cosmin_lille

Recensamant Jetta

Jetta V sondaj   458 voturi

1. 1. 1. Motorizari

• 1.6 I 102 CV
      87
    • 1.6 I 115 CV FSI
      11
    • 1.4 I 122 CV TSI
      18
    • 1.4 I 140 CV TSI
      17
    • 1.4 I 170 CV TSI
      7
    • 2.0 I 200 CV FSI
      4
    • 1.9 TDI 105 CV
      170
    • 1.9 TDI 105 CV DPF
      45
    • 2.0 TDI 136 CV
      4
    • 2.0 TDI 136 CV DPF
      1
    • 2.0 TDI 140 CV
      50
    • 2.0 TDI 140 CV DPF
      17
    • 1.6 TDI 105 CV
      27
  2. 2. 2. Versiuni

• Trendline
      113
    • Comfortline
      270
    • Sportline
      48
    • versiuni speciale (B2B, Comfortline business, Trendline busines, Sportline business,...)
      27

Conectaţi-vă ori înregistraţi-vă pentru a vota în acest sondaj.

322 postări în acest subiect de discuţie

Lansez acest sondaj strict cu privire la motorizari si versiunile disponibile momentan, cu rugamintea insa (desi nu suntem pt moment prea multi posesori de Jetta) ca pe langa votul necesar incadrarii intr-una din categorii sa facem fiecare si o scurta descriere a diverselor optiuni sau alte echipamente care ofera originalitate masinii respective. Spor la treaba si astept cu nerabdare rezultatele!

Amicalement,

Modificat de dudu
0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

si cu ocazia lansarii poll-ului sparg eu gheata:

B2BLine, livrata ianuarie 2007, motor 2.0 TDI 140 fara filtru particule, cutie 6.

Optiuni: a)pack confort : senzor presiune pneu, retrovizor dreapta cuplat cu marche-arrière si captor obstacole spate B) scaune, bancheta si partea de tapiterie usi imbracate in piele (fara volan si levier frana). c) pack GPS Monochrome: vopsea metal (negru perlat), clima bi-zone, alarma perim+ volum cu detectie remorcare, gps monocrom, jante Toronto, priza 230 in spatele acudoarului (cotierei) central, auto-radio-CD compatibil MP3 .

Detalii si poze se mai gasesc aici http://vwforum.ro/index.php?showtopic=23224

0

Link către postare

am votat si eu cu masina mea

vw jetta 2007 confortline cu ceva pachete optionale, 1.9tdi

0

Link către postare

Versiune de baza Trendline pe care am mai pus cotiera, alarma, climatronic "bi-zonal", RDC300 cu 8 incinte acustice si... cam atat.

Cat de curand am sa incerc montarea aftermarket a tempomatului si a proiectoarelor.

@cosmin lille "auto-radio-CD compatibil MP3" - e venit de la VW sau ai adaugat ceva ulterior ?

Modificat de gordonFreeman
0

Link către postare

Exista optional RCD 300 cu mp3 sau RCD 500 cu mp3.

0

Link către postare

Ei, asta nu o stiam. Parca nici in catalogul de accesorii originale de la dealer nu am vazut rcd300 cu MP3 dar ce-i drept nici nu m-am uitat cu atentie ca m-au orbit rapid preturile.

O sa investighez mai atent... suna tentant.

Tnks pentru clarificare.

0

Link către postare

Jetta 1.6, 102 C.P. Comfortline, culoare negru perla efect, climatronic bi-zonal, alarma cu senzor de perimetru, RCD 300 si 10 incinte acustice, scaune fata incalzite, cotiera cu compartiment racit,volan multifunctional imbracat in piele , maneta schimbator de viteze imbracata in piele, spalator faruri, duze spalator parbriz incalzite, interior bej si cam asta e tot ce se putea pune pe ea inainte de 01 ian 2007 :P

Doar RCD 500 are MP 3 si magazie CD.

Modificat de Dany06
0

Link către postare

Am votat cu Jetta Trendline 1,9 TDI fara FP.

Decembrie 2006.

Optionale :

- Climatronic

- Cotiera centrala

- Toate geamurile electrice

0

Link către postare

nici un GLI?????? :huh: nici macar in poll???

0

Link către postare

Scuze tazzz dar modelul nefiind deocamdata comercializat in europa...Dat fiind cu siguranta nr. f mic de viitori posesori ma gandesc oricum ca se poate incadra la "alte modele". Amicalement,

0

Link către postare

Daca sunt posesori de Jetta GLI va rog sa ma contactati si voi modifica poll-ul adaugand si aceasta versiune.

0

Link către postare

La cate voturi s-au strans momentan (7) cred ca va trebui sa mai astepti ceva pana sa adaugi si GLI -ul...

0

Link către postare

vw jetta 2007 sportline 2.0 TDI 140 CP , culoare blu carbon, jante grand prix 17'', climatronic, magazie 6 cd, 10 boxe, geamurile electrice, oglinzi electrice, scaune incalzite, 6 airbag, de fapt are toate optiunile posibile pe un sportline.

0

Link către postare

Felicitari pentru achizitia facuta si multi, multi Km fara necazuri!

0

Link către postare

Cred ca s-au vindut deja vreo 500 de Jetta in Romania.

