Jump to content

Locul Tau De Parcare Platit La Primarie Este Ocupat ?


godoroja
 Share

Postare recomandată

Duminica seara am gasit locul ocupat si am trecut mai departe. M-am interesat despre metodele legale in vigoare.

Astfel am aflat ca:

Suni la dispeceratul primariei unde ai platit locul de parcare - in cazul meu Sector 3 - telefon 9854 si dai detaliile exacte nume, adresa, telefon de contact.. etc.. si nr masinii care iti ocupa locul.

Dispecerul de la primarie sesizeaza telefonic Politia Comunitara si firma care se ocupa de ridicari ( pt sector 3 - ROSAL)

Eu am sunat si la Politia Comunitara Sector 3 - 340.07.51 si le-am comunicat si eu datele respective ( foarte bine am comunicat)

Tot eu am sunat si la ROSAL sa ma asigur ca e totul ok.

Vine politia comunitara cu masina de ridicat, ii arati actele ( autorizatia de parcare, buletin), face un pv de ridicare a masinii , ii da o amenda de il ustura fundul... Aseara in jur de ora 5 aveam parcarea eliberata. Multumiri Primariei, Politiei Comunitare si ROSAL. Nice JOB. Cam costisitoare pentru cel care-si parcase Fiesta pe locul meu...

Pt primaria sector 3, temeiul legal este HCL sector 3 119/2006 :

ANEXA NR.1

Hot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O fi valabil si in celelalte sectoare?! Unde ai gasit hotararea pt. sectorul 3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este cumva vreo conditie ca locul de parcare poate fi ocupat in timpul zilei ? Eu auzisem ceva cum ca numai intre 6-7 pm si 8 am e doar al tau, in rest poate parca oricine pe acolo.

Apropo. Exista vreo obligatia a chiriasului de a afisa faptul ca locul este inchiriat si de a scrie pe ceva numarul de inregistrare ? Sau trebuie crezut pe cuvint ?

Modificat de kasius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

haideti sa detaliez. Nu stiu cum e la alte sectoare dar la dispeceratul fiecarei primarii trebuie sa va spuna exact ce si cum. In urma demersului de ieri am gasit o problema. Parcarea mea si toate de langa mine ( 18 locuri) nu sunt marcate corespunzator. Conform hotararii 119 a consiliului local sector 3:

Art.5. Parc
Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot asa stiam si eu...ca in timpul zilei poate parca oricine, insa nu stiu pana la ce ora (din seara).

Nu cred ca e obligatoriu sa-ti pui anunt, insa, cred ca e in interesul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bai oameni , imi place ma sa vad ca sunt si eu util cu ceva. Chiar daca numai in domeniul amenzi etc... ;) ;) ;)

Asta e de stiut sa nu va manance in fund sa parcati in sectorul 3 in parcari platite. Teoretic in 30 minute poti sa te trezesti cu masina ridicata. Practic nu cred ca se poate intampla ceva in 30 minute dar in 45 deja e probabilitatea mare, depinde ce ocupati sunt agentii comunitari cu alte ridicari de masini. De acum va fi si mai grav pt ca acum au doar 2 masini de ridicat dar in cateva saptamani mai vin 5. Asa ca atentie mare. ridica si de pe blvd mari unde isi mai lasa baietii masinile. Gen Camil Ressu, Mihai Bravu. Ia sa va uitati ca nu e nici o masina parcata in Rond la Baba Novac. Au camere, cheama imediat baietii si te trezesti cu surprize destul de consistente....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suna bine si eficient la prima vedere, insa parerea mea e ca practic e cu doua taisuri...uite de ce:

Sa zicem ca un "gigi duru" a parcat in locul tau pentru ca e dur, nesimtit si il doare in 14 ca e parcarea ta platita...

Vin aia, ii ridica masina, plateste amenda, etc...

Crezi ca nu o sa il duca mintea sa "mai treaca pe acolo" sa "priveasca cu drag" masina ta?

Nu trebuie decat sa ti-o zgarie intr-o "plimbare de noapte" cand aerul e mai curat...

