Jump to content

Probleme Volan ...


Polifem
 Share

Postare recomandată

Salutare ..

Am observat ca imi freaca ceva la volan ... destul de "dangeros" ... am tras de el crezand ce apasa ceva ... si tot nimica.

E plastic pe plastic ... cred ca de la carcasa ... sau ceva de genu.

A mai avut careva astfel de probleme?!

Solutie?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Se poate sa fie ridicat volanul la maxim si din cauza asta. La mine asa a fost si dupa ce l-am coborat putin si-a revenit.

Have Fun!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Salut!

Se poate sa fie ridicat volanul la maxim si din cauza asta. La mine asa a fost si dupa ce l-am coborat putin si-a revenit.

Have Fun!

Praf ( ceva ) intre volan si butuc.

Si mie imi face la fel... dar il ignor :evil:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine se aude ceva din cand in cand in zona aia.

Freaca plastic p plastic da nu-mi dau seama unde. Dar se intamlpa rar si n-apuc sa-mi dau seama de unde e. Probabil e ceva jeg p undeva... Not to worry

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Si eu am aceeasi problema ..dar din cauza muzicii nu prea mai tin cont ..tind sa cred ca e praf ..ori freaca plastic pe plastic :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine s-a dus de la sine ... ori unu mai realizez eu acuma ... cine shtie :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, si mie imi scartaie la fel, dar trebuie sa gasim o solutie, nu? in afara de muzica data mai tare nu stie nimeni nimic? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi se recomandase sa bag aer cu presiune acolo ... n-am incercat!:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Da..ar trebui incercat.. tot mai multi au problema asta..daca conduc fara muzica e jale.. se aude destul de tare acel "frecat" :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce e la voi , dar chestia asta cu frecatu la volan Lupo am intalnito in germania la un prieten a fsot la service si era vorba de airbag , cand lua curbe sau asa se auzea cum geva freaca si la service i-au pus un fel de gel sau solutie nu stiu ce era si a incetat sa ma ifrece , dar in mod sigur au spus ca e de la airbag , ca s-a deplasat cativa mm sau asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

naspa... la mine se pare ca ar fi la fel, ca sunetul vine de undeva din partea airbagului, sus de tot... nu poti sa afli mai multe detalii, adica ce fel de gel si unde l-a pus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot sa aflu nume sau alte detalii dar la pus la un service vw autorizat care si-au dat seama de la inceput care e treaba si am impresia ca nici nu a platit nimic , cred ca asigurarea a rezolvat tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, o sa incerc sa ma interesez pe la cineva in domeniu, mersi oricum de info's.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!