Jump to content

Www.georginio.ro


lucia dobre
 Share

Postare recomandată

locatia nu o stiu exact, dar e linga pitesti, acei mici dealeri de masini , dupa ce iti dau masina, inceraca prin diverse motive sa iti ia masina inapoi fara stirea ta prin cereri de copii acte pe care pretind ca ei le-au pierdut si ca au nevoie de ele. mi-am vindut masina din cauza asta ( nu mai am pleava, fa si mie o copie la carte si talon sa ma scad cu tva, vama si diverse chestii) fac din copie original si uite asa masina ta pleaca peste noapte peste granite si in tarile calde de unde o recuperezi la viata de apoi...

do not do like me!

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

??? Poti sa fi putin mai explicit ca nu am inteles nimic din ceea ce ai vrut sa spui :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Din ce ai zis tu se deduce ca ei legalieaza copiile si dupa aia pot sa iti vanda masina ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stimata colega de forum Lucia Dobre, fi mai explicita ca nu prea se intelege mare lucru din relatarea dumitale :) macar sa nu pateasca si altii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unul am inteles ca dupa ce una dintre acele firme iti vand masina isi procura intr-un fel sau altul copii dupa actele masinii pe care le transforma in originale (nu imi imaginez cum), dupa care vin si iti iau masina si o revand?! :)

Eu asta am inteles, dar, sincer, nu-mi imaginez cum ar fi posibil?

Adica, se mai fac excrocherii, dar asta ar depasi multe din cele auzite de mine. Nu-mi vine sa cred.

Da si tu mai multe amanunte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

eu ca importator sunt obligat macar moral ca la fiecare masina sa trimit prin fax firmei de unde am cumparat masina copii dupa: cartea de identitate a masinii Romania,talonul masinii si factura.Toate aceste acte intra la dosarul pentru recuperarea TVA-ului pe care dealerul din Germania il depune la fisc.

Majoritatea importatorilor(firme) de masini rulate au nevoie de aceste documente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am inteles dar cred ca nu este posibil decat cu foarte multe relatii mult prea corupte. Din copie nu faci original iar daca te referi ca au informatii din copii iti spun ca poti afla dupa un nr. de inmatriculare cam orice despre proprietar. Sa-ti ia masina implica sa se treaca ei proprietari ceea ce implica sa aiba carte de identitate (duplicat) ce se obtine doar cu masina dusa la RAR etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!