Jump to content

Intersectii Supravegheate Video


DragosR
 Share

Postare recomandată

Au venit pe mail:

- Piata Victoriei

- Bd. Iancu de Hunedoara - Str. Roma;

- Bd. Iancu de Hunedoara - Calea Dorobantilor

- Sos. Stefan cel Mare - Calea Floreasca;

- Sos. Stefan cel Mare - Str. Barbu Vacarescu;

- Sos. Stefan cel Mare - Str. V. Lascar;

- Sos. Stefan cel Mare - Str. Grozovici ;

- Sos. Stefan cel Mare - Str. Lizeanu;

- Sos. Stefan cel Mare - Calea Mosilor (Obor)

- Sos. Mihai Bravu - Bd. Ferdinand I

- Bd. Ferdinand I - Str. Ritmului

- Sos. Mihai Bravu - Sos. Iancului (Piata Iancului);

- Sos. Mihai Bravu - Str. Vatra Luminoasa;

- Sos. Mihai Bravu - Bd. Basarabia (Piata Hurmuzachi);

- Sos. Mihai Bravu - Str. Baba Novac;

- Sos. Mihai Bravu - Bd. Camil Ressu;

- Sos. Mihai Bravu - Calea Vitan;

- Sos. Mihai Bravu - Splaiul Unirii;

- Sos. Mihai Bravu - Calea Vacaresti

- Calea Vacaresti - Sos. Oltenitei (Piata Sudului)

- Sos. Oltenitei - Sos. Berceni,

- Sos. Oltenitei - Bd. Ctin. Brancoveanu;

- Sos. Oltenitei - Sos. Giurgiului

- Calea Serban Voda - Sos. Viilor

- Sos. Viilor - Str. C. Istrati;

- Sos. Viilor - Str. Fabrica de Chibrituri;

- Sos. Viilor - Str. Odoarei;

- Str. Odoarei - Bd. T. Vladimirescu (Piata Chirigiu)

- Bd. T. Vladimirescu - Calea 13 Septembrie (Piata Jose Rizal)

- Calea 13 Septembrie - Str. Progresului

- Sos. Panduri - Str. F. Rainer;

- Sos. Panduri - Str. D. Bagdasar

- Bd. Timisoara - Str. Progresului - Bd. Geniului

- Bd. Vasile Milea - Bd. Timisoara;

- Bd. Vasile Milea - Bd Iuliu Maniu

- Sos. Cotroceni - Bd. Geniului

- Bd. Vasile Milea - Sos. Grozavesti;

- Bd. Vasile Milea - Sos. Orhideelor (Podul Grozavesti)

- Sos. Orhideelor - Calea Giulesti

- Calea Plevnei - Calea Giulesti

- Sos. Orhideelor - Calea Plevnei

- Sos. Nicolae Titulescu - Calea Grivitei (Statia de metrou Basarab);

- Sos. Nicolae Titulescu - Bd. Alex. Ioan Cuza;

- Sos. Nicolae Titulescu - Bd. Banu Manta;

- Sos. Nicolae Titulescu - Str. Maltopol;

- Sos. Nicolae Titulescu - Str. Iacob Felix

- Sos. Buc. Ploiesti - Aero. Baneasa;

- Sos. Buc. Ploiesti - Bd. Aerogarii;

- Sos. Buc. Ploiesti - Str. Elena Vacarescu

- Piata Presei Libere

- Piata Arcul de Triumf

- Sos. Kiseleff - Str. Ion Mincu

- Bd. Lascar Catargiu - Str. Gh. Manu;

- Bd. Lascar Catargiu - Bd. Dacia (Piata Romana)

- Bd. Dacia - Calea Dorobantilor

- Bd. Magheru - Str. George Enescu;

- Bd. Magheru - Str. Tache Ionescu;

- Bd. Magheru - Str. C.A. Rosetti

- Str. C.A. Rosetti - Str. Dionisie Lupu

- Bd. Balcescu - Str. Dem. I. Dobrescu;

- Bd. Balcescu - Str. Batistei

- Piata Universitatii

- Bd. I.C. Bratianu - Str. Coltei;

