Jump to content

Aparat De Presiune - Cu Apa


WRC
 Share

Postare recomandată

Salut. Pun cam 150 ml de spuma la 1 litru de apa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee daca se gaseste de cumparat Mjjc in tara?Din China vad ca dureaza din ce in ce mai mult livrarea plus ca trebuie sa fac si un drum pana la vama!Deci as prefera sa dau un 130 lei daca as gasi in tara.Ati cumparat careva de pe olx?Vad ca in pozele anunturilor nu se vede daca sunt mjjc sau nu.Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,

Vreau sa imi cumpar un aparat de spalat cu presiune pentru masina si curte. Buget 900-1000 lei. Ce imi recomandati?

Asta? https://www.emag.ro/aparat-de-spalat-cu-presiune-karcher-k4-full-control-1-800-w-130-bar-420-l-h-13240000/pd/D52ZF3BBM/?ref=hdr-favorite_products

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din specificatii pare ok.

eu mai folosesc un K5 la garaj, spala ok. lancea variabila s-a stricat dupa 1 an. cea rotativa merge bine.

mi se pare o tampenie manerul ala digital.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, si eu ma gandesc la asta, ca nu stau sa ma uit in led-ul ala :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pentru masina un bosch vechi de cel pitin 10 ani, merge ok si acum. Nu trebuie lasate iarna afara, ramane apa in ele, ingheata, se dilata si sparge pompa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Nu stiu cum e la K5 dar eu am lancea respectiva pe K7 si nu stiu de ce vi se pare o prostie...

La K7 din acea lance poti regla presiunea apei...adica dai jetul mai tare sau mai incet...cand ai suprafete sensibile...

Cand esti pe modul detergent poti regla din lance debitul de apa...in felul acesta dand solutia mai concentrata sau mai chioara...

Ce e asa tampenie?

Iti zic din start ca nu poti spala masina doar cu aparatul...va trebui sa il folosesti pt prespalare sa dai grosul jos dupa care luata la..ce vrei tu...carpa/burete/perie...etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tampenie este ca au pus baterii si un display cand puteau sa lase doar lancea cu un selector rotativ in 3 puncte.

bine, si fara display si baterii functioneaza asa ca aia mi se pare ca e pusa sa ia ochii .

adica...tie la k7 iti modifica functionarea pompei sa regleze debitul de apa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR
11 minutes ago, Muale said:

adica...tie la k7 iti modifica functionarea pompei sa regleze debitul de apa?

Exact...la K5 nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are conexiune electrica intre pistol si aparat. Doar furtun de apa, cum sa modifice motorul (turatia probabil) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Glumesti nu?:))

Daca nu vezi fir inseamna ca nu se poate controla?:))

Pistolul comunica cu pompa prin wireless...se si aude pompa cand selectezi din pistol cum se regleaza...

 

20190528_162312.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu m-am gandit la asta :huh:

Acum vad ca la K7 are taste +/- . K5 nu are asa ceva si pictogramele se aprind dupa cum rotesti de varf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Inseamna ca nu este acelasi pistol...

Si probabil de asta si diferenta de bani...K7 e mai mult de dublu ca bani...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
SHARANMAN2018

Salut,

Chiar dacă nu sa mai postat nimic de prin 2019 pe acest topic vreau să fac și eu o întrebare legată de aparatele de spălat cu presiune BOSCH Profesional .

Folosește cineva tipul ăsta de aparat :

 

Bosch Profesional GHP 5-75X

 

Mă interesează mai mult să știu dacă chiar face acei 140 bari presiune de lucru pentru că tot ei au unul DUBLU CA PRET FATA DE ASTA care spun că face 150 bari presiune de lucru și presiunea maximă este de 160 bari (iar ăsta zice că face presiune maxima 185 bari) ?

Momentan folosesc un Karcher K3.500 dar parcă nu mai face presiune așa cum o făcea când era nou (e bătrân săracul / are mai bine de 10 ani totuși) și mă gândesc să-l iau pe ăsta BOSCH pentru că e din gama Profesională și e si mai ieftin ca un K7 FULL CONTROL .

 

Aștept păreri.

Mulțumesc .

Bosch Professional GHP 5-75X-1.jpg

Bosch Professional GHP 5-75X-2.jpg

Modificat de SHARANMAN2018
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vad ca are manometru pe el, deci poti vedea presiunea de lucru.

atentie ca in descriere este mentionata presiunea maxima 140, cea de lucru este mai jos putin.

depinde pt ce il folosesti, la spalat masina este suficient si unul cu 100 bar, daca ai un debit de apa bun.

 

arunca un ochi si la ANNOVI REVERBERI AR4.0DTS

de restul de bani iei spuma, bidon spumare si alte accesorii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Specificatiile de la Dedeman sunt pe langa, de fapt aparatul are presiune maxima 185bari si presiune de lucru 140bari.

In primul rand este de apreciat ca precizeaza presiune de lucru, al doilea este foarte buna.

Debitul de 560l/h este si el foarte bun.

Pe hartie suna foarte bine. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SHARANMAN2018

@toni da tocmai de asta am întrebat aici .

Că pe hârtie totul arată foarte bine dar REVIEW-ri cam lipsă .

Singurul lucru pe care l-am găsit este că aparatele BOSCH sunt făcute în Italia și nu prin China .

 

@Muale tu ai aparatul ăsta care mi l-ai recomandat ?

Unde este făcut ( la ei în Italia sau în China ) ?

Modificat de SHARANMAN2018
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu il am, am ceva mai slab.

ti-am recomandat doar ceva mai ieftin cu specificatii mai bune. si producatorul are vechime in productia de pompe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Sunt mulțumit de Bosch-ul GHP 5-75X .

Pe manometru PRESIUNEA indicata este la peste 1/2 din zona MAXIMA . 

325296933_BOSCHGHP5-75X.thumb.jpg.74dd808cd5325f00fd94979da9e6b4ee.jpg

Iar eu sincer va zic ca daca dai pompa la maxim nu poți tine lancea cu o singura mana .

Vedem in timp ce si cum se comporta .

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!