Jump to content

VW Corrado - Euro sau Non-euro?


manatee
 Share

Postare recomandată

Vreau sa imi iau un corrado si nu cred ca o sa gasesc peste 3 luni cand o sa fac rost de bani unul de vanzare , in special G60.

Ma bate gandul sa imi aduc unul din afara si sa il inmatriculez.Acum ideea e ca vreau sa stiu cat o sa ma duca taxa de prima inmatriculare pe el. Undeva in 5000 pt G60 si 8000 pentru VR6.Asta daca sunt Non euro.Acum eu nu stiu sigur daca pe corrado exista euro 1 sau 2 poate ajung mai bine cu banii.Daca are cineva de vanzare un corrado sunt dispus pana la 6000 euro fara discutii daca masina este INTRETINUTA .Nu ma astept sa fie fenomenala!!!!!

Multumesc pentru raspunsuri anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

daca nu ma inshel e euro 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corrado G60 e Euro 1 sigur.

Din cate am aflat eu, doar la modelele de la sfarsitul productiei este Euro2, adica 16V si VR6 incepand cu anul 1994, dar nu bag mana in foc ca e asa 100%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

salut!din cate stiu eu G60-ul e non euro iar VR6-ul e sigur 100% euro 2.....dupa '92 in sus toate modelele au euro 2

post-17782-1194186458_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Corradoul meu este 11/1991 si este Euro2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

al meu este din 10/1992 si este tot Euro2 (2.0 16V, motor cu codul 9A). ca sa afli ce euro este: ceri neamtului o copie a briefului sa ti-o trimita prin fax, si sa-ti spuna codul motorului, dupa care mergi la RAR si intrebi. Si o sa-ti zica exact unde se incadreaza. Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

si eu vreau sa iau un corrado g60 de afara si trebuie sa stiu neaparat ce euro are,mai exact trebuie sa fie euro 1 ca sa imi convina,nu am cum sa ma duc la rar sa ma interesez,daca stiti sigur as aprecia sa-mi ziceti ,mai ales cei care au corrado g60 din 89 90 91,ms mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al meu e incadrat la non euro dar a avut ceva catalizator... Exista G60 cu euro2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da Corradoul meu G60 Jet este Euro 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Cea mai frumoasa masina. Am avut un g60 si e f tare . Suspensie motor , tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
da Corradoul meu G60 Jet este Euro 2

intersant :) la unii o incadreaza ca si non-euro din 91.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

G60 este euro 1 100% are un prieten ... super masina oricum arata foarte frumos .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

eu cred ca treaba asta cu "norma de poluare" conteaza f.mult si de masina. daca are gaze... sau nu.

tin sa cred ca marea majoritatea masinilor din Germania... fac ITP-ul mult mai lejer.. + de asta acolo service'urile sunt service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!