horia2005

Distributie Vw Touran

80 postări în acest subiect de discuţie

On 6/28/2016 at 8:16 AM, Bernat Gyorgy said:

Buna ziua. Am cumparat din germania un vw touran, an fabricatie 2004, motorizare 1.9TDI, 6 trepte, 105CP, km parcusi 224900. Luni vreau sa o duc la revizie. Vreau sa fac o revizie majora(kit distributie, filtre, ulei). Ce altceva imi mai recomandati sa mai schimb avand in vedere ca are destui km? Va rog sa detaliati  putin ce contine un kit de distributie.

Multumesc,

Salut! In principiu la km astia ar cam trebui sa te astepti sa cada kit-ul de ambreiaj (~3000 ron), apoi ar trebui sa verifici bucsele..amortizoarele... cat despre kit-ul de distributie..ai popa de apa..curea,intinzatoare..

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua. Am cumparat Vw Touran, an fabricatie 2006, motorizare 1.6 FSI, 6 trepte, 116CP, km parcusi 153.000.

Stiu ca distributia la acest motor este pe lant.Km afisati nu sunt reali mai mult ca sigur.In cartea service ultima revizie a fost in 2013.As vrea sa o schimb pentru linistea mea.

Aveti idee la ce pret se ridica aceasta operatiune(piese +manopera)?

0

Link către postare

Publicat (modificat)

Cam cat merge o distributie? Poti merge cu masina 80000 km, sau  riști. Ce mă sfătuiți să schimb doar cureaua sau tot chitul......, deoarece masina am scos-o la vanzare; dar mi-e cam teamă să nu se rupă cureaua, că am peste 70000 km făcuți. Unii zic să o las așa, că cel care o va lua, va schimba distributia oricum. N-aș vrea să am surprize. Vă mulțumesc.

Modificat de Grigore Mar
0

Link către postare

Corect ar fi sa informezi cumparatorul si decide el ce/cum.De obicei se schimba dupa achizitie pentru siguranta.

0

Link către postare

Publicat (modificat)

Așa gândesc și eu, dar n-aș vrea să am surprize înainte să o dau...

Modificat de Grigore Mar
0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.