Jump to content

Programul Rabla


vladiopa
 Share

Postare recomandată

Raspuns pozitiv de la Tess Sib SRL Sibiu (respinsi), vor aplica programul prin Tess SRL Brasov (acceptati) pentru ca e aceeasi firma.:ninja:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am discutat la afm. De sapt viitoare ar demara pt cei admisi. Ei nu stiu de nicio a doua runda de depuneri. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dragoshhhm: Brady, Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a aparut pe site: intre 14 si 16 se semneaza contractele cu admisii, e un anunt mic pe la mijlocul paginii principale.

@The_Ego deocamdata nu e nici un info despre o eventuala alta sesiune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este. Cum am spus mai sus, am sunat la AFM, iar atat departamentul de juridic cat si cel de comunicare au dat din umeri, ei nu au auzit de o alta sesiune. Doar Midocar stie de o alta sesiune, asadar praf in ochii cumparatorului si cu vorbe de stati linistiti, totul e in ordine, "stati la locurile voastre tovarasi".

Apoi mi-au confirmat cum ai scris si tu ca se vor semna contractele in aceasta saptamana cu cei admisi. Din nou cu Midocar in offside pt ca nu vor putea demara programul impreuna cu cei admisi.

 

L.E.: Se publica o a doua runda: http://afm.ro/rabla_autovehicule.php

http://afm.ro/main/media/comunicate_presa/2016/comunicat_presa-lansare_rabla_clasic-2016_06_14.pdf

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci bafta midocar si restul, mai stati dupa ei vreo 3 saptamani da macar mai au o sansa.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update de pe site AFM:

"  Dispoziţia preşedintelui Administraţiei Fondului pentru Mediu, nr. 305 din 14.06.2016 privind organizarea sesiunii în cadrul Programului de stimulare a înnoirii Parcului auto naţional: 

         Art.1. Se aprobă organizarea sesiunii de înscriere în vederea validării solicitanţilor producători, în cadrul Programului de stimulare a înnoirii Parcului auto naţional, în perioada 15 – 21 iunie 2016. 
         Art.2. Direcţia Evaluare Proiecte şi Strategii Programe duce la îndeplinire prevederile prezentei dispoziţii. ".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumim . Si INFO asta de pe site AFM .... Ca nu mai stiu ce sa înțeleg. 

 

 

  Dispoziţia preşedintelui Administraţiei Fondului pentru Mediu, nr. 305 din 14.06.2016 privind organizarea sesiunii în cadrul Programului de stimulare a înnoirii Parcului auto naţional: 

         Art.1. Se aprobă organizarea sesiunii de înscriere în vederea validării solicitanţilor producători, în cadrul Programului de stimulare a înnoirii Parcului auto naţional, în perioada 15 – 21 iunie 2016. 
         Art.2. Direcţia Evaluare Proiecte şi Strategii Programe duce la îndeplinire prevederile prezentei dispoziţii.

 

cu asta cum rămâne? 

3 minutes ago, i0ji said:

 

Modificat de Dragoshhhm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update de update !

Programul de stimulare a înnoirii Parcului auto Național – Rabla Clasic 2016, debutează astăzi, 14 iunie 2016, pentru cetățeni. Începând cu această dată, persoanele fizice pot merge deja la producătorii autorizați să își achiziționeze un autoturism nou, cu emisii scăzute, în locul celui vechi, poluant.

http://www.afm.ro/rabla_autovehicule_comunicate.php

Modificat de catalinsb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca e a doua sesiune de inscriere pentru cei respinsi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sfârșit. In condițiile astea cand vom reuși sa luam mașinile?:-s

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@2 sapatamani presupun. Pana ies tichetele :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sfarsit niste vesti bune. Macar in ceasul al 12-lea trebuie sa recunosc ca AFM-ul se misca foarte rapid. Asta e de apreciat. Dar mult prea tarziu totusi...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci maine ma pot duce la dealer pt hârțogăraie , dus rabla Etc si apoi pot lua mașina??!?!?!?!

nu vreau sa ma bucur fara sa fiu sigur ca am inteles bine ...

Modificat de Dragoshhhm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zis asa: maine pe la pranz o sa fie gata conturile producatorilor pentru aplicatie, si sunt sanse sa se faca primele rezervari.

hai sa zicem ca joi ar trebui sa fie totul la capacitate maxima.

dupa aceea mare grija la casare, sa fie dupa ce se valideaza rezervarea, si sub 30 de zile de la data la care a fost creata.

a si pentru radiere, sfat: mergeti pe un maxim 25 de zile si mare grija daca pica vinerea, politia opereaza luni si rezervarile expira in weekend.

bafta domnilor si casare placuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm...pai pana poimaine (16.06) vor tot merge dealeri sa semneze contractele. Pe rand cumva, ca doar nu i-o chema pe toti la o mare inbulzeala :) . E bine daca le da si accesul rapid la aplicatii, dar eu nu trag mari sperante de ceva efectiv saptamana asta...poate doar Vineri ceva..dar..e Vineri..va dati seama..Luni e Sarbatoare...stiti?, ca in bancul ala cu copilul catre tatal lui: "Tata, da-mi si mie 5 lei te rog. Cat?, 4 lei?? Ce faci tu cu 3 lei? 2 lei nu-ti ajung?!, Ia de-aici 1 leu!" :D 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost azi la dealer iasi si mi-au spus ca maine vor merge sa semneze contractele apoi cu cât va funcționa aplicația(programul pe computer) mai repede cu atat mai rapid voi putea sa beneficiez de program rabla. Deci pe săptămana viitoare speranțe sa ridic mașina....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motanul lenes

Oare va functiona de maine aplicatia? A mai vorbit cineva astazi cu dealerul?  Incerc sa nu-l mai sun deocamdata pe al meu, cred ca face pitici pe creier cand vede numarul meu, la cat l-am sunat luna asta:)

Modificat de motanul lenes
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are de unde sa știe daca va funcționa sau nu. De maine începe sunatul la dealer :) luni oricum e sărbătoare deci de marți ce sunt șanse :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aplicatia e functionala, incepeti formalitatile, lista cu toti e pe site la afm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Nu prea par toti. Poate toti care au semnat pana acum. Pe lista cu dosare acceptate era de ex. Procar si pe lista asta nu mai este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ebi - pui linkul cu cei care au semnat deja te rog? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!