Va fi greu sa il prinzi sau sa dovedesti ceva.... iar daca e un om " de bine" care a gresit parcand acolo din naiba stie ce motive, atunci nu merita amenda...

Eu i-as fi lasat un bilet pe masina inainte ;) Macar sa stie ce il asteapta "daca nu"... O fi vazut el masina ta, dar o fi zis "asta e" asteapta pana pleci tu iar...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai.. tu de exemplu inchiriezi un garaj, nu un loc de parcare. ti-ar conveni ca sa gasesti pe altcineva parcat in garajul tau? presupunand ca ar fi descuiat sau ma rog.. e doar o presupunere.

la mine la bloc de ex locurile de parcare is ramase din mosi stramosi mostenire si fiecare isi stie locul. unii pensionari si-au facut si rampa ca deh, scump service-ul pt dacia din 66' iar eu ca sa imi pot parca masina pe locul meu platit, fiind printre cei 4 din cartier care au locuri de parcare platite, trebuie sa fac manevre super compliate si sa trec cu masina pe langa un gard viu care vara, crescand multe crengi, zgarie masina. cu toate astea ala e locul meu de parcare. de multe ori vin seara acasa obosit sau pur si simplu fara chef sau ma grabesc. nu imi convine deloc sa imi gasesc locul pt care platesc, deci practic un bun al meu in posesia altuia, respectiv altul parcat pe locul meu. de multe ori daca e seara il blochez pana a doua zi dimineata cand plec fara sa ma intereseze claxoanele care vor urla in noapte. o sa ma interesez la primarie sa vad poate si in iasi ridica masinile parcate pe locurile cu plata.

multumesc pt pont godoroja. chiar speram la o astfel de solutie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probleme de acest gen vor fi mereu ba chiar se vor inmulti. Eu nu am parcare platita din lipsa de spatii in zona dar mereu am probleme cu cate 1 smecher care hop zice ca este locul lui si ca ma "roaga frumos" sa nu mai parchez acolo, deja de 3 luni am renuntat la pararea din fata blocului unde NESIMTIREA este intr o crestere vertiginoasa si nu se mai tine cont ca tu tragi acolo de 5 ani masina ( cica este pe apucate - asa mi a spus unul :| ), acum trag in spatele blocului unde erau mai multe locuri dar, deh ,de cand cu lucrarile de modernizare a Bucurestiului bajetii au dat navala in spate ....si m am trezit cu 2 bilete in parbriz.......adevarul este ca eu circul toata ziua cu masina ceea ce face ca unii sa creada ca este un loc mereu liber....si uite asa ma trezesc seara ca nu am unde sa parchez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte utila, informatia Godoroja.Multumim :icon_thumright: .Si eu stau in Sectorul 3 si am parcare platita in fata blocului.Nu stiu totusi, daca as proceda la fel de drastic.Adevarul este, ca fara curaj si tupeu nu faci nimic in Bucurestiul asta plin de nesimtiti.Btw, vecinul meu de loc(eu am locul 7, el locul 8), nu s-a asigurat intr-o zi cand a parcat si mi-a sters portiera.Asteptam sa vina sa-si ceara scuze ceva, asi, de unde? vise nene.Mie chiar imi este scarba, nici nu mai pot sa ma enervez si nu mai vreau sa ma enervez.Succes :Driver:

;) Inca nu am informatiile despre Turcia, am vazut ca ai primit cateva raspunsuri, iti trimit PM cand voi avea toate detaliile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Godoroja, multumim de informatii. Deocamdata nu am loc platit de parcare, dar se vor amenaja niste parcari in curand langa bloc si spre sa apuc si eu un loc. E bine de stiut ca se pot rezolva situatiile de genul asta

Suna bine si eficient la prima vedere, insa parerea mea e ca practic e cu doua taisuri...uite de ce:

Sa zicem ca un "gigi duru" a parcat in locul tau pentru ca e dur, nesimtit si il doare in 14 ca e parcarea ta platita...

