Jump to content

Zgomote In Interiorul Masinii


andreiu
 Share

Postare recomandată

Salut.Zilele astea am facut un drum la Iasi.Am ajuns cu masina pe la 140km/h.La aceasta viteza motorul are in jur de 3000ture/min , iar in masina exista un zgomot deranjant.Ce poate cauza asta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai mi se pare foarte normal k masina sa aiba zgomot la atatea ture in cuplu.Eu am diesel dar nu mi se pare deranjant la 3000 rpm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar avea efect daca as incerca sa schimb , macar o parte , tampoanele de la motor??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut din nou.E posibul ca zgomotele "de rulaj " sa se propage la caroserie prin "intermediul " telescoapelor : garnituri de cauciuc , bucse de cauciuc care intra in constructia telescopului ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa verifici daca ai rotile echilibrate ( fata +spate).

Intr-adevar amortizoarele contribuie la amortizarea oscilatiilor ( vibratiilor). Incearca sa le schimbi cu unele pe ulei. Pentru confort sunt perfecte. Daca vrei un comportament sportiv monteaza amortizoare pe GAZ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!