Jump to content

Euro Tehno Grup


cristy_snacks
 Share

Postare recomandată

Vreau sa aud parerile voastre despre acest dealer. Mie unul mi s-a parut ok.
In perioada asta am vazut ca au o oferta parca...la orice masina cumparata de la ei primesti o navigatie laugh.gif

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Parca mai intalnisem un nemultumit de ETG pe paginile forumului.... pe aici se pare ca nu prea a postat!

La inceput a fost super (septembrie anul acesta) , astazi m-au cam dezamagit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Personal nu am apelat la ei dar tatal meu s-a dus cu un GolfIV la service din cauza variatiei puternice a turatiei la relanti si a opririi motorului in trafic. Au gasit orice altceva dar nu clapeta de acceleratie. Noroc ca la insistentele mele au curatat-o si masina a iesit bine mersi in 15 minute dupa ce statuse o zi fara sanse de a pleca de acolo fara cateva milioane din buzunar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Trebuie sa judecam fiecare situatie in parte sau per general?

Niciodata nu pot fi toti multumiti, asta este viata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
  • Administrator

Vineri 15.08.2008, in timp ce ma deplasam pe autostrada Bucuresti-Pitesti, am simtit ca masina nu mai tragea si scotea mult fum. Dupa ce am oprit si am ridicat capota la o benzinarie, mi-am dat seama ca se desfacuse furtunul de la intercooler.

Am decis sa merg usor pana la dealerul vw din Pitesti, pt rezolvarea problemei, mai ales ca nu era o defectiune foare grava.

Ajuns la Euro Tehno Grup am fost indrumat la consilierul service Anutescu Marian, caruia i-am explcat problema, i-am explicat ca sunt in tranzit, s-a uitat la masina si mi-a spus sa astept pt ca era pauza de masa.

Am asteptat aprox 45 min, dupa care dl.Anutescu Marian mi-a spus ca nu se poate repara masina in reprezentanta dar ma trimite la un service din Pitesti unde a si telefonat in prezenta mea. La telefon a explicat celui de la celalalt capat, ce trebuie facut si cat de simpla este reparatia.

Nu am spus nimic, l-am ascultat si dupa ce mi-a indicat unde gasesc service-ul respectiv am iesit afara. In acest timp in showroom aparuse un domn mai in varsta si care dupa dialogurile purtate cu angajatii, mi-am dat seama ca era patronul.

Intrucat am considerat ca nu este bine sa duc masina intr-un service de cartier, unde habar nu au ce trebuie facut, m-am adresat patronului si i-am explicat tot. Acesta l-a chemat pe dl. consilier, spunand sa bage masina imediat in service si sa nu mai trimita clientii la alte service-uri.

In aprox 15 minute masina a fost gata, dupa ce un mecanic mi-a demontat farul din dreapta si mi-a prins colierul si siguranta furtunului.

Pt aceste operatii am platit 170 ron.

Multumesc dl.Balinga Ion datorita caruia mi-a fost rezolvata problema!

Pacat ca in acest service lucreaza oameni precum dl. consilier service Anutescu Marian, care a dovedit o lipsa de profesionalism!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi se pare mult pt ce au facut sincer ..., stai calm ca peste tot e asa de rau, peste tot zic unii ca mai bine te duci colo ca aici stai mult si e scump si am eu un prieten...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Foarte tare povestea.. consilierul ala avea aranjamente cu service-ul respectiv si isi lua spaga pentru fiecare client trimis, practic ii trimitea la concurenta.. Banuiesc ca daca cel cu care ai vorbit ulterior era intr-adevar patronul, consilierul ala nu mai lucreaza la VW :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

consilierul de service inca lucreaza la ei ... nu s-a schimbat nimic ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l-am cunoscut si eu pe acest domn si intr-adevar e putin dubios

dar pana acum am fost foarte multumit de service, mai ales de cand s-au impartit in Audi si VW.

foarte tare povestea.. ma mir ca inca mai lucreaza acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai sa scriu si eu opiniile mele dupa cea de-a doua revizie facuta la ETG cea de 30 K Km : programat si totul ok ( programarea a fost facuta tot la d-l Anutescu Marian ) am venit sa predau masina, omu foarte dragut mi- a explicat tot si apoi am plecat ca nu avea rost sa astept ca dura mai mult . Exact dupa cele 2 ore m-a sunat ca e gata si mi- a spus si suma de plata .

