Jump to content

1,8 Turbo Pe Lupi ?


MIRCIO
 Share

Postare recomandată

Hai ca am reusit cred nu-i mare lucru ce am pus, nu stiu daca aici este locul pozelor sau interes pentru acest lupi, eu sper ca da :rolleyes:

post-1941-1217516400_thumb.jpg

post-1941-1217516512_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai era una

post-1941-1217517029_thumb.jpg

Modificat de MIRCIO
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai masacrat bietul lup .... macar sper sa-ti iasa ... de dragul lui :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In afara de capota , restul elementelor de unde le-ai imprumutat ? seamana cu un Fiat Grande Punto din fata . E interesant proiectul si cel mai important este ca ai inceput sa-l pui in practica si nu ai renuntat.

Motorul pana la urma ce va fi ?

O alta idee de face lift care ar pastra aerul de 'lup' ar fi si aceasta :

post-25883-1217574107_thumb.jpg

Modificat de vincent22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

AAAAAA ... nu ... lupo si grande punto ... ce ai avut cu el de i-ai facut operatia asta estetica ... la ten:)

Sper sa iti iasa ... anunta-ne sa te vedem si noi cand e gata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar era interesant de aflat ce a mai facut intre timp.. Se pare ca ori a oprit proiectul ori s-a suparat pe comentariile celor care nu au rabdare sa astepte rezultatul final .

Modificat de vincent22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.....f interesant....am un lup 3 l 1.2 tdi l-as chinui si eu....sa arate mai bine ;) :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

SALUT!

AM SI EU UN LUPO DE 1.4 BENZINA mi-ar placea SA VB CU MAI MULTI LUPISTI PT SCHIMB DE IMPRESII IDEI ETC

REUNIUNI NU SE FAC CUM PROC POS DE VOLVO?

Chiar era interesant de aflat ce a mai facut intre timp.. Se pare ca ori a oprit proiectul ori s-a suparat pe comentariile celor care nu au rabdare sa astepte rezultatul final .

EU MA CHINUI DE UN AN SA ARATE MAI BINE AM REUSIT CEVA

INCEARCA PRIMA DATA SAL INCALTI CU JANTE PE 14INCH SI NISTE FLANSE DISTANTIERE CA SANU FII NEV SA SCHIMBI JANTELE IN CAZUL IN CARE AI PROB CU POLITIA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti de alta nationalitate sau care e motivul ptr care te exprimi atat de haotic >?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

daca cineva cauta motor il pot ajuta eu. salutari!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salve tuturor da dureaza ce sa faci acum au venit flansele, fata este terminata se inchide capota acum lateralele facute dupa flanse din pacate tre sa si muncesti nu poti sta numai de el, la spate (bara) ma mai gindesc ce sa fac acolo vedeti ca am taiat si usa in incercarea de al face mai sport, nu ma supara nici un comentariu eu ii dau inainte, de motor din pacate ramine dupa ce termin exteriorul (sa vedem cit costa etc), bara fata o sa mai aibe mici modificari in partea inferioara, trebuia ca farurile sa se fixeze foarte bine (am ales farurile ca pleaca de la forma initiala doar ca sunt mult mai lungi dar zic eu ca dau bine)

Sper sa se vada ceva din poze.

o zi buna tuturor :)

post-1941-1242138043_thumb.jpg

post-1941-1242138062_thumb.jpg

post-1941-1242138177_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai nevoie de cutie de viteze cu blocant pt 1.8T , planetare, disc + placa + volant, da un semn, cu siguranta ai nevoie de blocant pt 1.8T pus pe sub 900 kg si mai ai nevoie de minim roti pe 16 daca vrei sa nu mearga masina din bordura dreapta in bordura stinga a drumului.

bafta cu proiectul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

am ramas mut de uimire cand am vazut ce ai facut acestui LUPO...

Ideile iti vin pe parcurs sau ai un proiect dupa care te ghidezi? Ce ai facut la usi? Ca nu prea inteleg din poze...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred si eu ca ii vin idei de la o zi la alta, caci fiecare modificare adusa da o alte trasaturi la masina! Si eu i-as schimba la a mea jantele , masca centrala cu emblema, farurile...etc

Si nu cred ca m-as opri aici!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

interesant .

as modifica si eu bestia , dar as pune un motor 1.6 16V

sau 1.4 TSI dar cred ca e cam scump

post-52519-1256292499_thumb.jpg

Modificat de ReiMNs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!