 NEL, samd...

Nu mai bine ca Zgaiba de le zice din suflet ?! :D

PS: daca aveam de ales numerele la leasing... aveam ceva combinatii in tartacutza

Modificat de dudu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristy_snacks

AG-io-ANA :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia e masina, nu e fake, am vazut-o pe bune... Tare omu :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ei, asa combinatii interesante mai sunt:

LNA - Elena

GXG - George

10ANA

Mai nasol a fost de cei care a primit (la rand cred) 10SUG (era un furgon de marfa prin Bucuresti) si M*E (caz autentic cunoscut de mine).

Referitor la numerele temporare de leasing, si acolo se pot face aranjamente - vezi cazul cu Q7 cu B 111111, prezent cu poza pe undeva pe forum.

LE: cristi_snacks - eu am vazut IS10ANA...

LE2: Pot sa ma trec si pe mine aici cu XTI, de la Cristi? :D

Modificat de DAZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Heheh XTI e chiar tare de la Cristi :D Dar e mai codat un pic totusi.

Ca EXC de la Executron dar nu stie nimeni ;):)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Stiu un caz care a avut numarul M*E la masina dar dupa un timp, l-a obligat politia sa-l schimbe...

Eu stiu ca voi primi numere de leasing gen definitive... B XX XXX, nu ca tipul cu B 111111... intelesesem ca este vorba de importuri temporare si definitive iar ca acum, dupa 1 ian, toate masinile noi fabricate in UE, vor primi numere normale... Chestia cu B11111 va ramane pentru cele extra-europene (non UE)

Pe langa toate astea, la semnarea contractului de leasing, m-au intrebat daca am vreo preferinta, sa vedem daca ea va coincide cu ce nr sunt oprite pt leasing...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbeste clar cu cei de la firma de leasing - si eu am Skoda tot in leasing si le-am zis ce alternative sa imi puna (le-am dat cele 3 variante ce incap in formularul de la politie).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Daz,

asa voi face... nu vreau sa mai am surpriza pe care am avut-o la inmatricularea mk4-lui... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap l-am vazut oprit dar la momentul respectiv nu m-a marcat. In schimb am vazut si o poza pe net facuta la ea dar era clar asa facut B O I E R U. Opel Astra Break albastru.

inseamna ca poza asta e un fake :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Sharanel.. sau poate s-a trecut omu' la VAG si si-a pastrat numerele... deh, asa numere, mai rar...:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

liviuxp2000

Bine ca se ia politia de cei cu numere cu caractere nemtesti dar de XX 11UCI ca fiind XX 1LUCI nu zice nimeni nimic.Si circula baiatul si-n sus si-n jos de m-am saturat eu de numerele lui.Ca sa nu mai zic ca-n iasi a fost o moda sa-ti iei nr gen IS-X1-ASI(ca sa iasa IASI), pacat ca n-au fost decat 10 numere :D altfel se umplea iasi-ul de...numere de iasi ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristy_snacks

AG-X1-UBY si iese Iuby :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar se poate , cumva cu acordul politiei, sa fie de exemplu PAUL sau orice alt nume? pentru ca am vazut un BMW care nu avea nici o cifra doar un nume, si am inteles ca ar plati nu stiu ce taxa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inseamna ca poza asta e un fake :)

:)) :)) Mda in speranta ca memoria nu-mi joaca feste asa devreme in viata eu chiar cred ca aia cu Passatu e fake . :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rumplestilskin
stai tu linistit ca stickerul acela este f util :))

daca te referi la cel cu asociatia politistilor, atunci sa-l afisez si eu, ca il tin de vreo luna in portofel :)) si mai am unul apropae identic, cu sindicatul vamesilor, dar de la distanta nu-ti dai seama, e aproape identic. Pe asta il pun pe luneta...

Modificat de Rumplestilskin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CT 15EAT ----> 1SEAT :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ne laudam? :))

19 ATD...1900 cmc cod motor ATD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super tare Bogdane :))

mi-ar placea sa am B-20-TDI sau B-20-BKD :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BKD are deja un user de pe forum. printre primii cu motorul asta pe Golf V.

mai am 19 ALH pe masina corespunzatoare :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu un caz care a avut numarul M*E la masina dar dupa un timp, l-a obligat politia sa-l schimbe...

Eu stiu ca voi primi numere de leasing gen definitive... B XX XXX, nu ca tipul cu B 111111... intelesesem ca este vorba de importuri temporare si definitive iar ca acum, dupa 1 ian, toate masinile noi fabricate in UE, vor primi numere normale... Chestia cu B11111 va ramane pentru cele extra-europene (non UE)

Pe langa toate astea, la semnarea contractului de leasing, m-au intrebat daca am vreo preferinta, sa vedem daca ea va coincide cu ce nr sunt oprite pt leasing...

Acum vreo trei ani circulau aceste numere(MUE) pe masini de RATB parca pe 232,a fost si un reportaj in aceea vreme.

Datorita reportajului au fost scoase :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
BKD are deja un user de pe forum. printre primii cu motorul asta pe Golf V.

mai am 19 ALH pe masina corespunzatoare :icon_thumright:

oi gasi si eu liber 14 TSI? :icon_cool: ... ca sa continui moda :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

News Flash - incepand de ieri, 10 mai 2007, numerele de inmatriculare din Bucuresti au in locul steagului Ro, cercul cu stele galbene al UE si, in plus, au acea dunga ondulata de securitate.

Am primit chiar azi la firma 2 seturi, facute ieri.

Ale mele au fost facute alaltaieri si sunt cu culori... :D Voi fi un adevarat patriot, dupa cum zicea cineva mai inainte...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oare de ce au asteptat atat... ungurii eliberau placi de inmatriculare inca inainte de aderarea lor la UE.

Chiar si numerele preferentiale sunt (erau) cu tricolorul, deci nu tine teoria ca "aveau placi pe stoc".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am numere preferentiale si cred ca am fost in ultimul lot "cu steag" - trebuiau sa fie gata pe 10 mai, dar cine s-a ocupat (de la firma de leasing) a mers pe 9 seara si erau facute...

Oricum, nu au cum sa aiba placi pe stoc cu steag, ca ala se vopseste ultimul... dupa folia alba reflectorizanta si vopseaua neagra de pe litere si cifre. Asa ca, intr-adevar, nu tine asta cu stocul.

Singurul lucru diferit este folia reflectorizanta cu elementul de siguranta. Asta cred ca face diferenta mare intre cele vechi si cele noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!