Jump to content

Probleme Frina Servo


andreiu
 Share

Postare recomandată

Daca a fost intepenita supapa inseamna ca nici servo nu a lucrat pana acum.Unde se aude fasaitul pe spatele tulumbei?Daca da,vezi ca are un simering pe spatele tulumbei de sevo pe acolo trage aer si de aceea da sa moara motorul.Trebuie data tulumba jos ca sa-l schimbi.

salutare !!! stie cineva daca la vw touran 1,9TDI acel simering de pe spatele tulumbei poate fi inlocuit????Pt. ca la mine tot asa fasaia ,am dat tulumba jos si am constatat ca acel simering era sarit, l-am pus la loc a tinut 2 saptamani dupa care a inceput sa fasaie din nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stie nimeni?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il degresezi cu benzina si il fixezi su silastic Gasket,dar se monteaza a doua zi,deci eviti apasarea pedalei pentru a avea timp sa se lipeasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!