Jump to content

Revizii Vw Autorizate


bog49
 Share

Postare recomandată

ma intereseaza sa fac revizia la un service autorizat sa-mi scrie tot in cartea masinii sa fie serios, ieftin daca se poate in orice caz mai ieftin ca porche romania si mecanicii sa fie de calitate nu "las' ca merge"

va multumesc si astept service-uri cu descrierii ale lucrarilor efectuate si preturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se gasesc service-uri care scriu in cartea de service. Autorizate VW doar Porsche si Midocar. Daca masina este in garantie numai cei doi sunt valabili. Daca c.s. este tinuta pt istoric si revanzare recomand orice service serios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina nu este in garantie de aceea intreb de service serios, masina a fost adusa din germania si vreau sa-i pastrez cartea si tot ce fac la masina sa-mi apara in ea ca la vanzare cel care o cumpara sa-i acord putina incredere (ca suspiciuni cred ca are toata lumea cand vine vorba de masina second)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate intelesesem la buzau la elcar gid e service autorizat vw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da este. Si este un service foarte serios. Recomand.

si prin bucuresti nu stie nimeni un service bun calitate /pret ma mir k nu a avut nimeni de schimbat o distributie ceva de genu si nu a fost multumit ca sa poata recomanda un service, k mai am 2000 km si vine revizia de 150.000 km :Driver: astept si eu ceva sugestii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

din cati membri are forumul nu a fost nimeni la un service bun in bucuresti (bun si accesibil)?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai, daca vrei neaparat autorizat VW, atunci raspunsul deja l-ai primit si e simplu: in Bucuresti numai Porsche (nerecomandabil) si Midocar. La Midocar ai putea sa incerci, ca in ultimul timp si-au mai revenit si mai multi colegi (printre care si eu) am fost multumiti de serviciile lor. Acum la preturi nu stiu daca iti convin, dar poti sa dai un tefelon si sa intrebi. Daca vrei autorizate prin tara, vezi, asa cum spuneau colegii mai inainte, in Buzau si, din cate stiu eu, si la Rm. Valcea. Altele (bune) mai aproape eu nu cunosc.

Daca nu vrei neaparat autorizat VW, dar care sa fie bune, arunca si tu un ochi pe aria legata de Service-uri si o sa te lamuresti. In Bucuresti poti merge cu incredere la Metrotehnica, Lasting Service, Ami Service, DanDon Service etc (vezi informatii pe forum in sectiunea Dealeri si Service-uri)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

alxrro

merci alxrro m-am exprimat gresit autorizate, era suficient sa spun sa aiba habar sa mai fi reparat vw nu sa faca teste pe masina mea, din cele care le-ai spus in ultima fraza la care ai fost tu si ai fost multumit de servicii si de pret???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

auzit, dar CRISTAL CAR, CARE, DE EX, E AUTORIZAT rar PT VW si audi, nu merge?

chiar in garantie fiind?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este cazul meu de garantie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intrebam in general....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai baieti, stati un pic nu sariti la glanda mea, ca eu doar am incercat sa va dau niste sfaturi.

Eu am Passat-ul doar de 6 luni, asa ca am servit service mai putin, si atunci numai la Midocar, iar pana cum sunt multumit de ei, de ce sa fiu mai carcotas decat e cazul. Mai inainte am avut o Skoda Octavia, si dupa ce am fost de cateva ori la Porsche am trecut pe Brady Trade, de care am fost foarte multumit. Iar despre restul service-urilor pe care ti le-am recomandat, citeste si tu aria corespunzatoare fiecaruia si vezi ca toate sunt OK. Mai multi colegi ai nostri au fost acolo si au fost multumiti. Daca insa tie nu iti convin si vrei sa te orientezi catre altele feel free, suntem o natiune libera. Repet, eu doar am incercat sa te ajut cu un sfat, o opinie... Poti sa incerci la CristalCar, asa cum ti-a sugerat @doctorul, dupa care posteaza si tu ce parere ai avut despre ei.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

stiu eu un service, bun, iti pune ce stampila vrei pe cartea de service, este undeva pe la dristor, este un tip care a lucrat la porsche, are magazin de import de piese, numai la el fac revizii si reparatii de 4 ani, pe skoda, vw si audi...daca vrei nr dati-mi un mesaj...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salutare....am un Golf 5 1.4 benzina si am facut deja 50.000 km cu ea si cred ca ar fi timpul sa ii schimb uleiul si filtrele.

Voi cumpara piesele separat deci as dori sa imi recomandati un service care accepta si care pune stampila pe carte.

Apropo,de Sama Service ce stiti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
stiu eu un service, bun, iti pune ce stampila vrei pe cartea de service, este undeva pe la dristor, este un tip care a lucrat la porsche, are magazin de import de piese, numai la el fac revizii si reparatii de 4 ani, pe skoda, vw si audi...daca vrei nr dati-mi un mesaj...

buna, am si eu o problema cu un vw bora si am nevoie de un mecanic bun ..sa-mi poata spune ce are. imi poti da numarul respectivei persoane?multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salut! Tocmai am facut si eu revizia si tot imi mai apare 'avertizarea' in bord.. Service now!

Stie cineva cum pot sa o scot ?? Vw Golf V Goal cu bord normal (nu e plus)..

Mersi :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu VagCOM sau vezi aici

Mersi. Am sa incerc diseara :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi. Am sa incerc diseara :(

A functionat varianta asta:

Sa zicem ca butonul A este cel de sub vitezometru si butonul B e cel de sub turometru.

1. Apasa butonul A

2. Pune contactul

3. Trebuie sa apara cuvantu "service" in diplay-ul din dreapta

4. Lasa butonul A

5. Rasuceste butonul B catre dreapta pt a reseta

6. Scoate contactul

Done.

Multumesc inca o data :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu iti recomand pe langa cele deja recomandate si METROTEHNICA( e o reprezentanta SEAT) de pe soseaua giurgiului ... la iesire din bucuresti spre giurgiu....poti sa beneficiezi de stampila la revizii si de istoric la reparatiile facute la masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

madcosty

service-ul despre care vorbesti se numeste elite auto club? Am o problema la roata dreapta din fata si nu as vrea sa ma duc la Midocar. Multumesc mult!

Modificat de Mihnea93
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!