- Bd. I.C. Bratianu - Bd. Corneliu Coposu (Piata Unirii);

- Bd. I.C. Bratianu - Bd Unirii;

- Bd. I.C. Bratianu - Splaiul Unirii

- Bd. Dimitrie Cantemir - Bd. Marasesti;

- Bd. Dimitrie Cantemir - Bd. Tineretului

- Bd. C-tin Prezan - Bd. Aviatorilor (Piata Charles de Gaulle)

- Bd. Aviatorilor - Str. Ion Mincu

- Calea Victoriei - Str. Gh. Manu;

- Calea Victoriei - Bd. Dacia;

- Calea Victoriei - Calea Grivitei;

- Calea Victoriei - Str. Stirbei Voda;

- Calea Victoriei - Str. Ion Campineanu;

- Calea Victoriei - Bd. Regina Elisabeta

- Bd. Regina Elisabeta - Str. Academiei

- Piata Rosetti

- Bd. Carol I - Str. Armeneasca;

- Bd. Carol I - Calea Mosilor

- Bd. Pache Protopopescu - Str. Traian;

- Bd. Pache Protopopescu

- Str. Popa Nan ; Bd. Pache Protopopescu - Str. Matasari

- Splaiul Independentei - Bd. Eroilor

- Bd. Eroilor - Bd. Eroii Sanitari;

- Bd. Eroilor - Str. C. Davila

- Splaiul Independentei - Bd. Unirii

- Bd. Unirii - Bd. Mircea Voda

- Bd. Mircea Voda - Str. Sfanta Vineri

- Bd. Unirii - Str. Nerva Traian;

- Bd. Unirii - Str. L. Blaga

- Calea Victoriei - Splaiul Independentei (Podul Operetei)

- B.I.R. - Splaiul Independentei

- Str. Halelor - Splaiul Independentei

- Bd. Corneliu Coposu - Str. Sfanta Vineri;

- Bd. Corneliu Coposu - Bd. Mircea Voda

- Calea Calarasilor - Str. Mantuleasa

- Fantana Miorita

- Sos. Kiseleff - Capat tramvai 41;

- Sos. Kiseleff - Str. Strandului;

- Sos. Kiseleff - Str. Docentilor;

- Sos. Kiseleff - Str. Monetariei

- Bd. Dimitrie Cantemir - Str. Radulescu Drumea

- Calea Victoriei - Str. Mihai Moxa;

- Calea Victoriei - Str. George Enescu;

- Calea Victoriei - Str. C.A. Rosetti;

- Calea Victoriei - Str. Matei Millo

- Piata Pache Protopopescu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai sunt marile intersectii cam toate.Imbucurator zic eu.A venit timpul sa ne civilizam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ca pe timisoara e doar una si pe drumul taberei nu am vazut nimic :). Pe Mihai Bravu sunt camere dar mai bine ar amenda tare de tot niste pietoni ca sa se mai potoleasca idiotii ce trec pe oriunde(vezi in special pensionari imbecili).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai sunt marile intersectii cam toate.Imbucurator zic eu.A venit timpul sa ne civilizam.

sa vedem daca o sa te mai bucuri asa cand o situatie oricare va fi interpretata impotriva ta.

de exemplu te prinde un galben sau un pieton care a pus piciorul pe zebra si tu nu poti opri in conditii de siguranta.

am mai zis-o si alta data: sa se creeze fluiditate in trafic si apoi sa fim urmariti daca o incurcam.

de ce suntem masochisti si ne bucuram ca suntem vanati? de ce ne place sa fim un vanat sigur pe masa politistului tocmai pentru ca nu ni se accorda dreptul de a PUTEA respecta legea? de ce cand iesi afara din tara esti respectat ca sofer si aici la noi esti vinovat din start? are masina? pai sa plateasca! hm!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si totusi nu am vazut nicaieri lucrandu-se la montarea lor, desi mai este exact o saptamana pana la 01/03.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa se creeze fluiditate in trafic

?? Cine sa creeze? Figura cu "sa se faca fluiditate, si se facu fluiditate" nu cred ca tine :emthup:

Sa se apuce baietii in mod serios sa verifice ITP-uri si RAR-uri? Sa dispara harburile, camioanele si tot ce nu mai merita sa circule? Asta da, se poate :lol: :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Mihai Bravu sunt camere dar mai bine ar amenda tare de tot niste pietoni ca sa se mai potoleasca idiotii ce trec pe oriunde(vezi in special pensionari imbecili).

