Jump to content

Problema Polo


mocris
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Am o problema si anume:

am fost la spalatorie,mi-au dat oamenii scaunul in fata(masina e in 2 portiere) ca sa aspire si acum nu mai merge dat inapoi.

Sugestii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut mai mult ca sigur ceva s-a prins in sina pe care e montat scaunul

incearca si uita-te sau treci cu mana de-a lungul sinei si o sa vezi uned exista o problema

parerea mea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am sucit gatul uitandu-ma,dar am sa incerc si maine pe lumina.Sper sa fie asta.Eu ma gandeam sa nu il fi scos de pe sina cand l-au impins.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O lanterna frate si cercetezi aria de sub scaun. :lol:

Cu siguranta o sa depistezi. Nu poate fi decat ceva minor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

salut.am un polo 1,2. prin septembrie am dat dat jos aparatorile din plastic, de la rotile din spate. cele din interior, sub aripa. am curatat locul ca era plin de namol, iar la punere inapoi am dat cu silicon pe marginea de contact dintre aparatorile din plastic si aripa masinii.acu, toate bune si frumoase dar am gasit alta problema: cand ploua imi intra apa in locasul rotii de rezerva. :( se stringe putin cate putin.dar se stringe. exista cumva vreo gaura de scurgere a apei pe care eu sa o fi astupat-o? daca exista ce imi recomandati sa fac: 1. sa dau jos din nou aparatoarea si sa vad daca este vreo gaura de scurgere astupata pe acolo? 2. sa dau jos aparatoarea din spate din plastic, din pragul din spate al masinii, acolo unde vine usa din spate, sub ea, intre stopuri( pe acolo mi se para ca se prelinge). help me! astept sfaturile voastre. numa bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut

Am un Polo 1,2 din 2008

L-am facut praf. Am strambat pragul stang si stalpul din aceeasi parte.

Mi-a salvat viata , vreau sa il repar.

Se mai poate? In ianuaria am renuntat la casco din lipsa grava de bani.

Daca da as vrea sa stiu si eu estimativ cam la ce bani.

Numa bine si un PASTE FERICIT la toti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice se poate repara doar ca in cazul tau dai cat nu face. Ce ai descris tu acolo e un fel de dauna totala, tinand cont de stalpul indoit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu oricine se incumeta sa repare un stalp pentru ca face parte din structura de rezistenta a masinii. Pe langa faptul ca exista riscul sa nu il alinieze cum trebui cu caroseria (asta ar putea insemna infiltrari de apa in masina, zgomote de vant etc.), in cazul unui accident zona respectiva sa nu amortizeze impactul cum trebuie. Intr-u caz extrem se poate chiar deschide usa. Si poti avea si probleme la RAR.

Dar daca mergi la un service care se pricepe se poate repara. Eu am patit ceva asemanator cu Beetle-ul anul trecut cand m-a lovit in lateral o pitzi cu un Ford Kuga care nu a vazut ca avea Stop. M-a impins in stanga aproape 2 metri. Usa in dreapta a ramas blocata. Mecanicul a zis ca fost o munca grea dar a facut o treaba foarte buna. Nu stiu daca pot sa-ti spun unde am reparat-o. Totusi asteapta-te la un pret nu tocmai mic. Au sarit airbag-urile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Sunt cu ea intr-un service si mi-au zis ca era de dauna totala. Astept sa imi spuna care ar fi costul, asta in urma unei estimari drastice. Zice ca pe undeva spre 3000 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
teoandrei25

M-am hotarat, o dau la dezmembrari. Din pacate, nu o mai pot repara, ma costa prea mult. Cu banii pentru reparatie imi cumpar o alta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

SALUT STIE CINEVA CAT COSTA UN CALC DE COMFORT PT UN VW POLO 2003 1,4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

am schimbat pompa de injectie si nu stiu cum sa o leg la motor deoarece are mai putine fire decit cealalta vw polo 1.9d

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!