Jump to content

Inchidere centralizata Fabia


Florinel
 Share

Postare recomandată

  • Replies 342
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    57

  • Carmina

    20

  • kelu

    18

  • VwAudiGroup

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intre usa si caroserie...in mansonul de cauciuc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, Al Bundy said:

Ce stalp inspre motor ?

 

nici eu nu stiu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

18 hours ago, Romyy said:

nici eu nu stiu :)

Intre usa si caroserie...in mansonul de cauciuc... 

Am scris mai sus.

Multumim Carmina pentru poze !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De fire rupte, contacte oxidate in conectori, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am reusit sa gasesc nimic in neregula... si de ieri a inceput sa functioneze normal! Wtf?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, ciudat - monitorizeaza situatia si vedem in timp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna ziua va rog sa ma ajutati detin o skoda fabia ai am o problema la usi nu mai merge deschidera din telecomanda (cheie tip briceag) numai din butuc iar cand imi licare becul de la usa se deschide doar la sofer . daca incerc din butoanele de pe usa nu merge  daca scot siguranta din panou si o pun si actionez butoanele de pe usa de deschid/inchid usile functioneaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut. Am pe fabia o alarma Eaglemaster CL- 5100T. Cred ca firul de usa deschisa este pus pe plafoniera si as vrea sa sa il pun pe switch_ul de la usa (sau de la toate usile daca este posibil). Nu am reusit sa-mi dau seama din discutiile de pana acum (si de pe alte forum_uri) de aceea vin cu rugamintea sa ma indrume cineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Am o Fabia 1,4 TDI 2OO4,si am si eu o problema cu închiderea centralizata.Masina se deschide din butonul de pe cheia masinii dar nu se inchide decat daca o inchid normal cu cheia in broasca,ledul de pe usa stanga nu se aprinde este stins,ledul de pe cheie clipeste la apasarea butoanelor deschis/inchis.Uneori când inchid usa cu cheia, usa dreapta spate ramane deschisa celelalte se inchid.Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna!

Am o problema la inchiderea centralizata de ceva vreme....

Prin vara am reparat (refacut lipiturile la partea electrica la broasca) broasca fata stanga-dreapta.Spate stanga functiona iar dreapta spate cand si cand....asa ca i am dat pace.

Iarna cand deschideam oricare usa din dreapta nu se aprindea martorul si nici plafoniera.Pe partea stanga toate functionau si functioneaza cum trebuie.

De cateva zile observ,daca cobor din masina nu pot deschide haionul cate odata.

Astazi am oprit intr o parcare am coborat geamul stanga fata si a murit,am incercat si restul geamurilor, tot nimic, inchiderea  din butonul de pe usa nu functiona.Am inchis masina din cheie,am deschis o din telecomanda,pus contact si toate au revenit la normal.

Am verificat firele intre stalpi si usi,toate sunt ok.

Doua intrebari:

1.Pe partea stanga s au bulit iarasi lipiturile de pe placa?

2.Care e faza cu hayonul si geamurile?

Vreau sa ma apuc zilele urmatoare de desfacut si daca aveti vre o idee ar fi de ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai citi in legatura cu problema mea si ar fi de vina modulul de inchidere centralizata.

Care este cel pt. inchidere centralizata din cele doua?

6Q1 937 049 B

sau

6Q0 959 433 C

Modificat de Akos09
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

primul cod este de la o centrala electrica, al doilea cod este de la un modul confort

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumva i-am dat de cap la problema cu hayonul.

A fost un fir intrerupt intre stalp si usa stanga fata....izolaia era aproape intacta.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Buna seara. Am o problema legata de inchiderea centralizata a Fabiei din 2001cu inchidere actionata de cheia briceag a masinii. Cand incui masina din telecomanda, se blocheaza toate portierele in afara de portiera stanga fata, cand deblochez din telecomanda, se blocheaza stanga fata si se deblocheaza restul. In ambele cazuri nu se aprinde ledul rosu de pe portiera. Cu cheia in butuc functioneaza corect si se aprinde ledul. Cand cele 3 portiere sunt blocate si deschid portiera stanga fata, se aprinde lumina interioara si cea de pe portiera. Am desfacut broasca si am verificat vizual componentele si pareau ok, cu cativa ani in urma am refacut cateva lipituri reci. Am montat totul la loc, a functionat bine cateva actionari apoi problema a reaparut. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuia sa le refaci si sa cureti si colectorul motorasului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, o sa desfac iar.

Modificat de Negresa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am si eu o problema cu inchiderea centralizata. Usa de la pasager nu se mai incuie din telecomanda. Se incuie dar nu mereu, si atunci cand se incuie, scoate un sunet ciudat ca un cârâit. Se vede ca a mai fost umblat la broasca si inainte sa o cumpar eu. Mi-as baga eu nasul sa o desfac dar tabla care tine macaraua este capsata de usa si nu cred ca nu mai am cum sa o prind dupa. Multumesc!

Modificat de Iulian94
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

se prinde cu nituri sau suruburi.

Trebuie sa dai jos macaraua, sa dai jos yala, sa o desfaci si sa-i refaci lipiturile de pe placa electrica, cureti colector motoras si schimbi si switch, daca tot esti cu ea data jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam cat ar costa operatiunea asta la cineva care se pricepe? Si daca imi poti recomanda pe cineva in Bucurest. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

in Bucuresti suntem mai multi colegi care te putem ajuta - cauta in aria Prestari servicii - Oferte extinse. Restul detaliilor pe PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salut skoda fabia lovita pe partea stanga . stalp sofer, usa sofer si prag . inlocuit si reparat . problema este ca nu mai functioneaza inchiderea centralizata. masina din fabrica nu are telecomanda se inchidea doar cu cheia din butuc. butonul inchis /deschis din habitaclu actioneaza doar pe deschis  . eroare - 00967 si 00968 .ceva sfaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!