Dupa ce am terminat munca pe la 17:00 merg si ajungand acolo super aglomerat omu venisera multi clienti asa ca eu am stat linistit am asteptat sa se elibereze ca trebuie sa fim oameni si sa intelegem ca e stresant sa lucri cu 20 de clienti pe cap care fiecare vor repede, bine si ieftin si dupa 30-40 minute am mers la el ca se mai eliberase si am luat factura, am platit si am plecat .

Cat am asteptat ca nu ma grabeam am analizat omul Anutescu Marian si pot spune ca este OK in peste 90% din cazuri a fost super amabil cu clientii ba chiar cu o baba cu un Passat care tot facea figuri ca e scump si ca nu e multumita ca trebuia sa vina sa gaseasca totul gata, eventual si masina spalata peste tot si cu un gigolo in ea nu a reusit sa se inteleaga dar femeia era plina de "basini" ca e patroana si timpul ei este pretios dar nu se uita ca omu nu a stat o secunda ...

Una peste alta eu le dau celor din ETG nota 9,60 cu o singura rezerva - faptul ca permit unor clienti mai vechi sau cunostinte sa vina sa intre si sa deranjeze ordinea de primire a clientilor dar comparativ cu PBN de unde am luat 3 masini noi si am facut vreo 5-6 revizii sunt cu mult inainte .

Asadar experientele noastre sunt foarte subiective ( vezi descrierea colegului last ) si nu trebuie sa judecam oamenii numai dupa o singura reactie de moment .

Modificat de rfh
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista posibilitatea ca in acel moment sa fi fost ocupat tot service-ul si sa prefere sa va recomande sa mergeti in alta parte. In special datorita faptului ca operatiunea in sine nu presupune foarte multe cunostinte.

Dealtfel si noi recomandam de multe ori alte service-uri in anumite probleme.

Cred ca important este sa-ti poti rezolva problema eficient (rapid/ieftin/calitativ). Mult mai putin important este unde !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Din Pitesti de unde cumpar si eu niste bucse OEM? Gasesc cumva la EuroTechnoGrup?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Euro Tehno Group e singurul service autorizat VW in Arges. Mergi la ei si comanda acele bucse, daca nu le au pe stoc vei putea sa le ridici in 5 zile lucratoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Domnul Balinga e chiar patronul de la ETG,daca aveti probleme cu service-ul nu ezitati sa faceti reclamatii la dansul sau la fiul dansului care e director adjunct si anume d-nul Costin Balinga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Sal.As vrea sa cumpar si eu un leon fr 2.0 tfsi de la ETG cu 45000 km din 2007.Ce zice merita pret masina 13900 e.Masina a avut decat un singur proprietar dar acesta este din Targoviste.Intrebare:De ce crede-ti ca a aduso sa o vanda la Pitesti ?Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

De ceva vreme ETG au mai deschis o "reprezentanta" la Targoviste, acolo nu au WeltAuto, in concluzie.... la Pitesti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut tuturor ! Am cumparat saptamana trecuta un autoturism nou VW Polo de la ETG,desi locuiesc in Bucuresti,am apelat la cei de la ETG Pitesti si nu regret nici un moment.Masina era pe stoc,insa la Targoviste,vreau sa va spun ca joi am platit-o iar sambata am luat-o,ceea ce este mai greu pentru unii dealeri...... in sfarsit,ca idee la revizii o sa merg tot la ETG,consider ca iti acorda mai multa atentie si te trateaza cu mai mult respect decat altii ( se stiu ei care ....! )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!