cosmin_lille

Recensamant Jetta

Jetta V sondaj   462 voturi

1. 1. 1. Motorizari

• 1.6 I 102 CV
      87
    • 1.6 I 115 CV FSI
      11
    • 1.4 I 122 CV TSI
      18
    • 1.4 I 140 CV TSI
      19
    • 1.4 I 170 CV TSI
      7
    • 2.0 I 200 CV FSI
      4
    • 1.9 TDI 105 CV
      172
    • 1.9 TDI 105 CV DPF
      45
    • 2.0 TDI 136 CV
      4
    • 2.0 TDI 136 CV DPF
      1
    • 2.0 TDI 140 CV
      50
    • 2.0 TDI 140 CV DPF
      17
    • 1.6 TDI 105 CV
      27
  2. 2. 2. Versiuni

• Trendline
      115
    • Comfortline
      271
    • Sportline
      49
    • versiuni speciale (B2B, Comfortline business, Trendline busines, Sportline business,...)
      27

Conectaţi-vă ori înregistraţi-vă pentru a vota în acest sondaj.

322 postări în acest subiect de discuţie

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

felicitari, o sa fi multumit! da-ne mai multe detalii, pret, dotari, jante etc :)

0

Link către postare

1.9 CL, WR2, RCD 300 cu 8 boxe + culoare metalizat

0

Link către postare

Salut! sunt nou pe forum. Am comandat o Jetta pentru sotia mea, 14 170cp confortline.

Am vazut ca mai are cineva una cu aceasta motorizare. Cum este motorul asta?

Eu nu prea stiu nimic de motor. L-am ales pentru ca era pe benzina si avea un consum,pret decent.

0

Link către postare

Nu stiu ce vrei sa stii despre motor, cel putin eu, personal, sunt foarte multumit de el. Ca orice FSI (caci si TSI-ul provine tot dintr-un FSI) trebuie sa ai grija la ce benzina bagi in rezervor. Trebuie sa fie benzina de 98 (sau mai sus) si de calitate buna.

0

Link către postare

Ma intereseaza daca se simte ca e motor de litraj mic, sau nu. Momentan am motor de 2l 140 cp. Trebuie sa urci in ture cu el ca sa simti ca trage, sau trage si la turatii mici? Ma intereseaza si cum e etajata cutia. trebuie sa sa schimbi treptele des, sau sunt mai lungi?

Modificat de Lecus
0

Link către postare

Am DSG, asa ca nu-ti pot da informatii despre etajarea cutiei.

0

Link către postare

weekend-ul asta imi iau si eu Jetta din Rm.Valcea, 2.0 140 CP si am si eu o intrebare!Cum arata jantele toronto? are cineva o poza?

0

Link către postare

Daca nu ma insel, cred ca sunt astea:

jantemu6.th.jpg

0

Link către postare

Gresit!

Astea sunt Toronto:

post-9793-1182282091_thumb.jpg

post-9793-1182281922_thumb.jpg

0

Link către postare

Merci,oricum arata bine si alea si alea asa ca abia astept sa vad masina si sa fac o tura cu ea:D:X

0

Link către postare

Jantele din poza postata de cda sunt de pe R32.

0

Link către postare

Am luat masina de luni. Prima impresie e chiar foarte foarte buna. De motor sunt multumit, de spatiu la fel si optiunile care le am imi sunt suficiente. O singura nemultumire am, din cand in cand mai vine cate un greieras sa-mi cante cate ceva prin bord. :offtopic:

Pun si poze, dar momentan sunt la serviciu acum si nu am apartu la mine

0

Link către postare

Am luat si eu masina sambata!Motorul e fantastic!!Nu doar odata am avut impresia ca fuge de sub mine:)) Cu siguranta e punctul forte al masinii si sincer nu m-am mai urcat pana acum intr-o masina sa aiba asemenea forta la demaraj!Sunt extrem de incantat,o sa pun si eu poze in curand!p.s. jantele sunt cele postate de cosmin :)

0

Link către postare

Cum se foloseste "frigiderul" ala din bord? Am vazut ca are o rotita acolo in interior dar nu ma prind cum functioneaza :(

0

Link către postare

Vezi ca rotita aia are o gaurica. Si cand gaurica aia e pe gaura......baga aer rece.

Completez si eu cu ceva. jorJETTA mea e TL si nu merge nici sa o bati faza cu oglinzile( sa coboare oglinda din dreapta la mersul inapoi). Am BC Plus, am citit pe forum, dar nu-si dadea cu parerea niciun posesor de Jetta. Am fost azi la dealer, Serpico Craiova, si gagica nu stia nimic. Am mers si ne-am uitat la Golful pt test-drive si nici la el nu merge. Cum e pana la urma cu aceasta optiune?

0

Link către postare

O sa incerc si eu maine la a mea sa vad daca merge!in carte scrie ca da,dar nu am testat pana acum!nu am prea avut tp sa iau functiile la rand, si sunt multe inca de descoperit! daca reusesc iti spun si tie!merci de raspuns! :D :D

0

Link către postare
Completez si eu cu ceva. jorJETTA mea e TL si nu merge nici sa o bati faza cu oglinzile( sa coboare oglinda din dreapta la mersul inapoi). Am BC Plus, am citit pe forum, dar nu-si dadea cu parerea niciun posesor de Jetta. Am fost azi la dealer, Serpico Craiova, si gagica nu stia nimic. Am mers si ne-am uitat la Golful pt test-drive si nici la el nu merge. Cum e pana la urma cu aceasta optiune?

Din ce am inteles trebuie sa ai optiunea cu oglinzi rabatabile electric,si sa ai butonul de reglare oglinzi pe pozitia R cand dai cu spatele!Daca ai astea si tot nu merge,alta solutie nu mai am:)) Daca aflii sa-mi spui si mie cum ai facut!

0

Link către postare

ca sa mearga faza cu oglinda rabatabila dreapta cuplata cu treapta de marche arriere:

a) se comuta pe pozitia R butonul de reglaj

B) se intra in treapta de viteza marcje arriere si apoi se regleaza manual pozitia voita pt mersul inapoi (prima data tu esti cel care regleaza chestia asta) Specific ca nu ai voie sa scoti din viteza inainte de a face reglajul, atfel nu va merge.

c) se procedeaza la mersul inapoi

d) in momentul in care vei lua contactul vei vedea ca oglinda revine singura la pozitia avuta inainte de a face marche arriere

e) la urmatoarea ocazie cu care vei face marche arriere vei vedea ca nu mai e nevoie sa reglezi nimic, oglinda va cobora singura in acelesi moment in care bagi in viteza.

bafta!

0

Link către postare

Nu reusesc sa fac sa coboare oglinda dreapta si sincer ma cam scoate din sarite lucrul asta

0

Link către postare

Dar ai reglat-o intai pe pozitia dorita? ca singura nu o sa coboare niciodata...

0

Link către postare

imi merge si mie mersi cosmin

0

Link către postare

De reglat am reglat-o. Altceva mi se pare ciudat. De ce nu am in meniu de la BC+ chestia aia cu mirror down? :icon_cool:

0

Link către postare

Pai daca nu ai in meniu functia de Mirror Down inseamna ca nu ai optiunea Memory la oglinzi.

0

Link către postare

Jetta 1.6, Comfortline, culoare wheatbeige metallic, Alarma antifurt "Plus" si scut metalic. Culoare tapiterie: bej.

0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.