Multi dintre posesori au folosit si acest site in luarea deciziei de cumparare.

Cu toate astea, vad doar 10 masini in sondajul asta.

Interesant de stiut care sint motivele?!

Ce profil mediu are o persoana care este activa pe un asemenea site?

0

Link către postare

Ca si numar de Jetta vandute stam foarte bine in Ro, cred ca ii batem si pe francezi :vaidecapulmeu: . In ceea ce priveste profilul mediu al unei persoane active eu inclin sa cred ca varsta medie ar trebui sa fie undeva intre 25-30 ani, o parte din ei casatoriti, cu copii nu foarte mari (sub 5 ani, unul sau 2). Mai mult putem afla eventual daca toti posesorii de Jetta de pe forum vor avea bunavointa de a scrie cate ceva despre ei. Si daca tot fac propuneri atunci incep eu:

Cosmin, casatorit, 30 ani, fara copii. Utilizez internet zilnic insa nu prea imi sta in obisnuinta sa postez des pe forumuri desi consult cu regularitate mesajele din topicurile ce prezinta importanta pt mine.

De ce am luat Jetta: la aceeasi motorizare un passat costa inca vreo 3 mii euro (cu aceleasi optiuni) si in plus Jetta are portbagaj mare. Acuma cat de util e portbagaju, in cei 4200 km facuti de la sfarsitul lui ianuarie nu am apucat sa testez decat odata, fiind plecat pana la bruxelles sa iau 2 persoane venite din Romania, au intrat cele 3 jante (valize) mari (si restul ghiozdanelor, plasutelor, etc.) fara probleme inauntru. Primul test veritabil pt bagajele mele va fi in cateva zile, cum plec in vacanta o sa car cu siguranta o serie de chestii inutile sau nu neaparat necesare, ocazie cu care voi putea compara fata de ce plasam odata in Laguna pe care o aveam inainte. Un lucur e sigur, cand ma voi muta data viitoare atunci cu siguranta nu voi putea transporta frigider sau alte chestii care intrau intr-o masina cu hayon, insa "distractia costa", e un risc pe care mi l-am asumat la cumpararea masinii.

P.S. Am scris cele 3 g-e-n-t-i (scriu cu [cenzurat] pt ca in post cuvantul a fost transformat in "jante")

0

Link către postare

salutare, sunt FLORIN , 29 de ani, necasatorit inca, tulcean de origine, stabilit in VIAREGGIO, ITALIA. si eu folosesc zilnic internetul, in general stau pe forumuri, sau citesc ziarele.

Cu JETTA a fost dragoste la prima vedere, pt ca mersesem la dealer pt a vedea cum este AUDI A3. insa cum am intrat mi-a iesit in evidenta masina mea, pe care dupa cateva zile am si achizitionat-o. mi-a placut pt ca in ea am vazut eleganta, sport si clasa.

0

Link către postare

Publicat (modificat)

Am comandat si eu o Jetta Comfortline 2.0TDI 140CP, bluegraphit pearlefect, jante aliaj Toronto, Cdchanger cu MP3 RCD 500, 10 incinte acustice, pachet wr2 (Volan multifunctional din piele in 3 spite, reglaj manual pe inaltime pentru scaunele din fata, bancheta spate rabatabila asimetric, sac de ski, scaune fata incalzite separat, levier schimbator de viteze si maneta frana de mana imbracate in piele, computer de bord "Plus", instalatie spalare faruri, aer conditionat "Climatronic", duze spalare parbriz). cica ar trebui sa vina in maxim o luna..... sunt in fibrilatie pana atunci ;)

Modificat de SaDiG
0

Link către postare

Felicitari pt alegerea facuta si asteptare (cum spui tu, fibrilatie) usoara! O luna e chiar putin, daca masina exista pe undeva prin vreun garaj in Europa e OK, daca insa trebuie sa astepti dupa ea ca sa vina din Mexic, ai pt 4 luni de asteptare lejer. Instalati spalare faruri ai pus-o pt ca voiai tu sau ai luat si farurile Xenon, caz in care devine obligatorie?

0

Link către postare

felicitari, ne inmultim. se stie cate Jetta au fost vandute pana acum in Romania?

0

Link către postare
Instalati spalare faruri ai pus-o pt ca voiai tu sau ai luat si farurile Xenon, caz in care devine obligatorie?

instalatia de spalare faruri era inclusa in pachetul wr2 (nu am luat xenoane)

0

Link către postare

Am si eu o Jetta 1.9 TDI 105 CP , e super si sunt incantat de alegere , insa am avut un accident cu ea din pacate. Am un post la Golf&Jetta , poate imi spuneti parerea voastra! Salut

0

Link către postare

Poate ne dai mai multe detalii legate de masina, de modul in care s-a comportat pana la accident, eventual poti face si un topic in "Masina mea" unde pui si ceva poze.

0

Link către postare

VW JETTA 1.9TDI, climatronic, cotiera, oglinzi+duze incalzite RCD 300 cu 8 incinte acustice, proiectoare, rosu spicy metalizat, compuetr de bord plus, geamuri electrice. E in show-room, astept din ora in ora sa se aprobe leasingu :))

0

Link către postare

Sa o folosesti sanatos. Sa pui si niste poze, inca nu am vazut una rosie pana acum.

0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.