Daca ar avea si pietonii numar de inmatriculare si permis de pieton...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In lista n-am regasit libertatii cu unirii la p-ta constitutiei.

post-9107-1172072673_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[...]de exemplu te prinde un galben sau un pieton care a pus piciorul pe zebra si tu nu poti opri in conditii de siguranta.

am mai zis-o si alta data: sa se creeze fluiditate in trafic si apoi sa fim urmariti daca o incurcam.[...]

nu inteleg in ce fel fluiditatea traficului te fereste de a te prinde un galben sau sa nu mai poti opri in conditii de siguranta cand pune pietonul piciorul jos.

sunt de acord cu instalarea camerelor. din partea mea sa fie la fiecare colt de strada.

nu sunt de acord cu ideea: incalcam legea pentru nu exista fluiditate.

de foarte multe ori nu exista fluiditate pentru ca unii incalca legea si dupa aceea se scuza: "ma grabeam domn'le". daca te grabesti, poti sa pleci mai devreme de acasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa vedem daca o sa te mai bucuri asa cand o situatie oricare va fi interpretata impotriva ta.

de exemplu te prinde un galben sau un pieton care a pus piciorul pe zebra si tu nu poti opri in conditii de siguranta.

am mai zis-o si alta data: sa se creeze fluiditate in trafic si apoi sa fim urmariti daca o incurcam.

de ce suntem masochisti si ne bucuram ca suntem vanati? de ce ne place sa fim un vanat sigur pe masa politistului tocmai pentru ca nu ni se accorda dreptul de a PUTEA respecta legea? de ce cand iesi afara din tara esti respectat ca sofer si aici la noi esti vinovat din start? are masina? pai sa plateasca! hm!

Fluiditatea in trafic o sa se creeze atunci cand romanul fudul de fel o sa-si dea seama ca e mai rentabil pentru nervii sai si pentru buzunar sa mearga cu metroul daca e nevoit sa taie orasul in doua in loc sa se tarasca cu masina prin tot orasul.O sa se creeze daca romanul stiind ca e filmat si ca vine facturica marisoara acasa nu mai intra in intersectia blocata pe zona hasurata si atunci boii ailalti reusesc sa treaca fara sa creeze un precedent care poate dura ore.Daca se stiu filmati poate totusi nu or sa mai depaseasca coloanele de la semafoare ca sa se ingramadeasca ca vitele in fata trecand astfel in locul a 25 de masini pe un verde doar 15.O sa se creeze atunci cand soseaua de centura a bucurestiului o sa aiba 4 benzi de circulatie si la intersectia cu drumuri ca DN1 sau Stefanesti sau Pipera nu o sa mai se cedeze trecerea alora ci o sa se treaca peste sau pe sub ei.Si vorba cuiva de mai sus, cand RAR ul mai scoate din harburile de pe strazi.deci cum noul regulament a asezat un pic lucrurile poate o sa le aseze mai mult camerele de supraveghiere.

Si ai si tu dreptate ca suntem tratati de parca ei ne platesc pe noi nu invers dar eu zic ca tot raul inspre bine in cazul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stitzi cumva ce fel de camere planuiesc edilii sa monteze?

eu cred ca or sa fie in genul celor de pe Bdul Magheru (in afara de cea de la Panipat), pt monitorizare doar, nu cred ca or sa fie gen "casutza de porumbel", cu blitz si programate sa faca poza cand treci pe rosu etc. Nu?