Vin aia, ii ridica masina, plateste amenda, etc...

Crezi ca nu o sa il duca mintea sa "mai treaca pe acolo" sa "priveasca cu drag" masina ta?

Nu trebuie decat sa ti-o zgarie intr-o "plimbare de noapte" cand aerul e mai curat...

Va fi greu sa il prinzi sau sa dovedesti ceva.... iar daca e un om " de bine" care a gresit parcand acolo din naiba stie ce motive, atunci nu merita amenda...

Eu i-as fi lasat un bilet pe masina inainte :icon_thumright: Macar sa stie ce il asteapta "daca nu"... O fi vazut el masina ta, dar o fi zis "asta e" asteapta pana pleci tu iar...

Da, de asta mi-ar fi si mie frica. Sunt multi nebuni in tara asta si daca-i mai faci sa plateasca si o amenda s-ar putea sa iasa rau.

Probleme de acest gen vor fi mereu ba chiar se vor inmulti. Eu nu am parcare platita din lipsa de spatii in zona dar mereu am probleme cu cate 1 smecher care hop zice ca este locul lui si ca ma "roaga frumos" sa nu mai parchez acolo, deja de 3 luni am renuntat la pararea din fata blocului unde NESIMTIREA este intr o crestere vertiginoasa si nu se mai tine cont ca tu tragi acolo de 5 ani masina ( cica este pe apucate - asa mi a spus unul :| ), acum trag in spatele blocului unde erau mai multe locuri dar, deh ,de cand cu lucrarile de modernizare a Bucurestiului bajetii au dat navala in spate ....si m am trezit cu 2 bilete in parbriz.......adevarul este ca eu circul toata ziua cu masina ceea ce face ca unii sa creada ca este un loc mereu liber....si uite asa ma trezesc seara ca nu am unde sa parchez.

N-as vrea sa iscam un offtopic aici (poate facem un topic separat), dar faza asta cu "eu parchez aici de ani de zile si asta e locul meu.." e super nasoala. Nu esti primul de la care aud asta. Peste tot in Bucuresti e asa, dar nu e normal. Eventual daca perioada invocata e peste 30 de ani poate deschid un proces si devin si proprietari pe locul ala, prin "uzocapione" (parca asa se spune, nu? avocatii !?!..). Sa fim seriosi. E spatiu public si toata lumea parcheaza acolo. Daca merg in vizita la cineva nici nu stiu unde sa parchez. Practit orice loc e posibil sa fie al cuiva si exista pericolul sa ma trezesc cu masina zgariata. Asa ca..... Nu mai pun la socoteala chestia ca m-am mutat de curand si nu pot sa-mi parchez masina langa bloc ca sunt toate locurile ale "norocosilor" care stau mai de mult acolo. Pai ce e asta? Eu nu platesc aceleasi taxe ca si ei? Ce e aici? Goana dupa aur? Cine ajunge primul isi ia parcela si e a lui?

Modificat de stefan_ieu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@stefan chiar daca sunt OFFT. tocmai asta am si spus eu am renuntat de a mai parca intr un loc cu toate ca erau 3 masini acum 5 ani acolo si m am mutat de bunavoie decat sa ma i au la harta cu "nesimtitii" de care amintea si Gogo care oricum nu tin cont ca ai sau nu loc de parcare platit .Traim in Romania iar nesimtirea este la ea acasa !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"nesimtitii" de care amintea si Gogo care oricum nu tin cont ca ai sau nu loc de parcare platit .Traim in Romania iar nesimtirea este la ea acasa !

Gogo ? :rolleyes: :P :P Avand in vedere ca stau la 1 si exact sub geamuri am parcarea vreti sa-mi pun camera video. Am s-o fac si pe asta dar cand s-o merita investitia.

