Jump to content

Intrebari Despre Noul Leon


TudorM
 Share

Postare recomandată

Numai doua (leoane noi)..hai ca-i bine!

Modificat de 1.6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • TudorM

    26

  • alteacupra

    13

  • Andrei_VVB

    13

  • Cristi_fx

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

De fapt, daca te uiti mai bine, e unul singur, bagat de doua ori ...

La primul au gresit o litera din VIN

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In alta ordine de idei, ati vazut ca a aparut motorul de 1.8 TFSI pe configuratorul Seat, pt Seat Leon? Asta da noutate! Stie cineva cum functioneaza sistemul Buy-Back pt Seat si cam care sunt sumele implicate? Reduceri, diferente etc. :soothe[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am incercat din 2005 vara sistemul buy back la Porsche prin Weltauto la acea data singurul, si pt un Toledo luat in 2002 vara, cu 50k parcursi, la 14800 coco cip (1.9TDi, climatronic, geamuri el., etc., etc.) oferta a inceput de la 7800 coco in scadere pt tot ce gasesc si nu se poate recupera din CASCO plu masina deplasata de la C-ta la Buc. Abandonat si in 2006 toamna, vandut personal la pret mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta ma, poate te pot ajuta cu vanzarea masinii....

cand a aparut motorul de 1.8??? nu stiam ca exista...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal oameni buni!

Sunt nou printre voi si motivul pt care va scriu e ca sapt trecuta am semnat cu Metrotehnica pt un Leon Referance de 1.6l @ 102 CP (black magico + audio + board computer + geamuri fumurii + roata rezerva). Deoarece a fost comanda noua, mi s-a spus ca dureaza intre 10 - 12 saptamani (ma rupe asteptarea). Masina e luata cash (de fapt credit nevoi personale + economii).

Problema mea e ca nu stiu cum si unde sa-mi fac CASCO? Asa ca va rog frumos, mai ales pe cei care sunteti/ati fost intr-o situatie similara cu a mea, sa-mi dati si mie cateva sfaturi. Cei de la Metrotehnica mi-au recomandat o companie de asigurari, dar eu n-am mai auzit nimic de respectiva companie si nu prea am incredere...

thanks,

p.s.: orice alte sfaturi sunt mai mult decat binevenite

Modificat de laoo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti merge pe "mana" celor de la generali sau omniasig...sunt la fel de buni ...pret..aproximativ acelasi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca am sa merg cu cei recomandati de Metrotehnica. Preturile sunt un pic mai mici si nu sunt probleme. Daca intri pe site-ul lor, vei vedea dupa lista de clienti ca n-ai de ce sa-ti faci griji. :D

PS: Si eu astept unul, trebuie sa soseasca saptamana viitoare. Asa ca stiu prin ce treci. Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dorii sa stiu consumul urban/extraurban pentru motorul 2.0 TDi 170cp de pe Leon 2 FR....stiu cifrele oficiale dar vroiam sa stiu pareri de la posesori....parca Cristiansan avea asa ceva....daca nu si cifre vis-a-vis de motorul de 140cp sunt bine venite!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

By the way, cheia cum este ? tip briceag sau clasica.?

Offtopic : am in fata blocului unde tau acum in buc un Leon Stylance rosu emocion, care nu prea e plimbat. Doamne de fiecare data cand ies din bloc stau minute in sir si il privesc :)) Asteptarea chiar te omoara....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Una va fi tip briceag iar cealalta va fi normala cu codul cheii pe ea.

Asteptare usoara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[...]

Offtopic : am in fata blocului unde tau acum in buc un Leon Stylance rosu emocion, care nu prea e plimbat. Doamne de fiecare data cand ies din bloc stau minute in sir si il privesc :D Asteptarea chiar te omoara....

si eu am un leon negru in fata blocului si la fel oftez de fiecare data cand trec pe langa el (mai nou am vazut ca si-a pus si niste jante frumoase); stiu exact prin ce treci...asteptarea e criminala ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca exista peste tot astfel de posesori care cresc pulsul trecatorilor. :D Si in zona unde stau eu, Eroii Revolutiei, este un Leon negru parcat chiar in fata intrarii de metrou. Si cum sunt pieton momentan, il admir in fiecare zi si dimineata si seara... Ooooof! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva ce dimensiuni au boxele ce se pot pune in masina?

am observat ca sunt in numar de 8: 4 tweetere si 4 dif-uri de medii

pe mine ma intereseaza sa schimb acele boxe, si sa pun altele (MB-Quart probabil), dar trebuie sa stiu ce dimensiuni merg pt tweetere si medii.

va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare...probabil s-a mai discutat dar nu gasesc:ce trebuie sa aiba masina pe ea in momentul livrarii(ma refer la triunghi, trusa...etc!)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce citesc eu acolo, nu are nici torpedou iluminat.

"La boite à gant,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nici a mea! Sunt multe magarii dar cred ca tin de concurenta intre marcile vag! (mai bine zis sa nu concureze prea tare intre ele)

Ce sa mai....daca iti cumperi leon tre sa-ti placa f f mult si sa treci peste amanunte de acest gen!

A se mai observa: lipsa brichetei...

Modificat de 1.6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am bricheta si nu o folosesc lol!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda...am vazut ca nici tdi nu mai scrie pe masina celui de pe forumul frantuzesc!

Modificat de 1.6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici Altea mea (Sylance) nu are torpedoul luminat insa am sa ma pun in urmatoarele saptamani sa-mi montez un set (bec si intrerupator),de exemplu cel de la Golf se potriveste si la noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Poti sa ne dai si noua niste detalii? Un link, ceva?

Mersi :icon_thumright:

Modificat de TudorM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine,eu?Link cu ce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, in legatura cu becul din torpedou, poate chiar faci un tutorial DIY cum a facut Vicentsv cu grila fagure. :D

Daca se poate bineinteles. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!