Oricum si in baza celor normale cu vinziune 360 potzi sa-ti iei amenda, doar o astfel deinregistrare este considerata proba video parca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa se apuce baietii in mod serios sa verifice ITP-uri si RAR-uri? Sa dispara harburile, camioanele si tot ce nu mai merita sa circule? Asta da, se poate ;) ;)

In Brasov s-a inceput si asta (a fost un reportaj acu, la stiri ;) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Brasov s-a inceput si asta (a fost un reportaj acu, la stiri :) )

Si nu numai in Brasov.Eu am fost pana la Cluj saptamana trecuta si am vazut la dube de la RAR in prostie.Oamenii sunt pusi pe treaba in tara nu stiu in Bucuresti ce asteapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mi se pare corect ce ati spus, cu circulatul cu metroul sau cu mijloacele de transport in comun. Este o ineptie.

Afara da, functioneaza, dar la noi nu. Si sa va zic de ce, pt ca la noi in primul rand nu esti in siguranta in aceste mijloace, apoi dai de tot felul de nesimtiti, nespalati, hoti. Ia ganditi-va cum ar fi ca sotiile voastre sa fie nevoite sa mearga cu tot felul de dubiosi si hoti.

Nu suntem destul de civilizati pentru a putea folosi transportul in comun, iar infrastructura nu ne permite sa ne deplasam repede exact unde avem nevoie.

In strainatate sunt bine gandite traseele, ajungi oriunde aproape de casa. La noi...mai mergi mult si bine, printre blocuri, prin cine stie ce coclauri si nu numai.

Asa ca, nu mi se pare un moft sa ai masina, e mai mult o necesitate si iti asigura un minim de siguranta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte bine ca se pun camere. O sa vedeti ca o sa se civilizeze traficul in proportie de 90%. Si daca mergi civilizat, nu are de ce sa-ti fie teama ca esti vreun fel de vanat pentru politisti. Daca o sa li se para ca am fortat vreun galben, o sa ma judec cu ei in cazul in care nu ma simt vinovat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recent a aparut camera asta la o intersectie pe aproape de Piata Rosetti... Sa fie una dintre noile camere?

post-3397-1172235901_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

conform articolului acesta abia de la 1 martie va incepe montarea camerelor. Asa ca stati linistiti, mai dureaza pana va fi functional

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact cum mergi spre Casa Poporului dinspre Unirii o sa vedeti pe un stalp, care este in asa zisa curte a Casei ( spatiul verede ) , pe care este montata o dracie de genul cum a pus poza georgem , se poate observa mai bine daca treci prin fata Casei Poporului , repet este exact pe mijloc , cred ca va functiona pe post de radar. data fiind fatul ca acele radarele de pe DN1 au aceiasi infatisare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recent a aparut camera asta la o intersectie pe aproape de Piata Rosetti... Sa fie una dintre noile camere?

post-3397-1172235901_thumb.jpg

unde mai exact ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu exact cum se cheama strazile, dar am facut o poza din Google Earth cu locatia exacta.

post-3397-1172501518_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acu trec p-acolo. Ma uit si eu. Sa ma pozez alaturi de camera ? ;) ;) . Sau sa fac un banner in care sa scriu : REFACETI STRAZILE SI INFRASTRUCTURA APOI APUCATI-VA DE FILMAT !!! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este intersectia Tudor Arghezi x Dimitrie Gerota si nu apare in lista initiala...

Modificat de DAZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa precizam ca sunt doar camere si nu consteaza..poti sa te dai si cu fana de mana ca pe operatori nu prea ii intereseaza.... dar sunt si unele camere care sunt programate sa faca poze cand treci pe rosu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este intersectia Tudor Arghezi x Dimitrie Gerota si nu apare in lista initiala...

am trecut pe acolo si apartine unei case sa spun asa. Mai are o camera din aia normala dreptunghiulara si 2 camere de astea rotunde. Deci excludem. Nu este camera de supraveghere trafic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si ca sa nu fiu in tonul discutiei, daca politia va avea nevoie de voluntari sa proceseze imaginile, ma ofer voluntar!

asa poate scapam de baietii care se baga inn fata la semafor, blocheaza intersectiile, iti taie fata, si asa mai departe.

P.S. Pentru injuraturi, va rog folositi PM :lol: :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!