Omul a inteles ca a intrecut limita bunului simt. Adica ok, ai lasat-o o noapte dar dimineata o iei, vezi ca e blocata, claxonezi, iese cineva pe la un balcon si-l intrebi, nene a cui e masina asta. Oamenii din bloc stiu, ca nu e prima oara cand fac taraboi cu parcarea. Se mai umflase muschiu unuia intr-o seara ca el sta in bloc de 20 ani si eu cum m-am mutat cum am luat parcarea. Era genu` de zmardoias care bagase mana pe sub tricou si-mi arata burta mangaindu-se pe ea. (Eu am luat apartamentul de la omul care avea 2 locuri de parcare exact langa geamuri. Altfel nu-l cumparam. Si ce-i drept eu am facut dosarul pentru a autoriza intreaga parcare de 18 locuri de acolo. Apoi le-am zis ca e autorizatie si le-am zis sa-si ia locuri. Dupa aia incepusera sa ma caute ca cum sa faca si ei, ce le trebuie. Le-am explicat la toti ce e de facut. Acum toti ma stiu pe acolo.)

Ca el e crescut acolo ca vin eu si-l fac pe el. Si-i zic, tati, uite cum sta treaba ori vorbim serios si ne intelegem ori o dam in zmardoiala. Esti crescut aici ok, acum iti aduc si eu 50 masini ( la misto am zis oricum) si ce facem ne omoram. Tu nu ai masina. cand vin prietenii tai o lasa pe bordura si gata. Ce tot ne bip bip bip ...... Si a inteles omul, - ii blocasem masina si cu tarusul ala din pamant si cu masina mea. Apoi ma lasa sa bag masina si ciobanul tot cioban zice: ei acum te blochez eu pe tine cu amandoua sa nu mai iesi cu niciuna sa vedem ce faci... Adica el o tinea cu tupeu desi intelesese treaba. Ii zic scurt, blocheaza-ma si vezi dupa aia ce se intampla. Si a tras masina de acolo. In alta noapte pe la 3 ma blocheaza si de-al dracu` ma duc jos si incep sa claxonez, iese baiatu la balcon impreuna cu alti 20 la alte balcoane care-si bagau si scoteau, imi cer scuze in gura mare, coboara asta si-i zic, hai in P...a mea mai repede ca am actiune. Mi-au dat astia alarma. De atunci imi zice "Sa traiti"..... :P . Din "noroc" in "sa traiti" miroase a militie... :P :lol: . Si cu asta am spus tot..... Mai facem si caterinca. Cand va fi iar nevoie ma voi preface grabit cu hamul in mana si pistolul in el si iar vor fi cuminti. Asta este, riscam sau suntem calcati pe cap. Fiecare cum vrea si cum poate. Mie nu-mi place sa fiu calcat pe cap cu bocancii. Salut si respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:rolleyes: haha hai ca te am botezat ..scuze ..viteza....oricum suna bine si Gogo :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si revin pt sectorul 3 ca am gasit si biletelul cu tot notat :rolleyes:

Dispecerat Primarie 9854

ROSAL - RIDICARI 9640 - si va da alt nr 352.01.23 si 1 mobil de zapp

Politia Comunitara sector 3 340.07.51

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci eu nu inteleg ce ati vrea sa faceti? Vreti sa se faca pe ture cine trage in fata blocului azi? Ce legatura are ca unu trage masina in fata blocului de 30 de ani? Nu are practic nici o relevanta asa ca mi se pare ff normal ca primul venit primul servit, si nu mentalitate de genul sa se dea un pachet de unt sa ajunga la toata lumea. Eu de pilda am fost amenintat de cateva ori ca mi se taie cauciucurile daca mai parchez pe locul mostenit de la strabunicu Nelu'; astfel am decis sa parchez in alte parti doar pt a evita intalniri nu prea amicale cu oamenii pesterilor si asta nu pt ca mi-e frica ca ies sifonat ci pt ca , cu prostii nu ma pun ca au mintea odihnita. Solutia ar fi realizarea a 2-3 parcari uriase subterane in fiecare cartier, investiitii ce se amoirtizeaza in cateva zeci de ani din plata locurilor, si amendarea la sange a celor ce parcheaza in alte parti. Daca ar fi utilizata aceasta solutie la inceput ar fi multi amendati , pt ca romanul moare daca nu are masina in fata blocului si nu ii face invidiosi pe vecini, insa in 2-3 ani am devenii ff civilizati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, daca reusesti sa-i sperii pe burtosi cu afirmatii de genul "nu pot sa iti spun ce meserie am ca va trebui sa te omor" sau "is var cu Fane Spoitoru" atunci castigi sigur din start si ai parcarea libera...:rolleyes: Insa e nasol cu vecinii oricum o iei...

Tot vorbind de politie si parcari, in Cluj-N, un politist dintr-un bloc vecin, cu tupeu a platit locul de parcare al tatalui meu (pe care il avea de 20 de ani) in prima zi a anului sau ceva de genul asta pentru ca ii stia pe astia de la "Parcuri si Strazi" si i-au permis sa faca asta... Cand s-a dus taica-meu in mod obisnuit sa plateasca locul de parcare, nu au acceptat.... Si uite asa a durat o gramada de vreme, cu audiente, cu scrisori de la vecini, administratori, etc (toti il sustineau pe taica-meu, ca doar era evident ca politistul respectiv a avut pe cineva acolo ca sa faca faza asta) insa CRED ca a durat pana anul urmator faza, sau ceva de genul. De atunci nu s-a mai intamplat, insa a fost nasol atunci....Blocat el pe taica meu, taica-meu pe el, amenintari, etc etc... Insa ala era politist cu certitudine, la circulatie cred, ca din cand in cand venea acasa cu masina de serviciu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vai merci mult de informatie godo sa vezi ce-i ard pe basinosii astia care mai vin la ruby...destul de rar ca nu-i lasa bodyguarzii aia sa parcheze dar se mai nimereste vreun miez sa nu-i asculte :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zgb, pentru tine ofer si asistenta daca ai nevoie. :rolleyes: :) :)

Insa sa-i prinzi sa stea mai mult ca daca sunt de astia cu putin timp, daca sunt ocupati cei de la rosal o iei in bot ca merg in ordinea prioritatilor. Adica daca sunt multe masini de ridicat de pe marile BLVD. tu stai la coada pana se elibereaza. Sa inteleg ca ai loc platit acolo si semnalizat ca atare?

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da e trasat locul de parcare are si un numar dar nu corespunde cu ce am eu in acte pt ca s-au incurcat si sunt trasate prost numerele...dar am acte pe numele meu si acelasi loc de parcare de cativa ani...am inteles cum e cu rosalu merci frumos :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai neconcordante in acte sa-ti iei gandul. rezolva problema asta intai si dupa aia te iei cu ei la tranta. NEAPARAT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gogo ? :rolleyes: :) :) Avand in vedere ca stau la 1 si exact sub geamuri am parcarea vreti sa-mi pun camera video. Am s-o fac si pe asta dar cand s-o merita investitia.

Omul a inteles ca a intrecut limita bunului simt. Adica ok, ai lasat-o o noapte dar dimineata o iei, vezi ca e blocata, claxonezi, iese cineva pe la un balcon si-l intrebi, nene a cui e masina asta. Oamenii din bloc stiu, ca nu e prima oara cand fac taraboi cu parcarea. Se mai umflase muschiu unuia intr-o seara ca el sta in bloc de 20 ani si eu cum m-am mutat cum am luat parcarea. Era genu` de zmardoias care bagase mana pe sub tricou si-mi arata burta mangaindu-se pe ea. (Eu am luat apartamentul de la omul care avea 2 locuri de parcare exact langa geamuri. Altfel nu-l cumparam. Si ce-i drept eu am facut dosarul pentru a autoriza intreaga parcare de 18 locuri de acolo. Apoi le-am zis ca e autorizatie si le-am zis sa-si ia locuri. Dupa aia incepusera sa ma caute ca cum sa faca si ei, ce le trebuie. Le-am explicat la toti ce e de facut. Acum toti ma stiu pe acolo.)

Ca el e crescut acolo ca vin eu si-l fac pe el. Si-i zic, tati, uite cum sta treaba ori vorbim serios si ne intelegem ori o dam in zmardoiala. Esti crescut aici ok, acum iti aduc si eu 50 masini ( la misto am zis oricum) si ce facem ne omoram. Tu nu ai masina. cand vin prietenii tai o lasa pe bordura si gata. Ce tot ne bip bip bip ...... Si a inteles omul, - ii blocasem masina si cu tarusul ala din pamant si cu masina mea. Apoi ma lasa sa bag masina si ciobanul tot cioban zice: ei acum te blochez eu pe tine cu amandoua sa nu mai iesi cu niciuna sa vedem ce faci... Adica el o tinea cu tupeu desi intelesese treaba. Ii zic scurt, blocheaza-ma si vezi dupa aia ce se intampla. Si a tras masina de acolo. In alta noapte pe la 3 ma blocheaza si de-al dracu` ma duc jos si incep sa claxonez, iese baiatu la balcon impreuna cu alti 20 la alte balcoane care-si bagau si scoteau, imi cer scuze in gura mare, coboara asta si-i zic, hai in P...a mea mai repede ca am actiune. Mi-au dat astia alarma. De atunci imi zice "Sa traiti"..... :( . Din "noroc" in "sa traiti" miroase a militie... :D :D . Si cu asta am spus tot..... Mai facem si caterinca. Cand va fi iar nevoie ma voi preface grabit cu hamul in mana si pistolul in el si iar vor fi cuminti. Asta este, riscam sau suntem calcati pe cap. Fiecare cum vrea si cum poate. Mie nu-mi place sa fiu calcat pe cap cu bocancii. Salut si respect.

vai ce tare

da vezi tu.. romanul nostru cioban tot roman este si te arde cand iti este lumea mai draga. ai sa te trezesti intr-o dimineata cu masina sgariata si cu rotile taiate si numai stiu eu ce etc.cum dovedesti ca el a fost?

baieti hai ca, cu locul de parcare ocupat mai este cum mai este dar cum este sa prinzi un boschet la tine in garaj in timp ce actiona?aoleu mama si tata cred ca si acum tresare noaptea din somn cand aude cate-un caine :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba eu am sa-mi pun camera video. Asta este. D-aia cu puncte rosii sa se vada de jos ca sunt filmati :rolleyes: :) :) Sau pun doar punctele rosii la misto :( :D :D . Sunt si fake-uri de astea sa atraga atentia. Mi-ati dat o idee.. :D

ia uitati aici http://www.comenzi.ro/product_info.php?cPa...roducts_id=1011 pun si niste leduri pe ea care sa bata pe langa masina, are si senzor de miscare :D :D

inca una :

http://www.anunturi-gratis.ro/detail.php?id=11857

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate ce zice gordoroja are valabilitatea doar in sectorul 3. eu stau in sectorul 6

intr-o noapte am venit si eu acasa si evident loc ocupat. cum eram putin nervos m-am apucat sa sun peste tot.

1. sunat 112. ei se ocupa doar de urgente, sa sun la sectia de politie de care apartin.

2. sunat la sectia de politie. nu se ocupa, ei sa sun la politia comunitara.

3. sunat la politia comunitara. oamenii foarte de treaba. le-am comunicat numarul de inmatriculare. mi-au promis ca ma suna ei.

4. m-au sunat cei de la politia comunitara. mi-au zis cui ii apartine masina dupa care cu parere de rau m-au anuntat ca posesorul sta in sectorul 4 si ca ei nu pot face nimic. mi-au spus ca ei pot lua masuri doar daca imi ocupa locul cineva care sta in cartier cu mine. mi-au spus sa ii blochez masina individului. cand l-am intrebat daca nu primesc amenda pentru asa ceva, mi-au zis sa stau linistit ca tot la ei ajunge eventuala plangere a individului si nu-mi vor face nimic.

cu alte cuvinte, doar in sectorul 3 s-a dat hotarare de consiliu local privind ridicarea masinilor parcate ilegal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!